Robert Lewandowski Żródło: facebook.com/Bayern Monachium

Robert Lewandowski może wrócić szybciej, niż zakładano

6 Kwiecień 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Robert Lewandowski dochodzi do siebie po urazie kolana, którego nabawił się w meczu reprezentacji Polski z Andorą. Po badaniach okazało się, że najlepszego polskiego piłkarza czeka kilkutygodniowa przerwa od gry. Niemiecki ekspert ds. rehabilitacji Olivier Schmidtlein w rozmowie z “Bildem” ujawnił jednak, że rekonwalescencja “Lewego” może trwać znacznie krócej. 

Robert Lewandowski wróci do gry znacznie szybciej, niż zakładano? Takiego zdania jest specjalista ds. rehabilitacji Olivier Schmidtlein. W rozmowie z “Bildem” Niemiec wskazał, że napastnik może już wkrótce pojawić się znów na boisku. Wskazał też konkretną datę.

Robert Lewandowski wróci szybciej do gry?

Już jutro Bayern Monachium rozegra pierwszy mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów. Przeciwnikiem “Die Roten” będzie Paris Saint-Germain. Kibice liczą na wielki rewanż za ubiegłoroczny finał Champions League, jednak w konfrontacji zabraknie największej gwiazdy niemieckiej drużyny.

Mowa oczywiście o Robercie Lewandowskim. Polak nabawił się urazu, który eliminuje go z gry w dwumeczu przeciwko paryżanom. W meczu eliminacji mistrzostw świata przeciwko Andorze “Lewy” doznał kontuzji więzadeł bocznych w prawym kolanie.

Agent Roberta Lewandowskiego przerywa milczenie ws. nowego kontraktuAgent Roberta Lewandowskiego przerywa milczenie ws. nowego kontraktuCzytaj dalej

Badania wykazały, że Polaka czeka przynajmniej czterotygodniowa przerwa. I choć od razu pojawiły się głosy, że Lewandowski zrobi wszystko, by wrócić do gry znacznie szybciej, nikt w Bayernie nie chce ryzykować pogłębienia urazu.

Swoją opinię na temat powrotu Roberta Lewandowskiego wygłosił w rozmowie z “Bildem” ekspert ds. rehabilitacji Olivier Schmidtlein. Niemiec jest zdania, że Polakowi faktycznie uda się szybciej wrócić do gry. Zdaniem specjalisty piłkarz może wrócić o tydzień wcześniej, niż przewidywano.

- Robert Lewandowski jest ascetą i niesamowicie trenuje. Dlatego oceniłbym tak: Możemy rozmawiać o realnym skróceniu procesu leczenia o tydzień! Powrót na boisko jest realny 19 kwietnia- stwierdził Schmidtlein w rozmowie z podcastem gazety “Bayern Insider”.

Ekspert udzielił także interesującej informacji. W jego ocenie Robert Lewandowski już teraz mógłby wrócić do treningów. Więzadło mogłoby jednak nie wytrzymać.

- Bayern ma rację, że nie chce ryzykować. Jeśli uraz zostałby teraz zignorowany, to potem ciągnąłby się za zawodnikiem przez wiele miesięcy - tłumaczy Schmidtlein.

Lewandowski goni historyczny rekord Gerda Muellera

“Bild” zauważa, że jeśli prognoza niemieckiego specjalisty okaże się trafna, będzie to świetna wiadomość dla Bayernu Monachium. Robert Lewandowski będzie mógł bowiem zagrać w dwóch meczach, które miał pierwotnie opuścić. 20 kwietnia z Bayerem Leverkusen i 24 kwietnia z FSV Mainz.

Tym samym zwiększy swoje szanse na pobicie historycznego rekordu Gerda Muellera, który w jednym sezonie Bundesligi zdobył 40 goli. “Lewemu” brakuje już tylko sześciu trafień do pobicia tego rekordu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł