Swiatsportu.pl
Robert Lewandowski powrót

East News

Przerwa Roberta Lewandowskiego potrwa krócej?

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Bernaciak

Udostępnij:

Robert Lewandowski w meczu reprezentacji Polski z Andorą strzelił dwa gole, ale opuścił boisko z urazem. Początkowa diagnoza wskazywała na cztery tygodnie przerwy polskiego napastnika. Wygląda jednak na to, że jego przerwa potrwać może dużo krócej. Tak pr

Robert Lewandowski musiał opuścić mecz Polski z Anglią na Wembley z powodu kontuzji, której nabawił się w meczu z Andorą. Kapitan naszej reprezentacji zagrał bardzo dobrze, jednak mimo wszystko nie mógł być w pełni zadowolony z przebiegu meczu. Napastnik nabawił się kontuzji, która niestety okazała się poważna.

Zawodnik Bayernu Monachium wrócił do Niemiec i przeszedł kolejne badania. Choć prezes Zbigniew Boniek mówił jedynie o krótkiej przerwie, to okazało się, że prawdopodobnie potrwa ona dużo dłużej. Na to wskazywał komunikat Bayernu Monachium, który mówił o aż czterech tygodniach pauzy. Wygląda jednak na to, że nie będzie aż tak źle.

Głos zabrał były lekarz kadry narodowej, który stwierdził, że najprawdopodobniej nie mamy do czynienia z aż tak poważną kontuzją w przypadku Roberta Lewandowskiego. Doświadczony specjalista mówi, że przerwa Roberta Lewandowskiego potrwa znacznie krócej, a jego nieobecność nie będzie tak odczuwalna dla Bayernu. W rozmowie z Onetem Machowski zdradził, że prawdopodobnie nie będzie aż tak źle.

Robert Lewandowski może wrócić do gry znacznie szybciej

Robert Lewandowski zszedł z boiska w meczu z Andorą z urazem. Po czasie okazało się, że chodziło o uszkodzenie więzadła pobocznego w kolanie, a przynajmniej tak głosiła początkowa diagnoza Polskiego Związku Piłki Nożnej. Piłkarz dostał zgodę na opuszczenie zgrupowania i powrót do Monachium, by tam przejść dokładne badania. Komunikat Bayernu z pewnością nie brzmiał jednak optymistycznie, bo zapowiadał dłuższą przerwę Polaka od gry.

Teraz głos zabrał Stanisław Machowski, w przeszłości lekarz w reprezentacji Polski w piłce nożnej. W rozmowie z Onetem stwierdził on wprost, że przerwa kapitana naszej reprezentacji najprawdopodobniej potrwa krócej.

- Nie znam szczegółów dotyczących leczenia Lewandowskiego, ale patrząc na specyfikę urazu, uważam, że wróci na boisko szybciej i na pewno nie będzie się leczył cztery tygodnie. Z tego, co słyszałem, nie jest to jakiś rozległy uraz. Przecież na początku Robert czuł lekki ból, dopiero potem okazało się, że sprawa jest nieco poważniejsza. (...) Poza tym Bayern też ma lekarzy światowej klasy i myślę, że Lewandowski może być do dyspozycji trenera niedługo po spotkaniu z Lipskiem Niewykluczone, że wykuruje się na spotkanie z Paris Saint-Germain - powiedział Stanisław Machowski.

Nie są to jedyne tego typu słowa. Wcześniej pojawiały się już głosy, że przerwa Lewandowskiego może potrwać krócej, natomiast były to głównie nieoficjalne doniesienia zawodników Bayernu. Słowa Stanisława Machowskiego pozwalają twierdzić, że możemy zachować pewien optymizm w kwestii powrotu napastnika.

Robert Lewandowski może wrócić na mecz z PSG

Powrót Lewandowskiego na mecz z Paris Saint-Germain byłby fantastyczną wiadomością dla drużyny Hansiego Flicka, która w dużym stopniu uzależniona jest właśnie od dyspozycji polskiego piłkarza. W obecnym sezonie jest on najlepszym strzelcem nie tylko Bayernu, ale całej Bundesligi. Jego obecność w kadrze na mecz z mistrzami Francji sprawiłaby, że Bayern stałby się zdecydowanym faworytem dwumeczu.

W najbliższej kolejce Bundesligi Bayern zmierzy się z RB Lipsk, a więc z bezpośrednim konkurentem do mistrzostwa kraju. Już teraz jesteśmy pewni, że w spotkaniu zabraknie Lewandowskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Przerwa Roberta Lewandowskiego potrwa krócej?

  • Tragiczna wiadomość. Nie żyje Ryszard Łuczak

  • Tak wygląda córka Adama Małysza. Wyrosła na piękną kobietę
    undefined

Piotr BernaciakAutor

Redaktor portalu Swiatsportu.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Robert Lewandowski przerwał milczenie po upokorzeniu Bayernu

Czytaj więcej >

Polacy przed ciężkim meczem z Holandią!

Czytaj więcej >

Kompromitacja polskiej młodzieżówki w meczu z Niemcami. "Biało-Czerwoni" przegrali aż 10:1

Czytaj więcej >
Kamil Glik Polska Anglia FIFA

FIFA zdecydowała. Kamil Glik nie zostanie ukarany

Czytaj więcej >