Swiatsportu.pl > Siatkówka > Vital Heynen pożegnał się kadrą? Zagadkowy wpis trenera
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:46

Vital Heynen pożegnał się kadrą? Zagadkowy wpis trenera

Projekt bez tytułu - 2021-08-29T222238.865
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Vital Heynen już niedługo poprowadzi reprezentację Polski siatkarzy na mistrzostwach Europy. Wszystko wskazuje na to, że Belg po tym turnieju pożegna się z polską kadrą. Szkoleniowiec zamieścił wpis w mediach społecznościowych, przez który nie milkną doniesienia o jego przyszłości.

  • Vital Heynen swoim wpisem w mediach społecznościowych wywołał ogromne poruszenie

  • Belgijski szkoleniowiec swoim wpisem wskazuje na pożegnanie z polską kadrą

  • Reprezentacja Polski pod wodzą Heynena za kilka dni rozpocznie walkę na mistrzostwach Europy

Vital Heynen już w czwartek rozpocznie kolejny turniej w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni w Krakowie zainaugurują mistrzostwa Europy, w których stawiani są w roli faworytów do złota.

Vital Heynen pożegnał się z kadrą?

Ostatnie tygodnie w kadrze polskich siatkarzy upłynęły pod znakiem kolejnych doniesień medialnych na temat przyszłości trenera Heynena. Belg miał poprowadzić Polaków do upragnionego medalu olimpijskiego, a tymczasem Biało-Czerwoni już piąty raz z rzędu nie byli w stanie przejść przez ćwierćfinał.

Do tego po mistrzostwach Europy kończy się kontrakt belgijskiego szkoleniowca i pojawiają się informacje, że nie zostanie przedłużony. Doniesienia na nowo rozpalił sam Heynen, który zamieścił w internecie zagadkowy wpis.

Kadra pod wodzą szkoleniowca zakończyła w niedzielę zgrupowanie przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. Heynen w swoim wpisie podziękował ośrodkowi w Spale, za cztery lata wspólnych treningów.

Zagadkowy wpis Belga

- Nasz ostatni trening w Spale. Dzięki za ostatnie cztery lata, w trakcie których byliście niesamowitym miejscem do treningu, jedzenia, grillowania i spacerowania - napisał szkoleniowiec na Twitterze. Jednocześnie dodał, że drużyna jest gotowa do walki na Euro Volleyu.

Wpis belgijskiego szkoleniowca można interpretować na różne sposoby. Wiadomość odbierana jest jako pożegnanie Heynena z reprezentacją Polski. Kibice w komentarzach proszą, żeby ten jeszcze nie odchodził i zapewniają, że jest jeszcze potrzebny polskiej siatkówce.

Zbliżające się mistrzostwa Europy rozgrywane będą w czterech krajach: Polsce, Finlandii, Estonii i Czechach. Biało-Czerwoni w grupie A będą zmagać się z Portugalią, Serbią, Grecją, Belgią i Ukrainą. Wszystkie mecze grupy A zostaną rozegrane w Krakowie, a półfinały i finał odbędą się w katowickim Spodku.

Heynen objął reprezentację Polski w 2017 roku i przez cztery lata wprowadził polską kadrę co ścisłej czołówki. W 2018 roku Belg poprowadził Biało-Czerwonych do obrony tytułu mistrza świata, a do tego dołożył rok później srebro Pucharu Świata oraz brąz mistrzostw Europy i Ligi Narodów. W tych ostatnich rozgrywkach dołożył srebro z czerwca tego roku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane