Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Przyszłość Erlinga Haalanda rozstrzygnięta?
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:30

Przyszłość Erlinga Haalanda rozstrzygnięta?

Borussia Dortmund
Uwe Kraft via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News
  • Od wielu tygodni kibice piłki nożnej żyją kwestią potencjalnego transferu Erlinga Haalanda

  • 20-latek jest uważany za największy talent piłkarskiego świata

  • Swoje zainteresowanie Norwegiem wyraziły m.in. Real Madryt, FC Barcelona i Chelsea

  • Prezes Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke uważa jednak, że Haaland zostanie w jego drużynie

Borussia Dortmund nie sprzeda Erlinga Hallanda w letnim oknie transferowym? Tak wynika ze słów prezesa niemieckiego klubu Hansa-Joachima Watzke, który udzielił wywiadu dla “Sport1”. 20-letni Norweg to obecnie najbardziej rozchwytywany piłkarz w Europie. 

Borussia Dortmund nie sprzeda Erlinga Haalanda?

Kibice piłki nożnej żyją tematem transferu Erlinga Haalanda. 20-latni Norweg uważany jest za największy obecnie piłkarski talent w Europie. Potwierdza to kolejnymi golami zdobytymi w barwach Borussii Dortmund.

W samej Bundeslidze Haaland zdobył już 25 bramek i przegrywa w klasyfikacji strzelców jedynie z Robertem Lewandowskim. Nie brak jednak głosów, że wkrótce młody napastnik prześcignie rewelacyjnego Polaka. Doskonale wiedzą o tym szefowie największych klubów, którzy chcą za wszelką cenę sprowadzić go do siebie.

W ostatnich tygodniach mnóstwo mówiło się o zainteresowaniu Haalandem ze strony hiszpańskich gigantów. Agent piłkarza Mino Raiola, oraz jego ojciec, słynny Alf Inge Haaland, byli widziani nawet w Barcelonie i Madrycie, gdzie mieli rozmawiać o ewentualnym transferze Erlinga do “Barcy” lub Realu.

Swoje zainteresowanie Haalandem wyraziła też m.in. londyńska Chelsea. Ostatnio temat transferu podgrzał znowu wspomniany Mino Raiola. W rozmowie z hiszpańskim dziennikiem “AS” wyznał, że o jego klienta pytało aż 14 klubów!

Teraz do całego zamieszania wokół napastnika postanowił odnieść się prezes Borussii Dortmund. Hans-Joachim Watzke skomentował słowa Mino Raioli. Zadeklarował także zdecydowanie, że Erling Haaland nigdzie latem z Borussii nie odejdzie.

Prezes Borussii stanowczo deklaruje: Haaland zostanie w Dortmundzie

- Nie czytam już tego wszystkiego. Znam Raiolę i dobrze się z nim dogaduje. Trzeba zaakceptować jego osobowość. Może sobie udzielać wywiadów codziennie. Nie mam z tym problemu - powiedział Watzke dziennikarzom “Sport1”.

- Erling Haaland będzie nadal grał w Borussii w przyszłym sezonie. Daje z siebie wszystko, a sposób, w jaki kibicował drużynie w meczu Pucharu Niemiec, pokazał, jak mocno się z nami identyfikuje - dodał prezes BVB.

Co ciekawe Watzke porównał sytuację Haalanda do tej Roberta Lewandowskiego, który grając w Borussii w 2013 roku, również był rozchwytywany przez europejskie potęgi. Polak został jednak w Dortmundzie, co nie przeszkodziło mu w zrobieniu wielkiej kariery. 

- W 2013 roku byliśmy stanowczy, nie sprzedaliśmy go, a on to zaakceptował. Później został królem strzelców. Wierzę, że Erling też to zrobi - skwitował szef Borussii Dortmund. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane