Swiatsportu.pl Siatkówka Polscy siatkarze łatwo pokonali Norwegów w Memoriale Wagnera 3:0

Polscy siatkarze łatwo pokonali Norwegów w Memoriale Wagnera 3:0

19 marca 2022
Autor tekstu: Mateusz Dziubiński

Polscy siatkarze udanie rozpoczęli udział w Memoriale Wagnera rozgrywanym Krakowie. Podopieczni Vitala Heynena nie dali najmniejszych szans reprezentacji Norwegii. Mecz zakończył się gładkim zwycięstwem “Biało-Czerwonych” 3:0.

• Polscy siatkarze rozegrali dzisiaj pierwszy mecz w Memoriale Wagnera, który odbywa się w Tauron Arena w Krakowie

• Przeciwnikami “Biało-Czerwonych” byli Norwegowie

• Podopieczni Vitala Heynena nie dali szans rywalom i pewnie zwyciężyli 3:0

Polscy siatkarze wygrali z Norwegią 3:0 na inaugurację Memoriału Wagnera. Na parkiecie rywale ani przez moment nie mieli szansy na zwycięstwo. Forma naszych siatkarzy tuż przez igrzyskami jest bardzo wysoka.

Polscy siatkarze rozpoczęli udział w Memoriale Wagnera

W piątek rozpoczął się Memoriał Wagnera, coroczny turniej rozgrywany ku pamięci legendarnego polskiego trenera. W tym roku odbywa się on tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio i jest ostatnią okazją dla naszych siatkarzy na przetestowanie swojej aktualnej formy.

W rywalizacji oprócz Polaków biorą udział jeszcze trzy drużyny. Są to Norwegia, Azerbejdżan i Egipt. “Biało-Czerwoni” rozpoczęli udział w turnieju od potyczki z Norwegami. W spotkaniu tym zabrakło liderów naszej kadry, czyli Bartosza Kurka, Wilfredo Leona i Michała Kubiaka.

Była to wyjątkowa gratka dla kibiców, którzy po raz pierwszy od niemal dwóch lat mogli obejrzeć mecz naszych siatkarzy z wysokości trybun. Podopieczni Vitala Heynena nie zawiedli wiernych fanów i zaprezentowali się ze świetnej strony. Polacy gładko wygrali 3:0.

Już w pierwszej partii widać było wyraźną różnicę klas. Polacy szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Na pierwszą przerwę techniczną zeszli przy stanie 8:2. Przewagę tę sukcesywnie powiększali. Set zakończył się zwycięstwem 25:13.

Pewna wygrana Polaków na start turnieju

Drugi set Norwegowie rozpoczęli lepiej. Przez pierwsze kilkanaście minut trzymali kontakt z Polakami i tracili do nich tylko trzy punkty przy stanie 9:6. Szybko jednak “Biało-Czerwoni” znów odskoczyli rywalom i na drugą przerwę techniczną schodzili już, prowadząc 16:8. Obejrzeliśmy niemal powtórkę z pierwszej partii. Tym razem Polacy wygrali 25:14.

Trzecia odsłona to zdecydowanie najlepsza gra Skandynawów. Norwegowie wyszli nawet na prowadzenie 7:5 na początku seta. Tym razem nie dali się zdominować Polakom i choć stracili prowadzenie, strata nie była już tak wyraźna. Ostatecznie drużyna Vitala Heynena wygrała tego seta w stosunku 25:18 i cały mecz 3:0.

Kolejnym przeciwnikiem naszych siatkarzy w Memoriale Wagnera będzie Azerbejdżan. Mecz ten odbędzie się już w sobotę o godzinie 18:00. Turniej zakończy spotkanie z Egiptem, które zaplanowano na niedzielę na godzinę 16:00.