Rasnov skoki Żródło: East News

Polacy na siódmym miejscu po konkursie miksta w Rasnovie

20 Luty 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Rasnov w sobotę był świadkiem trzeciego w historii konkursu Pucharu Świata drużyn mieszanych. Z dobrej strony w konkursie pokazała się reprezentacja Polski w składzie Anna Twardosz, Kamil Stoch, Kamila Karpiel i Dawid Kubacki. Biało-Czerwoni zajęli ostatecznie siódme miejsce. Wygrali Norwegowie przed Słowenią i Austrią.

  • Rasnov organizował trzeci w historii konkurs Pucharu Świata drużyn mieszanych
  • Z dobrej strony pokazała się reprezentacja Polski, która zgodnie z planem zajęła siódme miejsce
  • Wygrali Norwegowie, którzy wyprzedzili Słowenię i Austrię

Rasnov był ostatnim przystankiem skoczków i skoczkiń narciarskich przed startem mistrzostw świata. W najbliższych dniach w niemieckim Oberstdorfie rozpocznie się najważniejsza impreza tego sezonu.

Próbę generalną przed zawodami w Niemczech kończył konkurs drużyn mieszanych. Takie zawody pojawiły się w cyklu po raz trzeci w historii. Poprzednio reprezentacje w mikście rywalizowały w 2012 i 2013 roku w norweskim Lillehammer.

Rasnov próbą generalną przed mistrzostwami świata

W pierwszej serii reprezentacja Polski spisała się zgodnie z planem i zajmowali szóste miejsce. Biało-Czerwoni w Rasnovie rywalizowali w składzie Anna Twardosz, Kamil Stoch, Kamila Karpiel i Dawid Kubacki.

Kolejne bardzo dobre skoki na rumuńskiej skoczni oddali panowie. Stoch i Kubacki skoczyli po 94 metry i indywidualnie byli jednymi z najlepszych mężczyzn w stawce, zajmowali odpowiednio drugie i piąte miejsce.

Co stało się podczas II serii w Rasnovie? Rosjanin zgubił swój sprzętCo stało się podczas II serii w Rasnovie? Rosjanin zgubił swój sprzętCzytaj dalej

Na plus także trzeba zapisać występ pań w naszej drużynie. Żeńskie skoki narciarskie w naszym kraju się dopiero rozwijają, a Polki tylko sporadycznie zdobywają punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Twardosz w sobotę pokazała dwa równe skoki. W pierwszej serii poleciała 84 metry, a w swoim drugim skoku wylądowała zaledwie pół metra bliżej. Po pierwszej grupie Biało-Czerwoni zajmowali siódme miejsce.

Reprezentacja Polski wykonała plan na sobotni konkurs mieszany

W drugiej serii po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentował się Stoch. Polak pokazał, że wraca do swojej najlepszej formy i skoczył 95 metrów. Dzięki temu reprezetacja Polski awansowała na piątą pozycję.

Za to słabszy skok oddała Karpiel. 19-latka po skoku na 82 metry w pierwszej serii, w drugiej uzyskała 75,5 metra i po jej skoku ponownie reprezentacja Polski spadła na siódme miejsce. Do szóstej Rosji Biało-Czerwoni tracili ponad dziesięć punktów.

Jako ostatni w reprezentacji Polski skakał Kubacki. 30-letni zawodnik w drugiej serii ponownie skoczył dokładnie tyle samo co Stoch. Kubacki odrobił sporo do szóstych Rosjan, ale nie na tyle, żeby ich wyprzedzić i ostatecznie Polska zajęła siódme miejsce.

Wielkie emocje za to były w czołówce konkursu. Po siedmiu skokach Norwegia i Słowenia miała dokładnie taką samą notę. Ostatecznie wygrali Norwegowie, drudzy byli Słoweńcy, a podium uzupełnili Austriacy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Następny artykuł