Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Przepiękny gest Roberta Lewandowskiego. Wręczył wyjątkowy prezent żonie Gerda Muellera (FOTO)
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:37

Przepiękny gest Roberta Lewandowskiego. Wręczył wyjątkowy prezent żonie Gerda Muellera (FOTO)

kolbert-pressChristian KolbertImago Sport and NewsEast News2
kolbert-press/Christian Kolbert/Imago Sport and News/East News

Robert Lewandowski w sobotnim meczu z Augsburgiem pobił niesamowity rekord strzelecki Gerda Muellera z sezonu 1971/1972. Polak strzelił aż 41 goli w tym sezonie Bundesligi i przeszedł do historii. Po meczu “Lewy” wykonał piękny gest w kierunku swojego wielkiego poprzednika. Spotkał się z małżonką Gerda Muellera i przekazał jej wyjątkowy prezent.

  • Robert Lewandowski pobił rekord strzelecki Gerda Muellera i przeszedł do historii

  • Polak w ostatnim meczu sezonu zdobył swoją 41 bramkę i wyprzedził Niemca o jedno trafienie

  • Po meczu Lewandowski spotkał się z małżonką Gerda Muellera i wręczył jej piękny prezent

Robert Lewandowski po pobiciu rekordu strzeleckiego Gerda Muellera jeszcze raz pokazał wielką klasę. Tym razem poza boiskiem Polak udowodnił, że jest fantastycznym sportowcem i człowiekiem. Lewandowski spotkał się z małżonką Gerda Muellera i wręczył jej wyjątkowy prezent.

Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera

W sobotę stało się to, na co czekali kibice w Polsce i wszyscy fani Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu Monachium pobił historyczny rekord Gerda Muellera, który w sezonie 1971/1972 strzelił w Bundeslidze aż 40 goli. “Lewy” poprawił wynik Niemca o jedno trafienie.

Lewandowski robił, co mógł, by pobić rekord w meczu z Augsburgiem. Na jego drodze stawał jednak Rafał Gikiewicz. Golkiper bronił fantastycznie, mimo że wpuścił ostatecznie aż pięć goli. Lewandowski musiał czekać do ostatniej akcji meczu, by umieścić piłkę w siatce. 

- Brak mi słów. Próbowałem strzelić przez cały mecz, próbowałem wszystkiego i zrobiłem to dopiero w 90. minucie. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy - powiedział po zakończeni spotkania Lewandowski.

- Nie byłem zły w trakcie meczu, ale rozczarowany. Zadawałem sobie pytanie, dlaczego dzisiaj się nie udaje. Ale ponownie dziękuję swoim kolegom. Ten rekord jest także dla nich - dodał Polak. 

Przepiękny gest Lewandowskiego względem Gerda Muellera

Po meczu Robert Lewandowski udowodnił kolejny raz, że jest wielkim sportowcem, ale i człowiekiem. Napastnik udał się do klubowego muzeum Bayernu Monachium w towarzystwie Karla-Heinza Rummenigge. Tam panowie spotkali się z małżonką Gerda Muellera.

Lewandowski przekazał Uschi Mueller wyjątkowy prezent. Wręczył jej specjalną koszulkę z napisem “4ever Gerd” oraz specjalną dedykacją. "Dla legendy Gerda, wielkiej inspiracji" - napisał Polak. Podobną koszulkę “Lewy” miał na sobie, gdy wyrównał przed tygodniem rekord Niemca.

Uschi Mueller, jak można zobaczyć na zdjęciu, otrzymała także bukiet kwiatów w klubowych barwach Bayernu, czyli czerwieni i bieli. Małżonka Gerda Muellera spotkała się z Robertem Lewandowskim w miejscu, które upamiętnia niesamowity rekord jej męża z sezonu 1971/1972. Na suficie umieszczonych jest 40 piłek symbolizujących trafienia legendarnego piłkarza. 

Gerd Mueller sam nie mógł śledzić poczynań Roberta Lewandowskiego i spotkać się z nim. Niemiec od kilku lat przebywa w domu opieki, a ze światem kontaktuje się poprzez małżonkę. Mueller cierpi na chorobę Alzheimera.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane