Swiatsportu.pl
TOMASZ RADZIKAGENCJA SEEast News

TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Rodzinny dramat zawodnika Cracovii zmusił go do odejścia

19 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Cracovia wydała zgodę na rozwiązanie kontraktu z klubem Ivanovi Marquezowi. Hiszpan zwrócił się do działaczy z prośbą o przedwczesne zakończenie współpracy z uwagi na problemy w życiu osobistym. Małżonka Marqueza cierpi bowiem na chorobę nowotworową. Piłkarz przeprowadza się do Holandii, by być blisko ukochanej, która tam będzie miała zapewnioną najlepszą opiekę medyczną.

  • Ivan Marquez, obrońca Cracovii, poprosił klub o wcześniejsze rozwiązanie umowy, która wygasa dopiero za rok

  • Piłkarz ma problemy w życiu osobistym. Małżonka Hiszpana walczy z chorobą nowotworową

  • Cracovia zachowała się z wielką klasą i pozwoliła piłkarzowi na odejście, choć to mocno komplikuje jej przygotowania do nowego sezonu

Cracovia zasługuje na słowa uznania. Krakowski klub zgodził się rozwiązać umowę Ivana Marqueza na prośbę zawodnika. Hiszpan poprosił o to, by być blisko swojej ciężko chorej małżonki.

Rex FeaturesEast News (5)

Piotr Zieliński odejdzie z Napoli? Słynny dziennikarz zdradził plany Napoli

CZYTAJ DALEJ

Cracovia pozwoliła piłkarzowi odejść przez dramat w życiu rodzinnym

Na kilka dni przed startem rozgrywek Ekstraklasy Cracovia otrzymała złą informację. Ivan Marquez, który miał być jednym z podstawowych zawodników drużyny Michała Probierza, poprosił o przedwczesne rozwiązanie obowiązującego jeszcze przez rok kontraktu. Hiszpan umotywował swoją prośbę poważnym problemem w życiu osobistym.

Małżonka 27-letniego obrońcy walczy z chorobą nowotworową. Piłkarz chce być jak najbliżej swojej partnerki, dlatego też przeprowadza się do Holandii, gdzie kobieta może liczyć na opiekę najlepszych specjalistów. Marquez został nowym zawodnikiem beniaminka Eredivisie NEC Nijmegen.
Zawodnik już raz w przeszłości był zmuszony wcześniej zerwać kontrakt z pracodawcą z powodu choroby małżonki. W 2020 roku nie wrócił do Korony Kielce po zakończeniu lockdownu spowodowanego wybuchem pandemii. Wówczas został z małżonką w Hiszpanii.

Korona Kielce rozwiązała umowę z piłkarzem z jego winy. Działacze Cracovii zachowali się z większą klasą i pozwolili Hiszpanowi na odejście, choć komplikuje to ich przygotowania do nowego sezonu.

Cracovia traci podstawowego obrońcę tuż przed startem sezonu

Latem z Cracovii odeszło już siedmiu piłkarzy przed Ivanem Marquezem. Szeregi "Pasów" opuścili Marcin Budziński, Diego Ferraresso, Ivan Fiolić, Jakub Kosecki, Sebastian Strózik i Tomas Vestenicky i Dawid Szymanowicz.

Do klubu dołączyli natomiast Filip Balaj, Mathias Rasmussen, Jakub Jugas, Otar Kakabadze, Karol Knap i Kamil Ogorzały. Na razie nie wiadomo, czy krakowski klub zdąży pozyskać kogoś w miejsce hiszpańskiego defensora przed rozpoczęciem sezonu. Cracovia już w sobotę zainauguruje sezon pojedynkiem z Górnikiem Łęczna.

Ivan Marquez będzie miał natomiast okazję występować w drużynie NEC Nijmegen, która po kilku latach wróciła do holenderskiej ekstraklasy. Władze klubu chcą zostać na dłużej w elicie i planują budowę silnej drużyny. W ostatnich tygodniach zawodnikiem Nijmegen został były lider Ajaxu Amsterdam Lasse Schöne. Mówi się też o możliwym transferze Klaasa-Jana Huntelaara.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: