Swiatsportu.pl > Siatkówka > Reprezentacja Polski pokonuje Japonię w Lidze Narodów
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:39

Reprezentacja Polski pokonuje Japonię w Lidze Narodów

Maciej Muzaj w reprezentacji Polski w siatkówce
JURE MAKOVEC/AFP/East News

Siatkarze reprezentacji Polski dali kolejny "koncert" w Lidze Narodów. Tym razem podopieczni Vitala Heynena pokonali Japończyków 3:0 i wyraźnie dominowali na przestrzeni całego spotkania. Nasi zawodnicy od samego początku byli dziś bardzo skuteczni w ataku, a na dodatek rywale nie unikali błędów, co przesądziło o jednogłośnym zwycięstwie.

• Reprezentacja Polski wygrała z Japonią 3:0

• Podopieczni Vitala Heynena niemal w każdym secie wręcz rozbili rywali

• Warte uwagi są znakomite występy Macieja Muzaja i Kamila Semeniuka

Reprezentacja Polski w siatkówce bez Damiana Wojtaszka w składzie, odniosła dziś kolejne zwycięstwo w Lidze Narodów. "Biało-Czerwoni" rozgromili dziś kadrę Japonii, która tylko w jednym secie potrafiła zbliżyć się do granicy 20. punktów.

Dzięki tej wygranej podopieczni Vitala Heynena są już bardzo blisko awansu do fazy pucharowej turnieju, a tam nasi siatkarze zmierzą się już tylko ze światowymi potęgami.

Mocny początek w wykonaniu naszych siatkarzy

Rozpoczęcie rozgrywki w wykonaniu obu drużyn było podobne. Zarówno Polacy, jak i Japończycy rozpoczęli spokojnie, ale wraz z biegiem czasu nasi siatkarze podkręcali tempo i zaczęli odskakiwać rywalom.

Na pierwszej przerwie technicznej reprezentacja Polski w siatkówce prowadziła 8:4 i od tego momentu przewaga naszych zawodników sukcesywnie rosła. Świetnie funkcjonował atak, doszła do tego znakomita zagrywka, a na parkiecie po naszej stronie świetnie spisywali się Maciej Muzaj oraz Kamil Semeniuk. Na drugiej przerwie technicznej było już 16:9 dla podopiecznych Vitala Heynena, a set udało się zakończyć bardzo wysokim zwycięstwem 25:14.

Początek drugiej partii wyglądał bliźniaczo do pierwszej. Naszym zawodnikom szybko udało się wyjść na prowadzenie, które było skrupulatnie powiększane. Japończycy popełniali momentami spore błędy, co tylko napędzało "Biało-Czerwonych". Mimo to reprezentanci "Kraju Kwitnącej Wiśni" postawili nam nieco bardziej wymagające warunki.

Na drugiej przerwie technicznej Polacy prowadzili już 16:10. Zawodnicy Vitala Heynena w końcówce seta wrzucili jeszcze wyższy bieg i drugi set padł ich łupem z wynikiem 25:18.

Reprezentacja Polski w siatkówce rozbiła Japonię

Trzeci set był najlepszy w wykonaniu naszych rywali. Dla Japończyków był on partią ostatniej szansy na to, aby coś w tym meczu jeszcze ugrać. Przeciwnicy skoncentrowali wszystkie swoje siły i długo, jak na ich możliwości, trzymali "kontakt" z naszymi siatkarzami.

Na pierwszej przerwie technicznej Polacy prowadzili 8:6, po czym nastąpił duży przestój w grze Azjatów. "Biało-Czerwoni" odskoczyli rywalom już na sześć punktów i ten rezultat utrzymali już do samego końca.

Ostatecznie reprezentacja Polski w siatkówce wygrała w trzeciej partii 25:19 i tylko w ostatniej części spotkania Japonia potrafiła nawiązać jakąkolwiek walkę z naszą drużyną. Na szczególne pochwały za swoje występy zasługują Maciej Muzaj i Kamil Semeniuk, którzy wyraźnie wyciągają ręce po bilety do Tokio.

Polska - Japonia 3:0 (25:14, 25:18, 25:19)

Wyjściowy skład reprezentacji Polski: Muzaj, Łomacz, Semeniuk, Bieniek, Fornal, Kłos, Zatorski (libero)

Wyjściowy skład reprezentacji Japonii: Fukuzawa, Sekita, Ri, Takahashi, Takanashi, Otsuka, Ogawa (libero)