Swiatsportu.pl > Siatkówka > Dziś Polacy na mistrzostwach Europy zagrają z Serbią. Gdzie i o której oglądać spotkanie?
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:46

Dziś Polacy na mistrzostwach Europy zagrają z Serbią. Gdzie i o której oglądać spotkanie?

Bartosz Kurek reprezentacja Polski
YURI CORTEZ/AFP/East News

Reprezentacja Polski w siatkówce rozegra dziś swój najważniejszy mecz fazy grupowej mistrzostw Europy. Rywalem Biało-Czerwonych będzie Serbia, czyli najgroźniejszy przeciwnik na tym etapie turnieju. To właśnie między tymi zespołami najprawdopodobniej rozstrzygnie się rywalizacja o zwycięstwo w grupie. O której i gdzie oglądać to spotkanie?

  • Polscy siatkarze zmierzą się dziś o 19:30 z Serbią

  • Podopiecznych Vitala Heynena czeka najtrudniejsze spotkanie fazy grupowej

  • Ten mecz prawdopodobnie zdecyduje o tym, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie

Na inaugurację mistrzostw Europy reprezentacja Polski w siatkówce pokonała Portugalię 3:1 (więcej tutaj). Strata seta w wykonaniu naszej kadry była niespodziewana, ale okazuje się, że siatkarze z Kraju Żeglarzy wcale nie są takim kopciuszkiem na tym turnieju, jak można było przewidywać.

Teraz przed podopiecznymi Vitala Heynena dużo trudniejsze zadanie. Ich rywalem będzie Serbia, czyli zespół, z którym na przestrzeni ostatnich ponad 10 lat Polacy zawsze toczyli zaciętą walkę. Tego można oczekiwać i tym razem, dlatego niewykluczone, iż siatkarzy i kibiców czeka długie, być może nawet pięciosetowe spotkanie.

Serbia, czyli najbliższy rywal Polaków na mistrzostwach Europy

Niegdyś z Serbią i Czarnogórą, a od 2006 roku już oddzielnie. Reprezentacja Polski zawsze miała niełatwe przeprawy z Serbami. To jeden z naszych najgroźniejszych i najbardziej niewygodnych przeciwników, ale w ostatnich latach akurat ta rywalizacja układa się po naszej myśli.

Od 2008 roku oba zespoły rozegrały ze sobą 23 spotkania, z których 12 padło łupem Biało-Czerwonych a 11 Serbów. To jest dobitnym dowodem tego, że te potyczki nigdy nie są dla żadnej ze stron "spacerkiem".

Mimo to na ostatnich pięć meczów wszystkie zostały wygrane przez siatkarzy Vitala Heynena. Dwa z nich 3:0, dwa 3:1 i jeden 3:2. Nasz selekcjoner przewiduje, że czeka nas właśnie pięciosetowe starcie i biorąc pod uwagę formę obu zespołów, trudno w jego przewidywania nie uwierzyć.

Gdzie i o której oglądać mecz reprezentacji Polski w siatkówce z Serbią?

Serbowie swój pierwszy mecz na mistrzostwach Europy rozegrali z Ukrainą. Nasi dzisiejsi rywale wygrali 3:0, co wskazuje na ich wysoką formę. Vital Heynen na chwilę przed turniejem mówił, że jego zawodnicy są "daleko od normalnej dyspozycji" (więcej tutaj), co pośrednio potwierdziło spotkanie z Portugalią.

Niewykluczone, że nasi siatkarze będą rozkręcali się ze spotkania na spotkanie, a trudne przetarcie z Serbią może być doskonałą okazją do tego, aby się zahartować w trudnym boju, czego trochę Biało-Czerwonym zabrakło na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Dzisiejszy mecz reprezentacji Polski z Serbią rozpocznie się o godz. 19:30. Będzie można je oglądać na TVP 2, Polsacie Sport oraz Polsacie Box Go, a także za darmo w serwisie sport.tvp.pl za opłatą na platformie Ipla.tv.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane