Swiatsportu.pl
Vital Heynen reprezentacja polski mistrzostwa europy

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Znamy skład Polaków na mistrzostwa Europy. Vital Heynen ogłosił kadrę

31 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Vital Heynen ogłosił skład reprezentacji Polski siatkarzy na rozpoczynające się mistrzostwa Europy. Wielkich zaskoczeń nie było. Na Euro Volleyu będzie walczył ten sam zespół, który wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Do tego grona dołączyło dwóch zawodników.

  • Vital Heynen przedstawił listę czternastu zawodników, którzy będą walczyć na zbliżających się mistrzostwach Europy

  • Belgijski szkoleniowiec powołał ten sam zespół co na igrzyska w Tokio, ale do tego grona dołączyli jeszcze Damian Wojtaszek i Tomasz Fornal

  • Biało-Czerwoni rywalizację na Euro Volley rozpoczną w czwartek od meczu z Portugalią

Vital Heynen odkrył karty przed rozpoczynającymi się w środę mistrzostwami Europy. Belg w niedzielę zakończył zgrupowanie w Spale, po której wybrał czternastoosobową drużynę, która zagra na turnieju.

łnp

Robert Lewandowski wziął w obronę Wojciecha Szczęsnego

CZYTAJ DALEJ

Vital Heynen ogłosił kadrę na mistrzostwa Europy

Większych niespodzianek nie było. Zespół w dużej mierze składa się z tych samych zawodników, którzy zagrali na igrzyskach w Tokio. Do tego grona dołączyli libero Damian Wojtaszek i przyjmujący Tomasz Fornal.

To oznacza, że na ostatniej prostej z drużyny wypadł Norbert Huber, który był z drużyną na zgrupowaniu w Spale. Belg mógł wybrać, czy chce mieć do dyspozycji czterech środkowych, czy pięciu przyjmujących, ostatecznie wybrał ten drugi wariant.

Heynen zabiera na mistrzostwa Europy trzech środkowych: Mateusza Bieńka, Jakuba Kochanowskiego i Piotra Nowakowskiego. Za rozgrywanie odpowiadać będą Fabian Drzyzga i Grzegorz Łomacz.

Reprezentacja Polski na Euro Volley pojedzie z tylko dwoma atakującymi Bartoszem Kurkiem i Łukaszem Kaczmarkiem. Oprócz Fornala za przyjęcie będą odpowiadać Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka oraz Kamil Semeniuk. Jako libero oprócz Wojtaszka będzie występował Paweł Zatorski.

Polacy rozpoczynają walkę na Euro Volleyu

Belgijski szkoleniowiec choć zapewniał, że drużyna jest gotowa do turnieju, ale zapewne będzie chciał zobaczyć, jak zespół poradził sobie z porażką ma igrzyskach. Do Tokio Polacy jechali jako jedni z faworytów do medalu, a odpali już w ćwierćfinale po porażce 2:3 z Francją.

Rozpoczynające się mistrzostwa Europy odbędą się w czterech krajach: Polsce, Czechach, Finlandii i Estonii. Biało-Czerwoni wszystkie swoje spotkania grupowe będą rozgrywać w Krakowie. Na początek 2 września zmierzą się z Portugalią. Do tego w grupie A będą mierzyć się z Serbią, Ukrainą, Grecją i Belgią.

Awans z grupy wywalczą po cztery najlepsze zespoły z każdej grupy. Mecze 1/8 finału oraz ćwierćfinału rozgrywane będą w Gdańsku i Ostrawie. Półfinały i finał odbędą się w Katowicach. To oznacza, że Biało-Czerwoni w przypadku awansu do kolejnych etapów wszystkie mecze rozegrają w Polsce.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz.
Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek.
Środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski.
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka.
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Zapadła decyzja ws. transferu Kyliana Mbappe. Real Madryt podjął radykalne kroki, wielki zwrot akcji

  • Jacek Nawrocki zafundował wczoraj Polkom wstrząs. Padły przekleństwa, wszystko zostało nagrane

  • Żałoba w klubie Roberta Lewandowskiego. Bayern Monachium stracił ważną postać, nagła śmierć wywołała wstrząs