Swiatsportu.pl > Piłka nożna > PSG w półfinale Ligi Mistrzów. Cudowny mecz w Paryżu
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:32

PSG w półfinale Ligi Mistrzów. Cudowny mecz w Paryżu

Neymar piłakrz PSG
FRANCK FIFE/AFP/East News

Pierwsze spotkanie ćwierćfinału Ligi Mistrzów między Bayernem Monachium i Paris Saint-Germian było prawdziwą ucztą. Piłkarze stworzyli wspaniałe widowisko, które zostało okraszone pięknymi akcjami i bramkami. Ostatecznie lepsi okazali się goście, którzy wygrali 3:2. Dziś losy awansu toczyły się aż do ostatniej minuty spotkania.

Bayern Monachium wygrał 1:0, ale to PSG awansował do półfinału Ligi Mistrzów, dzięki lepszemu bilansowi bramek zdobytych na wyjeździe. Emocji było co niemiara, a piłakrze powinni zdobyć znacznie więcej bramek, niż udało im się strzelić.

Znakomita pierwsza połowa. PSG atakowało, ale to Bayern prowadził

Pierwsze 45 minut było bliźniaczo podobne do tego, co kibice mogli obserwować niespełna tydzień temu w Monachium, tyle że tym razem to Paris Saint-Germain było stroną dominującą. Już w 3. minucie Kylian Mbappe mógł strzelić gola, ale atakujący uderzył płasko w kierunku dalszego słupka bramki strzeżonej przez Manuela Neuera i piłka przeleciała kilka centymetrów obok.

W 12. minucie można było usłyszeć I zobaczyć pokaz fajerwerków, jaki swoim ulubieńcom zafundowali miejscowi kibice. Do 26. minuty na murawie było dosyć spokojnie, ale wówczas goście wreszcie doszli do głosu. Leroy Sane z kilkunastu metrów próbował technicznym strzałem pokonać Keylora Navasa, ale futbolówka przeleciała kilka centymetrów obok bramki. Kilka chwil później swojej szansy próbował Joshua Kimmich, ale on również nie potrafił zdobyć gola.

W kolejnych minutach znów inicjatywę przejęli gospodarze. W 28. minucie Mbappe znakomicie podaniem obsłużył Neymara, a ten zręcznie obrócił się w kierunku bramki Neuera, ale Niemiec świetnie interweniował. Brazylijczyk w pierwszej części meczu był bardzo groźny i łatwo radził sobie z defensorami Bawarczyków. W 34. minucie Neymar przeprowadził indywidualną akcję prawą stroną, ściął do środka i uderzył w krótki róg, ale znowu świetnie bronił Neuer. Kolejną znakomitą szansę miał dosłownie chwilę później, kiedy widowiskowo wyprowadził w pole Kingsley’a Comana i oddał strzał, który niestety wylądował na poprzeczce.

Gdy wydawało się, że Paryżanie w końcu wyjdą na prowadzenie, bowiem powinni prowadzić co najmniej 3:0, a na dodatek w 39. minucie Mbappe z Neymarem stworzyli sobie okazję, po której ten drugi trafił w słupek, na prowadzenie wyszedł… Bayern. Navas zaliczył niepewną interwencję po strzale jednego z Bawarczyków i Eric Maxim Choupo-Moting głową trafił do siatki. Pierwsza połowa zakończyła się zatem wynikiem 0:1.

PSG mimo porażki zagra w półfinale Ligi Mistrzów

Bayern Monachium chciał iść za ciosem i z animuszem rozpoczął drugą połowę. Już w 47. minucie okazję miał Eric Maxim Choupo-Moting, po podaniu Thomasa Mullera, ale nie opanował piłki, do której dopadł David Alaba. Austriak jednak chybił. Akcja gości nie pozostała jednak bez odpowiedzi gospodarzy. Już 7 minut później znakomitą akcję w polu karnym przeprowadził Angel Di Maria, który dogrywał na pustą bramkę do Neymara, ale Brazylijczyk był odrobinę spóźniony i nie zdążył do futbolówki, mimo że próbował ją atakować wślizgiem.

W 62. minucie szansę mieli podopieczni Hansiego Flicka. Prostopadłe podanie w pole karny otrzymał Muller, ale Keylor Navas w odpowiednim momencie wyszedł z bramki i zażegnał niebezpieczeństwo. Kolejny etap meczu był już nieco bardziej spokojny, gorąco znów zrobiło się w trakcie ostatnich 10 minut meczu. Nieco częściej pod polem karnym rywali gościli piłkarze PSG, ale W 83. minucie Bayern wreszcie zdołał odpowiedzieć na ataki gospodarzy. Znakomitą akcją na prawej flance popisał się Leroy Sane, ale i tym razem piłka przeleciała obok słupka.

Losy awansu nie pozostawały rozstrzygnięte do ostatniej minuty. Przed opływem 90. minut Bayern Monachium mocno napierał na gospodarzy, ale do ostatniego gwizdka gospodarze także potrafili się odgryzać. Ostatecznie Bawarczycy wygrali 0:1, ale to PSG awansowało do półfinału Ligi Mistrzów dzięki dwóm bramkom zdobytym w Monachium.