Swiatsportu.pl
Puchar świata skoki

Myerge at English Wikipedia/CC BY-SA 3.0

Co stało się podczas II serii w Rasnovie? Rosjanin zgubił swój sprzęt

20 Lutego 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Puchar Świata w Rasnovie przyniósł polskim kibicom wiele emocji za sprawą bardzo dobrych skoków Biało-Czerwonych. Zupełnie inne emocje przeżywał przed drugą serią Rosjanin Roman Siergiejewicz Trofimow. O mały włos, a skoczek nie wystartowałby w drugiej se

  • Puchar Świata w Rasnovie przysporzył kibicom wielu emocji

  • Trudne chwile na skoczni przeżył Rosjanin Roman Siergiejewicz Trofimow

  • Skoczek mógł nie wystartować w drugiej serii, a wszystko przez zgubione rękawice

Puchar Świata w Rasnovie przysporzył kibicom skoków narciarskich wielkich emocji. Powody do zadowolenia mieli fani reprezentacji Polski: Drugi był Kamil Stoch, Dawid Kubacki zajął czwarte, a Piotr Żyła Piąte miejsce.

Zupełnie inne emocje przeżywał rosyjski skoczek Roman Siergiejewicz Trofimow. 31-latek w pierwszej serii skoczył 90 metrów i zajął 28. miejsce, które dało mu awans do serii finałowej. Wtedy się zaczęły problemy rosyjskiego skoczka.

Puchar Świata w Rasnovie: zamieszanie ze skokiem rosyjskiego zawodnika

W momencie, w którym przyszła jego kolej na oddanie skoku w drugiej serii, Trofimowa zabrakło na belce startowej. Chwilę później pojawił się komunikat, że Rosjanin odda swój finałowy skok, ale poza kolejnością.

Okazało się, że skoczek zgubił część swojego ekwipunku. Portal skijumping.pl poinformował, że zawodnik zgubił swoje rękawice. Gdyby ich nie odnalazł, nie mógłby oddać skoku w serii finałowej. - Rękawice się odnalazły - napisał po kilku minutach na Twitterze dziennikarz Adam Bucholz.

Ostatecznie Rosjaninowi udało się oddać drugi piątkowy skok. Trofimow poleciał 89 metrów i zaliczył awans o trzy pozycje. Tym samym zdobył kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i w tym sezonie ma ich na koncie 19.

Piątkowy konkurs stał pod znakiem dyskwalifikacji czołowych skoczków. W drugiej serii z powodu nieprawidłowego kombinezonu został zdyskwalifikowany Markus Eisenbichler, a także Halvor Egner Granerud, który po dwóch skokach zajął pierwsze miejsce.

Już za tydzień mistrzostwa świata

Dzięki dyskwalifikacji lidera Pucharu Świata piątkowy konkurs indywidualny wygrał Ryoyu Kobayashi, a na podium oprócz Stocha stanął jeszcze Karl Geiger. W drugiej serii zobaczyliśmy aż sześciu Biało-Czerwonych.

Zawody w Rumunii są próbą generalna przed przyszłotygodniowymi mistrzostwami świata. W najbliższych dniach skoczkowie pojadą do Oberstdorfu walczyć o medale najważniejszej imprezy obecnego sezonu.

Złotego medalu na skoczni normalnej będzie bronił Dawid Kubaki, który wygrał dwa lata temu w Seefeld. Drugie miejsce na tym samym obiekcie zajął Stoch. Na dużym obiekcie triumfował Markus Eisenbichler.

Już po ubiegłotygodniowych zawodach w Zakopanem trener Michal Doleżal podał skład Biało-Czerwonych na mistrzostwa świata. W Oberstdorfie Polskę będą reprezentować: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Jakub Wolny.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

  • Organizatorzy Pucharu Świata w Rasnovie zaliczyli kolosalną wpadkę

  • Górnik Zabrze oburzony zachowaniem Rafała Kurzawy

  • Polska gospodarzem mistrzostw Europy w siatkówkę

Łukasz KowalskiAutor

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Skoki narciarskie

Martin Schmitt totalnie zignorował Kamila Stocha. Niemiec się tłumaczy, “niezły wstyd”

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki podczas Pucharu Świata

Skoki narciarskie

Eurosport ma dalej transmitować PŚ. Nie wiadomo, co z TVP

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dramat znanego skoczka narciarskiego. Straci cały sezon, musi przejść operację

Czytaj więcej >
Gregor Schlierenzauer i reprezentanci Austrii w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

Gregor Schilerenzauer zakończy karierę? Legenda zastanawia się nad swoją przyszłością

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dramat syna byłego trenera polskich skoczków. "Nie czułem nóg"

Czytaj więcej >
Kamil Stoch kontuzja skoki narciarskie

Skoki narciarskie

Kamil Stoch wraca do formy. Po kontuzji niemal nie ma już śladu

Czytaj więcej >