Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Real Madryt rozbił beniaminka. Historyczny wyczyn "Królewskich" i Benzemy
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:49

Real Madryt rozbił beniaminka. Historyczny wyczyn "Królewskich" i Benzemy

Projekt bez tytułu (6)
twitter.com/@realmadrid

Real Madryt w środę rozbił na własnym stadionie Mallorcę 6:1. Bohaterem spotkania został Marco Asnesio, który ustrzelił hat-tricka. Po tym spotkaniu do historii przeszedł Karom Benzema. Francuski napastnik, który ma jedno z najlepszych otwarć sezonu w historii. Takich statystyk nie mieli nawet Cristiano Ronaldo i Leo Messi.

Real Madryt w środę na Santiago Bernabeu podejmował beniaminka La Ligi Mallorcę. Kanonadę strzelców już w trzeciej minucie rozpoczął Karim Benzema. Francuz wykorzystał błąd obrońców, przejął piłkę tuż przed polem karnym i z najbliższej odległości otworzył wynik spotkania.

W 24 minucie fantastycznie w polu karnym odnalazł się Marco Asensio. Vinicius wyprowadził na wolne pole Rodrygo, który uderzył mocno na bramkę. Strzał Brazylijczyka obronił jeszcze Manolo Reina, ale przy dobitce Hiszpana nie miał już najmniejszych szans. Nie minęła minuta, a strzałem zza pola karnego bramkę kontaktową strzelił Kang-In Lee.

Real Madryt rozbił beniaminka

Real wyszedł na dwubramkowe prowadzenie już w kolejnej akcji. Asensio dostał podanie od Benzemy, wpadł w pole karne i sprytnym strzałem strzelił swoją drugą bramkę. Dziesięć minut po wznowieniu gry Hiszpan skompletował hat-tricka. 25-latek, jak za swoich najlepszych lat, huknął zza pola karnego, a asystował mu znowu Benzema.

Francuz na 12 minut przed końcem spotkania sam wpisał się po raz drugi na listę strzelców. 33-latek plecami przyjął dalekie podanie od Davida Alaby i podwyższył wynik spotkania na 5:1. Cztery minuty przed końcem kapitalną akcją popisał się Vinicius, który wpadł w pole karne i wyłożył piłkę na 11. metr do Isco, który ustalił wynik meczu.

Dzięki środowemu zwycięstwu "Królewscy" wrócili na fotel lidera La Liga. Podopieczni Carlo Ancelottiego wyprzedzili Atletico, które we wtorek pokonało 2:1 Getafe. Wicemistrzowie Hiszpanii mają dwa punkty przewagi nad lokalnym rywalem.

Historyczny wyczyn Benzemy

Choć to Asensio ustrzelił hat-tricka, to najwięcej mówi się o kolejnych strzeleckich popisach Benzemy. To drugie trafienie było już dwusetną bramką Francuza w La Liga. 33-latek został dziesiątym zawodnikiem w historii "Królewskich", który przekroczył tę granicę.

Do tego media podkreślają fantastyczny start sezonu w wykonaniu napastnika "Królewskich". Benzema po sześciu kolejkach ma na koncie już osiem ligowych trafień i siedem asyst. Tak udanego początku sezonu w La Liga nie mieli nawet Cristiano Ronaldo i Leo Messi.

Benzema w tym sezonie miał udział już przy piętnastu bramkach swojej drużyny. Najlepszy wynik Messiego na tym samym etapie sezonu to osiem bramek i pięć asyst z kampanii 2011/2012. Z kolei Ronaldo w rozgrywkach 2014/2015 po sześciu kolejkach miał na koncie 13 bramek i asystę.

Do tego Real zaliczył najlepszy start sezonu od lat. Podopieczni trenera Ancelottiego po sześciu kolejkach mają na koncie 21 strzelonych bramek. Jak wyliczyli statystycy, to najlepszy początek rozgrywek od sezonu 1987/1988, kiedy to na tym samym etapie miał na koncie 26 bramek.