Swiatsportu.pl
Aleksander Ceferin prezydent UEFA

RICHARD JUILLIART/AFP/East News

Prezydent UEFA zapowiada bardzo surowe kary dla twórców Superligi

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Kilkanaście klubów chciało przyćmić Ligę Mistrzów i stworzyć nowe rozgrywki o nazwie Superliga. Jak wiadomo, ten pomysł przynajmniej na razie upadł, ku radości nie tylko kibiców, ale również piłkarzy i wielu innych zespołów. UEFA ma jednak zamiar wyciągną

  • Angielskie media rozmawiały z prezydentem UEFA Aleksandrem Ceferinem

  • Szef europejskiej federacji piłkarskiej zapowiedział surowe kary dla „buntowników”

  • „Daily Mail” zasugerował, iż trzem klubom grozi wykluczenie z rozgrywek Ligi Mistrzów

W tym tygodniu świat europejskiej piłki nożnej przeżył prawdziwe trzęsienie ziemi. Dwanaście największych europejskich klubów chciało oficjalnie wcielić w życie projekt o nazwie Superliga. Okazało się, że strach ma wielkie oczy, ponieważ pomysł został szybko ukrócony przez UEFA i piłkarskie środowisko.

Kolejne drużyny postanowiły wypisać się z rozgrywek, a w grze pozostały tylko FC Barcelona i Real Madryt. Mimo że jedna z ekip również wystosowała oświadczenie o rezygnacji z Superligi, to ze słów Aleksandra Ceferina wynika, iż nie tylko hiszpańskie kluby, ale również i jeden włoski czekają surowe kary za bunt.

Anglicy wycofali się jako pierwsi, później dołączyli Włosi

Wiadomość o powstaniu Superligi gruchnęła na początku tygodnia. Wszyscy spodziewali się wielomiesięcznych sporów i dyskusji na temat tego, czy faktycznie rozgrywki dojdą do skutku. Ku uciesze znacznej części futbolowego środowiska, sprawa zakończyła się jeszcze szybciej, niż się zaczęła.

Już we wtorek niemal wszystkie angielskie kluby wystosowały swoje oficjalne rezygnacje z udziału w tym przedsięwzięciu. Najpierw zrobiły to Arsenal, Liverpool, Manchester City, Manchester United oraz Tottenham Hotspur, a z uwagi na wtorkowy mecz, Chelsea przedstawiła swoje stanowisko w środę.

Dzięki temu angielskie kluby uniknęły wykluczenia z rozgrywek Ligi Mistrzów, co udało się również kilku włoskim drużynom, a mianowicie dwóm zespołom z Mediolanu, czyli Milanowi oraz Interowi. Tyle szczęścia może już nie mieć Juventus, który obok FC Barcelony i Realu Madryt może zostać wyrzucony przez UEFA z Champions League.

UEFA będzie bardzo surowa. Trzy wielkie kluby mogą zostać wyrzucone z Ligi Mistrzów

Aleksander Ceferin udzielił wywiadu angielskiemu dziennikowi „Daily Mail” i zapowiedział, że ta sytuacja nie pozostanie bez konsekwencji dla klubów, które nadal optują za utworzeniem Superligi oraz… Juventusu Turyn, bowiem włodarze „Juve” również mocno lobbowali ten pomysł.

- Każdy musi ponieść konsekwencje tego, co zrobił. Nie możemy udawać, że nic się nie wydarzyło. Nie można zrobić czegoś takiego, a potem powiedzieć: "Zostałem ukarany, bo wszyscy mnie nienawidzą". Nie mają problemów z powodu nikogo innego, tylko przez samych siebie - zakomunikował Słoweniec.

Prezydent UEFA dokonał również podziału, który może wskazywać, jak rozłożą się kary dla poszczególnych zespołów.

- Dla mnie jest różnica między klubami z Anglii i pozostałymi sześcioma zespołami. Wycofali się jako pierwsi. Przyznali, że popełnili błąd. Dla mnie są trzy grupy z tej dwunastki. Angielska szóstka, która wyszła z Superligi jako pierwsza, potem kolejne trzy drużyny - Milan, Inter i Atletico, a na końcu Juventus, Real i Barcelona

Według brytyjskiego dziennika właśnie trzy ostatnie zespoły mogą zostać wykluczone z kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Czy tak się stanie? Bardzo możliwe, ale jak zapowiedział Ceferin, na to jeszcze trzeba chwilę poczekać. Bez wątpienia taka decyzja byłaby finansowo-wizerunkową katastrofą dla wspominanych klubów.

Źródło: Daily Mail

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Szymona Marciniak wyjawił powody, przez które nie pojedzie na Euro 2020

  • Nie Bilbao i Dublin, a Sankt-Petersburg i Sewilla. To tam zagrają Polacy

  • Pełna trybuna podczas meczu Ekstraklasy. Raków może mieć poważny problem

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >