Bayern Monachium Żródło: Peter Schatz Imago Sport and News/East News

Robert Lewandowski szczerze o nowym trenerze Bayernu

28 Kwiecień 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Bayern Monachium we wtorek oficjalnie ogłosił, że od nowego sezonu trenerem zespołu zostanie Julian Nagelsmann. Jeden z najbardziej utalentowanych trenerów młodego pokolenia zastąpi na stanowisku Hansiego Flicka. Głos w sprawie tej niezwykle istotnej zmiany zabrał w rozmowie ze “Sport Bild” Robert Lewandowski. Polak jest przekonany, że z nowym szkoleniowcem klub odniesie kolejne wielkie sukcesy.

  • We wtorek Bayern Monachium poinformował o zatrudnieniu na stanowisku trenera Juliana Nagelsmanna
  • 33-latek obejmie prowadzenie zespołu od nowego sezonu
  • Zatrudnienie utalentowanego szkoleniowca skomentował w rozmowie ze “Sport Bild” Robert Lewandowski

Bayern Monachium we wtorek poinformował o zatrudnieniu Juliana Nagelsmanna. Decyzję tę skomentował już Robert Lewandowski. Najlepszy piłkarz świata 2020 roku jest zdania, że nowy szkoleniowiec poprowadzi drużynę do wielkich sukcesów.

Bayern Monachium wkracza w nową erę. Julian Nagelsmann ma gwarantować sukcesy

We wtorek Bayern Monachium potwierdził to, o czym spekulowano już od kilku dni. Nowym trenerem drużyny zostanie Julian Nagelsmann. 33-latek zastąpi na tym stanowisku Hansiego Flicka, który zakomunikował dwa tygodnie temu, że zamierza odejść po zakończeniu sezonu.

Wspaniała wiadomość dla kibiców. Rząd luzuje obostrzeniaWspaniała wiadomość dla kibiców. Rząd luzuje obostrzeniaCzytaj dalej

Nagelsmann obejmie Bayern Monachium 1 lipca. Do końca sezonu 2020/2021 pozostanie na stanowisku trenera RB Lipsk. Jego dotychczasowy pracodawca za wcześniejsze zerwanie kontraktu dostanie od Bayernu sowite wynagrodzenie. Mowa nawet o 25 mln euro.

Julian Nagelsmann podpisze z “Die Roten” umowę, która będzie obowiązywać do 2026 roku. Wszyscy w klubie są bardzo podekscytowani rozpoczęciem współpracy z jednym z największych talentów młodego pokolenia trenerów.

- Julian Nagelsmann oznacza nową generację trenerów. Mimo młodego wieku zrobił imponującą karierę. Jesteśmy przekonani, że razem z Julianem Nagelsmannem będziemy budować wielkie sukcesy - powiedział prezes Bayernu Monachium Herbert Hainer po ogłoszeniu decyzji o zatrudnieniu 33-latka.

Robert Lewandowski o Julianie Nagelsmannie i Hansim Flicku

Teraz na temat zatrudnienia Nagelsmanna przez Bayern Monachium wypowiedział się jego najważniejszy piłkarz. Mowa oczywiście o Robercie Lewandowskim. Polak jest przekonany, że nowy szkoleniowiec zagwarantuje klubowi odpowiedni poziom i kolejne sukcesy.

- Nie znam dobrze Juliana Nagelsmanna, ale cóż mogę powiedzieć? Zawsze udaje mu się podnieść zespoły do ​​poziomu, którego nie spodziewałbyś się osiągnąć. Wyniki zespołów Nagelsmanna są najczęściej powyżej oczekiwań i powyżej sumy jakości pojedynczego gracza - stwierdził napastnik w rozmowie ze “Sport Bild”.

Lewandowski został także zapytany o Hansiego Flicka, z którym zdobył najważniejsze tytuły w klubowym futbolu. Reprezentant Polski wypowiadał się na temat Niemca w samych superlatywach. Widać, że panowie zdążyli się bardzo polubić i darzą się wielkim szacunkiem.

- On jest nie tylko świetnym trenerem, ale także wspaniałą osobą - stwierdził "Lewy". - Zawsze można także porozmawiać z nim o sprawach prywatnych. Osiągnęliśmy coś historycznego z Hansi Flickiem. Zawsze mieliśmy jasny plan tego, czego się spodziewać - wyznał “Lewy”.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł