Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Rewolucyjny pomysł Sousy. Polacy będą trenować za granicą?
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:54

Rewolucyjny pomysł Sousy. Polacy będą trenować za granicą?

Projekt bez tytułu - 2021-10-26T122357.189
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski w listopadzie zakończy eliminacje przyszłorocznych mistrzostw świata. Media informują, że selekcjoner Paulo Sousa planuje rewolucyjną zmianę w przygotowaniach do meczu. Biało-Czerwoni mieliby przygotowywać się do meczów z Andorą i Węgrami poza Polską.

Reprezentacja Polski po ośmiu meczach eliminacji mistrzostw świata zajmuje drugie miejsce z przewagą dwóch punktów nad trzecią Albanią. Obecnie Biało-Czerwoni mają miejsce w barażach, ale będą musieli je przypieczętować w spotkaniach z Andorą i Węgrami.

Reprezentacja Polski: Sousa szykuje rewolucyjną zmianę

Już niedługo selekcjoner Paulo Sousa ogłosi powołania na zgrupowanie, które rozpocznie się 8 listopada. Cztery dni później Polacy na wyjeździe zmierzą się z Andorą, a zgrupowanie zakończy się 15 listopada rewanżowym spotkaniem z Węgrami na Stadionie Narodowym.

Do tej pory Biało-Czerwoni do każdego swojego pojedynku przygotowywali się w Warszawie, a trenowali na obiektach Polonii, a ostatnio na bocznym boisku stadionu Legii. TVP Sport informuje, że Sousa na najbliższym zgrupowaniu ma zmienić tryb przygotowań.

Stacja informuje, że Portugalczyk chciałby, aby listopadowe zgrupowanie rozpoczęło się w Hiszpanii. Stamtąd kadra miałaby bliżej na pierwsze listopadowe spotkanie z Andorą, która jest sąsiadem Hiszpanii.

Polacy coraz bliżej miejsca w barażach

Do tego na półwyspie Iberyjskim Biało-Czerwoni mieliby mieć zdecydowanie lepsze warunki atmosferyczne do przygotowań niż w Polsce. Polski Związek Piłki Nożnej na razie nie potwierdził tych doniesień medialnych.

Polacy mogą sobie zapewnić miejsce w barażach już po spotkaniu z Andorą. Jeżeli Biało-Czerwoni wygrają, a Albania nie zdoła wygrać z Anglią, podopieczni trenera Sousy przypieczętują swoje miejsce w marcowych barażach. Mało tego. Teoretycznie Biało-Czerwoni mają jeszcze szansę na wyprzedzenie liderujących Anglików, ale ci musieliby przegrać z Albanią i stracić punkty z San Marino lub nie wygrać za wysoko, co wydaje się mało realne.

Baraże mistrzostw świata odbędą się pod koniec marca przyszłego roku. Weźmie w nich udział dziesięć drużyn, które zajęły drugie miejsca w grupach eliminacyjnych, a także dwie najlepsze drużyny z Ligi Narodów, które nie wywalczyły awansu na turniej lub do baraży.

Zespoły zostaną podzielone na sześć par półfinałowych, z których zostaną wyłonieni finaliści. Tylko zwycięzcy finałów wywalczą miejsce na katarskim Mundialu. Półfinały odbędą się 24-25 marca, a finały 28-29 marca przyszłego roku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane