Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Łukasz Fabiański zakończył karierę reprezentacyjną
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:43

Łukasz Fabiański zakończył karierę reprezentacyjną

Pilne sport
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Łukasz Fabiański w niedzielę ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. O swojej decyzji bramkarz poinformował za pomocą Polskiego Związku Piłki Nożnej. Bramkarz podkreślił, że zawsze czuł się w kadrze bardzo dobrze, ale teraz chce się skupić na karierze klubowej. Piłkarzowi podziękował już Zbigniew Boniek.

  • Łukasz Fabiański nie zagra już w reprezentacji Polski

  • W niedzielę 36-letni bramkarz przekazał informację o zakończeniu reprezentacyjnej kariery

  • Fabiański podkreślił, że teraz chce się skupić na karierze klubowej, a miejsce w kadrze oddaje młodszym kolegom

Łukasz Fabiański w niedzielę za pomocą Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformował, że zakończył reprezentacyjną karierę. Piłkarz wydał specjalne oświadczenie, w którym pożegnał się z kadrą o z kibicami.

Łukasz Fabiański zakończył karierę reprezentacyjną

- Zawsze świetnie czułem się w drużynie narodowej. Zarówno w kadrach młodzieżowych, jak i w reprezentacji seniorów. Za każdym razem starałem się dawać drużynie narodowej tyle, ile tylko mogłem, poświęcać całe serce. Uważam, że teraz nadszedł najlepszy moment, aby pożegnać się z reprezentacją - powiedział 36-latek w oświadczeniu.

Fabiański podkreślił, że ma już swoje lata, a do tego w ostatnim czasie zaczęły przytrafiać mu się mikro urazy, które powodowały, że nie był zawsze w najlepszej dyspozycji. Jak zaznaczył, teraz jego miejsce w kadrze zajmą młodsi zawodnicy.

- Mamy wielu znakomitych bramkarzy, którzy – podobnie jak ja kiedyś – czekają na swoją szansę w drużynie narodowej. Niech spełniają swoje marzenia! - podkreślił były już bramkarz reprezentacji Polski.

Fabiański zaznaczył, że teraz czeka go niezwykle trudny sezon ligowy w Premier League, a do tego jego West Ham będzie rywalizował w Lidze Europy. Na zakończenie podziękował wszystkim trenerom i piłkarzom, z którymi spotkał się na zgrupowaniach przez lata swojej gry w kadrze.

Kibice będą mogli pożegnać Fabiańskiego

Po raz pierwszy Fabiański wystąpił w barwach narodowych wiosną 2006 roku. Łącznie rozegrał w kadrze 56 spotkań. Z reprezentacją był na mistrzostwach świata w 2006 i 2018 roku. Do tego był w składzie na Euro 2008, 2016 i 2020.

Swój ostatni mecz w reprezentacji rozegrał 1 czerwca w towarzyskim starciu przeciwko Rosji. Później na ławce rezerwowych przesiedział całe mistrzostwa Europy, które Polska zakończyła na ostatnim miejscu w grupie.

Zawodnika pożegnał już prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, który poinformował, że Fabiański o swojej decyzji poinformował go w niedzielny poranek. Przy okazji wyjawił, że kibice będą mogli pożegnać bramkarza przy okazji październikowego meczu z San Marino.

- Właśnie zamyka się kolejna piękna karta, kariera, w historii reprezentacji Polski. Sądzę jednak, że Łukasz może dać jeszcze wiele naszemu futbolowi w przyszłości, swoim bogatym doświadczeniem - powiedział prezes PZPN.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane