Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Lewandowski bohaterem Bayernu. Trzy gole Polaka w meczu ze Stuttgartem
Piotr Bernaciak
Piotr Bernaciak 19.03.2022 07:33

Lewandowski bohaterem Bayernu. Trzy gole Polaka w meczu ze Stuttgartem

Robert Lewandowski Stuttgart
East News

Mecz Bayernu ze Stuttgartem rozpoczął się dla gospodarzy fatalnie i kibice mogli zwątpić w dzisiejszy sukces ich zespołu. Już w 12. minucie gry czerwoną kartką za brutalny faul na rywalu ukarany został Alphonso Davies, a mistrzowie Niemiec musieli grać w osłabieniu właściwie przez całe spotkanie. Wydawało się wówczas, że szanse Stuttgartu znacznie wzrosły i że gościom uda się odnieść korzystny wynik na Allianz Arenie.

Tak się jednak nie stało. Duży udział w sukcesie Bayernu miał Robert Lewandowski, który strzelił aż trzy gole. Polak po dzisiejszym spotkaniu ma już na koncie 35 trafień w 26 meczach, co jest niewątpliwie rewelacyjnym wynikiem. Polak zbliża się wielkimi krokami do wielkiego rekordu Gerda Mullera, który strzelił niegdyś 40 goli w sezonie.

Robert Lewandowski miał dziś zdecydowanie swój dzień. Polak miał niemalże stuprocentową skuteczność i wykorzystywał prawie każdą ze swoich sytuacji, dzięki czemu jeszcze podwyższył przewagę nad Andre Silvą i Erlingiem Brautem Haalandem w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi. Nie zanosi się na to, by Polak oddał prowadzenie.

Robert Lewandowski z kolejnym golem w Bundeslidze

Napastnik reprezentacji Polski rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, co nie może nikogo dziwić. Gdy w 12. minucie Bayern rozpoczął grę w osłabieniu stało się jasne, że będzie miał nieco mniej sytuacji strzeleckich, a przynajmniej tak mogłoby się wydawać zgodnie z zasadami logiki. Polak udowodnił jednak, że jest znakomitym piłkarzem, który samodzielnie jest w stanie odwrócić losy spotkania.

Już w 18. minucie gry Polak znakomicie minął obrońcę, a następnie mocnym strzałem posłał piłkę do siatki. Chwilę później wynik podwyższył Serge Gnabry, ale potem rozpoczęło się już show Lewandowskiego. W 23. minucie napastnik znakomicie wyskoczył do dośrodkowania i pokonał bramkarza Stuttgartu.

Jeszcze przed przerwą napastnik Bayernu ustalił wynik spotkania. Przejął on piłkę przed polem karnym i precyzyjnym strzałem nie dał szans golkiperowi. Mało kto spodziewał się tak dobrej gry Bayernu wobec gry w osłabieniu, jednak mistrzowie Niemiec udowodnili, że w żadnym momencie nie wolno ich skreślać. Goście byli zupełnie bezradni, nie potrafili odpowiedzieć na znakomitą grę mistrzów Niemiec w ofensywie.

Po przerwie gole już nie padły, choć Bayern miał swoje szanse. Także Robert Lewandowski mógł strzelić czwartego gola, jednak przestrzelił w dogodnej sytuacji pod bramką. W 70. minucie naszego piłkarza zmienił Eric-Maxim Choupo-Moting. Jemu jednak także nie udało się wpłynąć na wynik spotkania, które zakończyło się wynikiem 4:0 dla Bayernu.

Robert Lewandowski przewodzi klasyfikacji strzelców

Robert Lewandowski strzelił trzy gole i ma ich na koncie już 35 trafień, utrzymuje tym samym ogromną przewagę nad swoimi rywalami - obecnie wynosi ona aż 14 goli. Polakowi nic prawdopodobnie nie odbierze już nagrody dla najlepszego strzelca ligi, a do rekordu Gerda Mullera brakuje mu tylko pięciu goli.

Wiele wskazuje na to, że także ten rekord padnie jeszcze w tym sezonie. W obecnej formie Lewandowskiego nie można wykluczyć, że zrobi to szybciej, niż w ostatniej kolejce.