Swiatsportu.pl > Siatkówka > Vital Heynen przekazał, że forma polskich siatkarzy jest "daleka od normalnego poziomu"
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:46

Vital Heynen przekazał, że forma polskich siatkarzy jest "daleka od normalnego poziomu"

Vital Heynen
JURE MAKOVEC/AFP/East News

Polscy siatkarze są w przededniu mistrzostw Europy i to dosłownie. Turniej startuje już dzisiaj, a Biało-Czerwoni swój pierwszy mecz rozegrają już jutro. Niestety Vital Heynen przekazał niepokojące wieści na temat formy swojego zespołu. W swoim blogu dla WP SportowychFaktów szkoleniowiec stwierdził, że jego podopieczni są dalecy od normalnej formy.

  • Już dziś ruszają mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn

  • Polacy swój mecz rozegrają jutro, a ich rywalem będzie Portugalia

  • Niestety Vital Heynen nie ma dobrych wiadomości odnośnie formy swoich zawodników

Wczoraj polskie siatkarki odpadły w ćwierćfinale mistrzostw Europy, ale na szczęście już od jutra kibice będą mogli obserwować poczynania naszych siatkarzy. Biało-Czerwoni zadeklarowali, że na nadchodzącym turnieju chcą sobie "odbić" niepowodzenie w Tokio i zrekompensować kibicom zawód, który przeżyli po igrzyskach olimpijskich.

Dużym atutem naszego zespołu będzie publiczność, bowiem Polacy wszystkie swoje mecze rozegrają w kraju. Mimo to można mieć duże obawy co do ich występu. Vital Heynen przekazał, że jego zespół jest "daleki od normalnej formy", a przecież impreza wystartuje już dzisiaj.

Vital Heynen: nie było dobrze

Selekcjoner reprezentacji Polski dziś po raz pierwszy opublikował wpis na swoim blogu "Blog Heynena", który będzie ukazywał się na łamach WP SportowychFaktów. Vital Heynen zamierza w nim dzielić swoimi przeżyciami z mistrzostw Europy, swoimi przemyśleniami i chce w ten sposób komunikować się z kibicami.

Belg w pierwszym tekście swojego autorstwa podzielił się spostrzeżeniami na temat tego, jak jego zawodnicy wyglądali w poniedziałkowym sparingu wewnętrznym oraz w jakiej są dyspozycji. Niestety, ale z jego relacji wynika, iż kibice mogą być pełni obaw przed rozpoczynającym się dziś turniejem.

- W czasie tego meczu zobaczyłem, że jesteśmy naprawdę daleko od naszego normalnego poziomu. Nie było dobrze. Zobaczyłem, że brakuje nam nie tylko rytmu meczowego, ale i pewności siebie, zgrania. Wielu rzeczy, których nie da się przywrócić w trzy dni. Mam nadzieję, że rozwiążemy mniejsze problemy i w czwartek pokażemy na tyle dobrą dyspozycję, żeby pokonać Portugalię - napisał szkoleniowiec.

"Byliśmy pod głęboką wodą" - Vital Heynen prosi kibiców reprezentacji Polski o wsparcie

Vital Heynen napisał również, jak trudny czas przechodzili siatkarze reprezentacji Polski igrzyskach olimpijskich w Tokio. Trener przekazał, że "zespół był głęboko pod wodą, a potem przeszedł przez proces wypływania na powierzchnię".

Selekcjoner wierzy, iż kibice zrozumieją, jak trudno było jego zawodnikom po tej porażce, podobnie jak wierzy w sukces Biało-Czerwonych. Belg podkreśla jednak, że to nie będzie możliwe bez ich wsparcia.

- Jeśli publiczność nas nie wesprze, to tym razem zespół będzie miał problemy, żeby osiągnąć dobry wynik. Potrzebujemy waszego dopingu, od pierwszej do ostatniej piłki. On pomoże nam poradzić sobie z wieloma problemami, jakie mamy po wielkim rozczarowaniu na igrzyskach - napisał Belg w "Blogu Heynena" na portalu WP SprotoweFakty.

Vital Heynen zakończył swój wpis zdaniem "ono (wsparcie - przyp.red) jest wielką szansą na sukces". Mistrzostwa Europy rozpoczną się już dziś i potrwają do 19 września. Finał turnieju rozstanie rozegrany w legendarnym katowickim Spodku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane