Policja Pseudokibice Żródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Policja w Gdańsku zatrzymała pseudokibiców

11 Kwiecień 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Policja w Gdańsku zatrzymała grupę kibiców. Część z nich ma odpowiadać za zdewastowanie stadionu Arki Gdynia, do którego doszło w ostatnich dniach. Podejrzanym za zniszczenie mienia publicznego grozi do 5. lat pozbawienia wolności. Do tego funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanych trzonek od siekiery, maczety czy ręczny miotacz gazu.

  • Policja zatrzymała w Gdańsku grupę siedemnastu pseudokibiców
  • Zatrzymani są podejrzani o zdewastowanie stadionu Arki Gdynia i klubowych budynków
  • Pseudokibice mają odpowiedzieć za udział w zbiegowisku i zniszczenie mienia, za co grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności

Gdańska Policja zatrzymała 17 pseudokibiców w wieku od 16 do 35. lat. Do całego zdarzenia doszło podczas patrolu na jednym z miejscowych parkingów w nocy ze środy na czwartek. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 17 osób.

Pseudokibice na widok policjantów zaczęli zachowywać się bardzo nerwowo. Mieli na sobie biało-zielone kominiarki, a na ich ubraniach były widoczne ślady farby. W stronę mundurowych miały polecieć także różne przedmioty.

Policja w Gdańsku zatrzymała pseudokibiców

- Jak się okazało, były to kominiarki z barwami jednego z trójmiejskich klubów, ręczny miotacz gazu, trzonek od siekiery oraz robocze rękawiczki - przekazał "Dziennikowi Bałtyckiemu" komisarz Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

- Wszyscy mężczyźni zostali wylegitymowani i skontrolowane zostały ich pojazdy. W bagażnikach policjanci znaleźli liczne puszki z farbami w aerozolu, zabrudzona nią odzież, ochraniacze na zęby i nogi, maczetę oraz emblematy drużyny piłkarskiej - dodał.

Szokująca historia Franciszka Smudy z pracy w TurcjiSzokująca historia Franciszka Smudy z pracy w TurcjiCzytaj dalej

Policja przekazała, że zatrzymani mieli związek ze zdewastowaniem stadionu Arki Gdynia. Zniszczona została elewacja obiektu, a także okoliczne budynki i murale. Pseudokibice na mieli umieścić tam obraźliwe napisy.

Teraz pseudokibice poniosą konsekwencje swoich działań. Zdaniem Policji będą odpowiadać m.in. za udział w zbiegowisku, a także zniszczenie mienia. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, a za zniszczenie mienia grozi im do 5. lat pozbawienia wolności.

Arka w finale Pucharu Polski i z szansami na awans do Ekstraklasy

Arka Gdynia w środę pokonała po rzutach karnych Piasta Gliwice w półfinale Pucharu Polski. Dla zespołu z Trójmiasta będzie to trzeci finał w ostatnich czterech latach. Wygrać udało się tylko ten w 2017 roku.

Swojego finałowego rywala arkowcy poznają w środę. W drugim półfinale obrońca tytułu Cracovia zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Finał zaplanowany jest na 2 maja i ma się odbyć na stadionie Motora w Lublinie.

Gorzej Arka prezentuje się w rozgrywkach 1. Ligi. Po przerwie zimowej podopieczni trenera Dariusza Marca wygrali tylko dwa spotkania. To powoduje, że gdynianie nie mogą być już tak pewni awansu do baraży o Ekstraklasę.

W niedzielę zespół trenera Marca tylko zremisował 1:1 z Odrą Opole, która przez niemal całą dugą połowę grała w osłabieniu. Arka zajmuje szóste miejsce w tabeli, ostatnie, które daje prawo gry w barażach o awans do Ekstraklasy, ale ma tylko punkt przewagi nad siódmym Widzewem Łódź.

Zatrzymanie siedemnastu osób związanych ze środowiskiem pseudokibiców

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł