Swiatsportu.pl
Bayern Monachium

Peter Schatz Imago Sport and News/East News

Robert Lewandowski szczerze o nowym trenerze Bayernu

28 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Bayern Monachium we wtorek oficjalnie ogłosił, że od nowego sezonu trenerem zespołu zostanie Julian Nagelsmann. Jeden z najbardziej utalentowanych trenerów młodego pokolenia zastąpi na stanowisku Hansiego Flicka. Głos w sprawie tej niezwykle istotnej zmia

  • We wtorek Bayern Monachium poinformował o zatrudnieniu na stanowisku trenera Juliana Nagelsmanna

  • 33-latek obejmie prowadzenie zespołu od nowego sezonu

  • Zatrudnienie utalentowanego szkoleniowca skomentował w rozmowie ze “Sport Bild” Robert Lewandowski

Bayern Monachium we wtorek poinformował o zatrudnieniu Juliana Nagelsmanna. Decyzję tę skomentował już Robert Lewandowski. Najlepszy piłkarz świata 2020 roku jest zdania, że nowy szkoleniowiec poprowadzi drużynę do wielkich sukcesów.

Bayern Monachium wkracza w nową erę. Julian Nagelsmann ma gwarantować sukcesy

We wtorek Bayern Monachium potwierdził to, o czym spekulowano już od kilku dni. Nowym trenerem drużyny zostanie Julian Nagelsmann. 33-latek zastąpi na tym stanowisku Hansiego Flicka, który zakomunikował dwa tygodnie temu, że zamierza odejść po zakończeniu sezonu.

Nagelsmann obejmie Bayern Monachium 1 lipca. Do końca sezonu 2020/2021 pozostanie na stanowisku trenera RB Lipsk. Jego dotychczasowy pracodawca za wcześniejsze zerwanie kontraktu dostanie od Bayernu sowite wynagrodzenie. Mowa nawet o 25 mln euro.

Julian Nagelsmann podpisze z “Die Roten” umowę, która będzie obowiązywać do 2026 roku. Wszyscy w klubie są bardzo podekscytowani rozpoczęciem współpracy z jednym z największych talentów młodego pokolenia trenerów. 

- Julian Nagelsmann oznacza nową generację trenerów. Mimo młodego wieku zrobił imponującą karierę. Jesteśmy przekonani, że razem z Julianem Nagelsmannem będziemy budować wielkie sukcesy - powiedział prezes Bayernu Monachium Herbert Hainer po ogłoszeniu decyzji o zatrudnieniu 33-latka.

Robert Lewandowski o Julianie Nagelsmannie i Hansim Flicku

Teraz na temat zatrudnienia Nagelsmanna przez Bayern Monachium wypowiedział się jego najważniejszy piłkarz. Mowa oczywiście o Robercie Lewandowskim. Polak jest przekonany, że nowy szkoleniowiec zagwarantuje klubowi odpowiedni poziom i kolejne sukcesy.

- Nie znam dobrze Juliana Nagelsmanna, ale cóż mogę powiedzieć? Zawsze udaje mu się podnieść zespoły do ​​poziomu, którego nie spodziewałbyś się osiągnąć. Wyniki zespołów Nagelsmanna są najczęściej powyżej oczekiwań i powyżej sumy jakości pojedynczego gracza - stwierdził napastnik w rozmowie ze “Sport Bild”.

Lewandowski został także zapytany o Hansiego Flicka, z którym zdobył najważniejsze tytuły w klubowym futbolu. Reprezentant Polski wypowiadał się na temat Niemca w samych superlatywach. Widać, że panowie zdążyli się bardzo polubić i darzą się wielkim szacunkiem.

- On jest nie tylko świetnym trenerem, ale także wspaniałą osobą - stwierdził "Lewy". - Zawsze można także porozmawiać z nim o sprawach prywatnych. Osiągnęliśmy coś historycznego z Hansi Flickiem. Zawsze mieliśmy jasny plan tego, czego się spodziewać - wyznał “Lewy”.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >