Swiatsportu.pl
EN 01496893 0149

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Robert Lewandowski pięknie pożegnał Łukasza Fabiańskiego

10 Października 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Robert Lewandowski także dołączył do grona osób, które w wyjątkowy sposób pożegnały Łukasza Fabiańskiego. Doświadczony bramkarz wczoraj zakończył oficjalnie karierę reprezentacyjną. “Lewy” z tej okazji zamieścił w sieci specjalny wpis, w którym zwrócił się do swojego wieloletniego kolegi z kadry.

  • Robert Lewandowski po meczu z San Marino w piękny sposób podziękował Łukaszowi Fabiańskiemu za lata wspólnej gry

  • 36-letni bramkarz w sobotę rozegrał ostatni mecz w reprezentacji Polski

  • Lewandowski zamieścił w sieci specjalny wpis, w którym docenił klasę swojego kolegi

Robert Lewandowski opublikował w mediach społecznościowych specjalny wpis skierowany do Łukasza Fabiańskiego. Kapitan reprezentacji Polski podziękował bramkarzowi za wieloletnie wspólne występy w biało-czerwonych barwach. Zwrócił też uwagę, jak ważnym zawodnikiem dla kadry był “Fabian”.

EN 01496759 0062

Paulo Sousa zachwycony reprezentantem Polski

CZYTAJ DALEJ

Robert Lewandowski pięknie pożegnał Łukasza Fabiańskiego

Robert Lewandowski w sobotni wieczór nie zdobył gola w meczu z San Marino. Tym razem w strzelaniu wyręczyli go koledzy. Nasz kapitan wprawdzie znalazł drogę do bramki rywali, jednak jego trafienie nie zostało uznane przez sędziego, który dopatrzył się faulu na obrońcy.

Lewandowski jednak tego dnia pięknie wypełnił swoje zadanie. Nie chodziło już tutaj o strzelanie bramek, ale o należyte pożegnanie Łukasza Fabiańskiego, który rozegrał ostatni mecz w kadrze (więcej TUTAJ). “Lewy” jako kapitan naszej drużyny, stanął na wysokości zadania.

Najpierw nastąpiło oficjalne pożegnanie na boisku. Był specjalny szpaler i łzy wzruszenia Fabiańskiego. Lewandowski razem z kolegami serdecznie wyściskali swojego wieloletniego kolegę, gdy ten schodził w 57. minucie z murawy. 

Po meczu Robert Lewandowski jeszcze raz, już osobiście pożegnał Łukasza Fabiańskiego. Napastnik zamieścił w sieci specjalny wpis, skierowany do wieloletniego kolegi z kadry. Kapitan Biało-Czerwonych zachował się z wielką klasą i podziękował Fabiańskiemu.

- Dzięki za te wszystkie wspólne lata spędzone na boisku i wspaniałe występy dla Polski. 15 lat obecności w tej kadrze pokazuje, jak wiele znaczyłeś dla tej drużyny - napisał Lewandowski.

Polacy już bez Fabiańskiego powalczą z Albanią

Wcześniej w podobny sposób za wspólną grę Łukaszowi Fabiańskiemu podziękował także Wojciech Szczęsny, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ. Teraz nasza kadra już bez Łukasza Fabiańskiego szykuje się do kolejnego meczu eliminacji mistrzostw świata. Już we wtorek Polacy zagrają w arcyważnym meczu na wyjeździe z Albanią. 

 

Najważniejsze momenty Łukasza Fabiańskiego w Reprezentacji Polski

Slajd 1 z 6

screen biblioteka Łączy Nas Piłka

Debiut w 2006 roku

Historyczny moment. Wtedy bramkarz Legii zmieniał wielkiego Jerzego Dudka, za którego później pojechał na mundial w Niemczech. Fabiański był wtedy jeszcze na tyle mało znany, że realizator z Arabii Saudyjskiej miał problem z jego imieniem. źródło: screen biblioteka Łączy Nas Piłka

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: