Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Przełomowe informacje ws. kibiców na Euro 2020
Piotr Bernaciak
Piotr Bernaciak 19.03.2022 07:32

Przełomowe informacje ws. kibiców na Euro 2020

Euro 2020 reprezentacja Polski
Świat Sportu

Euro 2020 miało odbyć się w zeszłym roku, jednak z oczywistych przyczyn przeniesiono je na kolejny rok. Tysiące kibiców zastanawiały się, jak UEFA zamierza zorganizować tak wielki turniej, który nawet bez pandemii wydawał się być trudny do zrealizowania. Zawody w wielu krajach wiążą się z trudami podróży, a nie wszyscy potrafią sprawić, że nie wpłyną one negatywnie na grę występujących na mistrzostwach drużyn.

Wiemy już jednak, że UEFA postanowiła zmusić miasta organizujące Euro 2020 do zajęcia stanowiska, dzięki któremu wiadomo będzie, jak będą przebiegać nadchodzące wielkimi krokami mistrzostwa Europy. Dowiedzieliśmy się już, jak ma wyglądać gra w większości z miast, a kibice poznali doskonałe informacje.

Cieszyć mogą się również kibice z Polski. Dzisiejsze doniesienia wskazują na to, że wielu z nich będzie mogło pojawić się na stadionach podczas Euro 2020. Niewykluczone, że będą oni mogli również wspierać reprezentację Polski w jej meczach grupowych.

Reprezentacja Polski zagra na Euro 2020

UEFA wielokrotnie wstrzymywała się przed zajęciem stanowiska, jednak w końcu zostało ono podane do wiadomości publiczne. Federacja dążyć będzie do tego, by mistrzostwa odbyły się we wszystkich miastach podanych oryginalnie w roli organizatorów. Nie miało jednak dochodzić do tego za wszelką cenę.

Dowiedzieliśmy się bowiem, że priorytetem dla UEFA jest zapewnienie, że organizatorzy będą w stanie wpuścić na stadion kibiców, w mniejszej lub większej liczbie. Nie podano minimalnych wymogów, jednak kolejne miasta potwierdzają, że otworzą stadiony dla kibiców na Euro 2020.

Wiemy dzięki temu, że kibice wejdą na mecze w Londynie, Amsterdamie, Bukareszcie, Kopenhadze, Glasgow, Budapeszcie, Sankt Petersburgu i Baku. Oznacza to, że wiele miast-organizatorów może mieć już pewność, że turniej odbędzie się na ich terenie. Tam również stawić się będą mogli kibice z Polski.

Wciąż nie wiadomo natomiast, jaką decyzję podejmą Bilbao, Dublin, Rzym i Monachium. Te dwa pierwsze miasta to miejsca rozgrywania spotkań reprezentacji Polski, jednak póki co wiele wskazuje na to, że wspomniane stadiony zostaną ostatecznie pominięte przy planowaniu Euro 2020. Kibice mogą być jednak spokojni.

Reprezentacja Polski będzie mogła liczyć na wsparcie kibiców

Wszystko przez to, że w przypadku braku zapewnień o przyjęciu kibiców mecze z Dublina, Bilbao, Rzymu i Monachium zostaną przeniesione w miejsca, gdzie kibice będą mogli zostać wpuszczeni. Oznacza to, że fani niemal na pewno obejrzą mecze z udziałem reprezentacji Polski.

Już teraz jednak można powiedzieć, że bilet nie będzie jedynym, co trzeba będzie mieć przy wejście na stadion. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że trzeba będzie również posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane