Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Nieoficjalnie: Robert Lewandowski dostanie Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski
Mateusz Wysokiński
Mateusz Wysokiński 19.03.2022 07:34

Nieoficjalnie: Robert Lewandowski dostanie Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski

Robert Lewandowski
screen - youtube.com/TVP Sport
  • Robert Lewandowski może dostać wysokie odznaczenie państwowe

  • Według informacji Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl Andrzej Duda spotka się z napastnikiem reprezentacji Polski w celu wręczenia orderu

  • Mowa o Krzyżu Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

  • Spotkanie ma odbyć się w poniedziałek 22 marca

Robert Lewandowski dostanie ważne odznaczenie państwowe? Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl, który niejednokrotnie okazywał się dobrym źródłem, poinformował dziś, że Andrzej Duda i kapitan reprezentacji Polski odbędą w poniedziałek spotkanie, w którego trakcie napastnik Bayernu otrzyma Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Informacja nie została jeszcze potwierdzona przez Kancelarię Prezydenta RP.

Robert Lewandowski z państwowym odznaczeniem? Tomasz Włodarczyk przekazuje informacje

Według Włodarczyka, zgrupowanie reprezentacji Polski, które będzie zaczynać się 22 marca, będzie zapoczątkowane bardzo miłym akcentem ze strony Andrzeja Dudy. Kapitan reprezentacji Polski rozegra mecz z VfB Stuttgart w ramach rozgrywek Bundesligi i wyruszy do Polski. Zanim jednak dołączy do kadry Biało-Czerwonych, pójdzie na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, który ma mu wręczyć Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Ten order jest najwyższym odznaczeniem cywilnym w naszym kraju i zostaje przyznawany za wybitne osiągnięcia, także w sporcie.

- Według naszych informacji na poniedziałek Lewandowski ma zaplanowane spotkanie w Pałacu Prezydenckim. Z rąk Andrzeja Dudy odbierze wysokie odznaczenie państwowe. - pisze Włodarczyk na łamach portalu meczyki.pl.

Zdaniem dziennikarza, tuż po uroczystości piłkarz uda się na zgrupowanie reprezentacji Polski, która będzie się mierzyć z Andorą, Anglią i Węgrami. Informacja o potencjalnym orderze dla Lewandowskiego nie została jeszcze potwierdzona przez żadną z zainteresowanych stron, a do informacji nie odniosła się Kancelaria Prezydenta RP.

Robert Lewandowski stawi się na zgrupowaniu kadry. Sousa będzie mógł na niego liczyć tylko w dwóch meczach?

Jak na razie nie wiadomo, ile spotkań w reprezentacji Polski Lewandowski zagra w trakcie trzech marcowych meczów eliminacji do mundialu w Katarze. Według mediów Bayern Monachium zgodził się, aby piłkarz wystąpił przeciwko Andorze i Węgrom. Problematyczny ma być jednak występ zawodnika z Anglikami, który ma mieć miejsce na Wembley. 

Według obecnych przepisów pandemicznych każdy piłkarz, który zagra w Anglii, musi zostać poddany czternastodniowej kwarantannie. Jeśli Bayern zgodziłby się na występ swojego superstrzelca przeciwko reprezentacji "Lwów Albionu" to samego zawodnika ominęłyby spotkania przeciwko RB Lipsk i Unionowi Berlin, a mistrzowie Niemiec nie chcą dopuścić do takiej sytuacji.

Do sprawy Roberta Lewandowskiego i jego występu przeciwko Anglii odniósł się rzecznik "Bawarczyków", który na łamach "Przeglądu Sportowego" powiedział, że warunkiem występu napastnika na Wembley są sprawy sanitarne. Uważa on jednak, że jeśli przepisy dotyczące kwarantanny i obostrzenia zostaną zluzowane, wtedy nic nie powinno stać na przeszkodzie, jednak jak na razie nie ma rządowych komunikatów, które wskazywałyby na możliwość zmiany przepisów.

- Czekamy na decyzje polityczne i dopiero wówczas będziemy mogli szukać innego rozwiązania. Być może pojawi się szansa, że obecne restrykcje zostaną trochę złagodzone, że po krótkim pobycie w Anglii kwarantanna nie będzie konieczna. Ale to bardziej nasze życzenia, pozytywne myślenie. Póki nie ma oficjalnego komunikatu ze strony rządu, to nic się nie zmienia - powiedział rzecznik Bayernu na łamach polskich mediów.

undefined

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane