Swiatsportu.pl
Rafał Gikiewicz

kolbert-press/Christian Kolbert/Imago Sport and News/East News

Rafał Gikiewicz odpowiedział Paulo Sousie: Nawet mnie nie widział

4 Września 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Paulo Sousa powołał na trwające zgrupowanie reprezentacji Polski trzech bramkarzy. Pomimo rezygnacji z gry w kadrze Łukasza Fabiańskiego, zabrakło miejsca dla Rafała Gikiewicza. Selekcjoner wyraził jasne stanowisko w jego sprawie, niektórzy uważają nawet, że zbyt ostre. Teraz gracz Augsburga postanowił odpowiedzieć Portugalczykowi.

  • Paulo Sousa powiedział, że Rafał Gikiewicz "nie jest na jego radarze, bo patrzy na przyszłość"

  • Polski bramkarz zapewne miał nadzieję na powołanie po rezygnacji Łukasza Fabiańskiego

  • Teraz 33-latek w wywiadzie dla TVP Sport odpowiedział selekcjonerowi

Po zakończeniu kariery w reprezentacji Polski przez Łukasza Fabiańskiego (więcej tutaj), hierarchia w bramce uległa zmianie. Wojciech Szczęsny pozostał numerem jeden, a ruszyła także walką o "dwójkę".

Wydaje się, że to miano przypadnie Bartłomiejowi Drągowskiego. Trzecim bramkarzem pozostanie Łukasz Skorupski. Być może nadzieję na dołączenie do rywalizacji miał właśnie Rafał Gikiewicz, ale Paulo Sousa powiedział, że 33-latek nie jest w orbicie jego zainteresowań.

Wypadek reprezentacji Polski

Poważny wypadek samochodowy polskich kolarzy we Włoszech. Jeden z nich trafił do szpitala (FOTO)

CZYTAJ DALEJ

Paulo Sousa od początku nie stawiał na Rafała Gikiewicza, a niedawno oficjalnie go skreślił

Odkąd Paulo Sousa prowadzi reprezentację Polski, nie ma w niej miejsca dla Rafała Gikiewicza. Bramkarz tylko raz został powołany na zgrupowanie kadry, ale było to jeszcze za czasów Jerzego Brzęczka.

Nowy selekcjoner konsekwentnie pomija 33-latka, który w Bundeslidze wypracował sobie markę bardzo solidnego bramkarza, gdzie od trzech lat jest zawodnikiem pierwszego składu. Wcześniej Unionu Berlin, a teraz Augsburga. Mimo to Portugalczyk wolał zapraszać na kadrę Radosława Majeckiego, a nawet Karola Niemczyckiego.

Na jednej z ostatnich konferencji prasowych Sosua ostatecznie postawił na Gikiewiczu "krzyżyk".

- Nie jest na naszym radarze. Myślimy o przyszłości. Wszyscy bramkarze, których obserwujemy, są lepsi niż on - skwitował mocno pytanie o "Gikiego" szkoleniowiec Biało-Czerwonych.

Bramkarz "wbił szpilkę" selekcjonerowi reprezentacji Polski

Rafał Gikiewicz był gościem w studiu TVP Sport. Podczas rozmowy 33-latek został poproszony o odniesienie się do słów Paulo Sousy z konferencji prasowej na jego temat. Bramkarz nie omieszkał wbić selekcjonerowi przysłowiowej szpilki.

- Przyjmuję wypowiedź Sousy na spokojnie. Jego słowa mnie jednak nie ruszają. Nigdy nie widział mojego treningu, a gdybym był za stary, nie dostałbym nowej umowy w Augsburgu - stwierdził zawodnik Augsburga.

Bycie za starym na reprezentację a bycie za starym na klub to jednak wyraźna różnica. Mimo to Gikiewicz może odczuwać niesmak po słowach Portugalczyka, który po prostu były bardzo szczere, a nie umyślnie złośliwe.

Przed reprezentacją Polski jeszcze dwa mecze w trakcie tej przerwy na kadrę. Jutro Biało-Czerwoni (5 września) zagrają na wyjeździe z San Marino, a w środę 8 września podejmą na PGE Narodowym Anglię.

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: