Swiatsportu.pl
FB STADION ŚLĄSKI Paweł Skraba

facebook.com/Polski Związek Lekkiej Atletyki

Polska zorganizuje lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2028

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w 2028 roku odbędą się w Polsce. Prawo organizacji jednej z najważniejszych i największych imprez “Królowej Sportu” otrzymał Chorzów. Zmagania najlepszych zawodników i zawodniczek Starego Kontynentu odbędą się na świeżo zmodernizowanym Stadionie Śląskim.

  • W niedzielę podczas konferencji European Athletics ogłoszono, kto zostanie organizatorem ME w lekkiej atletyce w 2028 roku

  • Zaszczyt ten po raz pierwszy w historii przypadnie polskiemu miastu

  • Najlepszych zawodników Europy gościć będzie Chorzów

Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w 2028 roku odbędą się w Chorzowie! Polska po raz pierwszy otrzymała prawo organizacji tej prestiżowej imprezy. Ponadto w 2027 roku do Chorzowa ponownie zawitają Drużynowe Mistrzostwa Europy Superligi.

Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce po raz pierwszy w Polsce!

Lekkoatletyka w Polsce przeżywa w ten weekend naprawdę wielkie chwile. Reprezentanci Polski wywalczyli złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy rozgrywanych w Chorzowie. “Biało-Czerwoni” do ostatniej konkurencji turnieju rywalizowali o zwycięstwo z zawodnikami z Wielkiej Brytanii i Włoch. Więcej TUTAJ.

fb cr7

Partnerka Cristiano Ronaldo wygadała się na temat jego przyszłości?

CZYTAJ DALEJ

Polacy zapewnili sobie złoto w ostatniej konkurencji zawodów, czyli sztafecie 4x400 metrów mężczyzn. Nasi reprezentanci skończyli bieg na trzecim miejscu, co wystarczyło do zapewnienia Polsce złotego medalu. W ciągu dwóch dni rywalizacji Polacy zwyciężyli w 10 konkurencjach.

Na tym nie koniec świetnych wieści dla fanów lekkiej atletyki. W niedzielę podczas konferencji prasowej European Athletics ogłoszono, że Chorzów będzie organizatorem lekkoatletycznych mistrzostw Europy w 2028 roku! Polska po raz pierwszy w historii zorganizuje tego typu imprezę.

Warto dodać, że w 2027 roku do Chorzowa powrócą także Drużynowe Mistrzostwa Europy Superligi. Impreza ta będzie oficjalnym testem przed mistrzostwami Europy. 

Reakcja PZLA i Chorzowa na decyzję European Athletics

- Jestem wzruszony, bo okazało się, że marzenia spełniają się, gdy się do nich dąży. Poziom organizacyjny w Polsce dorównał poziomowi sportowemu - powiedział po ogłoszeniu decyzhji prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Henryk Olszewski. 

- Dziękuję za to wyróżnienie i zaufanie. Cieszę się, że europejska rodzina obdarza nas takim zaufaniem. Myślę, że to wielki dzień dla polskiego sportu. Pokazaliśmy w ciągu miesiąca, że potrafimy robić wielkie wydarzenia - dodał Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

- Miejmy nadzieję, że dotrwam do tych mistrzostw w jednym kawałku. Będę z niecierpliwością czekać i trenować. Mam nadzieję, że pokażemy wtedy klasę zarówno od strony organizacyjnej, jak i sportowej - skomentowała natomiast Maria Andrejczyk, która także była obecna na konferencji prasowej. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:


Mateusz Dziubiński

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Robert Kubica Formuła 1 Grand Prix Włoch Hamilton Verstappen

Inne sporty

Kapitalny występ Roberta Kubicy w GP Włoch. Dramatyczny wypadek Hamiltona i Verstappena

Czytaj więcej >

Inne sporty

Robert Kubica zareagował na obraźliwe słowa Tsunody

Czytaj więcej >
Robert Kubica Formuła 1 Grand Prix Włoch

Inne sporty

Rywal wjechał w Roberta Kubicę i nie wytrzymał. "Ten pie****ny Kubica"

Czytaj więcej >
Rajd Śląski wypadek Agnieszka Pyra

Inne sporty

Tragiczny wypadek na Rajdzie Śląskim. Nie żyje zawodniczka, zginęła na miejscu

Czytaj więcej >

Inne sporty

Genialny występ Roberta Kubicy przed GP Włoch

Czytaj więcej >
Robert Kubica GR Włoch Monza Nikita Mazepin

Inne sporty

Incydent z udziałem Kubicy. "Co on, k***a, zrobił?"

Czytaj więcej >