Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Real Madryt nie składa broni. Gigantyczna oferta za Mbappe
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:46

Real Madryt nie składa broni. Gigantyczna oferta za Mbappe

Projekt bez tytułu - 2021-08-30T194357.724
Rex Features/East News

Real Madryt nie ustaje w staraniach sprowadzenia Kyliana Mbappé. Hiszpańskie media donoszą, że "Królewscy" w poniedziałek złożyli kolejną ofertę za Francuza. Najnowsza oferta opiewa na 200 milionów euro. Zdaniem "Marki" negocjacje między Realem a PSG mocno przyspieszyły.

  • Real Madryt chce zostać królem letniego okna transferowego

  • Hiszpańskie media podają, że "Królewscy" złożyli trzecią ofertę za Kyliana Mbappé

  • "Marca" informuje, że wicemistrzowie Hiszpanii oferują PSG aż 200 milionów euro

Real Madryt w ostatnich dniach okna transferowego stara się przeprowadzić swój największy transfer od lat. W ostatnich dniach "Królewscy" mocno zintensyfikowali swoje próby pozyskania Kyliana Mbappé.

Real Madryt z kolejną ofertą za Mbappe

Wicemistrzowie Hiszpanii kilka dni temu złożyli pierwszą oficjalną ofertę za 22-letniego Francuza opiewającą na 160 milionów, ale PSG uznało, że ta kwota jest za niska. Kolejna oferta to 170 milionów euro plus dodatkowe 10 milinów w bonusach.

Media informowały, że władze Realu dały wicemistrzom Francji ultimatum. PSG miało czas do poniedziałku do godziny 18, na odpowiedź na tę ofertę. "Marca" informuje, że "Królewscy" nie zamierzali czekać do tego czasu i w poniedziałek po godzinie 15 złożyli kolejną trzecią już ofertę kupna.

Na jej mocy paryżanie mieliby zarobić aż 200 milionów euro. Real miałby zapłacić za mistrza świata 170 milionów euro, a do tego ma dojść kolejnych 30 milionów w bonusach. Hiszpański dziennikarz Jose Felix Diaz przekazał, że kluby prowadzą rozmowy, ale trudno przewidzieć ich finał.

Ostatnie godziny na transfer

Inny z hiszpańskich dziennikarzy Josepn Pedrerol przekazał kilka minut po godzinie 18, że pośrednicy rozmawiają z Emirem Kataru, którego starają się przekonać do transferu. Sam Emir zdaniem Hiszpana ma być zainteresowany ofertą Realu.

Mbappé zapowiedział już, że nawet jak nie uda się przeprowadzić do Madrytu, nie będzie wszczynał buntu. Zawodnik jest szczęśliwy w Paryżu i z chęcią wypełni obowiązujący do końca czerwca kontrakt z PSG. Później dołączy do nowego klubu jako wolny zawodnik.

Prezydent Realu Florentino Perez marzy o sprowadzeniu Mbappé od czasu, kiedy ten był jeszcze zawodnikiem akademii AS Monaco. Sam piłkarz nie ukrywa tego, że od dziecka jest kibicem "Los Blancos" i chętnie w przyszłości reprezentowałby barwy tego klubu.

Francuz trafił do PSG z AS Monaco latem 2017 roku. Najpierw spędził tam rok na zasadzie wypożyczenia, aż latem 2018 roku paryżanie zapłacili za niego 145 milionów euro, a kolejne 35 milinów dopłacili w bonusach. W sumie daje to 180 milionów euro.

Mbappe przez cztery lata gry w Paryżu rozegrał 175 spotkań, w których strzelił 135 goli i zaliczył 63 asysty. Czas na przeprowadzenie transferu Real ma tylko do wtorku. Okno transferowe zamyka się 31 sierpnia o godzinie 23:59.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane