Swiatsportu.pl
Fitness otwarcie

Biblioteka Canva/starush

Rząd przyspiesza luzowanie obostrzeń w sporcie

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Fitness w Polsce w końcu wróci do funkcjonowania. Rząd w środę ogłosił, że w niektórych branżach obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zostaną zniesione szybciej, niż zakładano. Amatorzy będą mogli wrócić na siłownie, baseny i klubów fitness pod koniec maja.

  • Fitness w Polsce wróci do funkcjonowania szybciej niż zakładano

  • Amatorzy wrócą na siłownie, baseny i do klubów fitness 28 maja

  • Rząd przedstawił nowy plan znoszenia obostrzeń

Fitness w Polsce wraca do funkcjonowania. Rząd przedstawił nowy plan znoszenia obostrzeń w kolejnych branżach. Pierwotnie siłownie, baseny i kluby fitness miały zostać otwarte w sobotę 29 maja.

W środę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili zmiany w luzowaniu obostrzeń. Zmiany dotknęły także siłownie, baseny i kluby fitness.

Fitness w Polsce wraca do funkcjonowania

- Zdecydowaliśmy z panem ministrem zdrowia o dokonaniu pewnych korekt w planie znoszenia obostrzeń na miesiąc maj. On obowiązuje - przekazał premier. - O jeden dzień przyspieszamy otwarcia branż, które miało nastąpić 29 maja. Chodzi o m.in. siłownie, kluby fitness i baseny - dodał.

Oznacza to, że wszyscy korzystający z tych obiektów będą mogli na nie wrócić 28 maja. Dalej jednak będą musiały być zachowane zasady sanitarne, które rząd zapowiedział w pierwotnym planie luzowania obostrzeń, przedstawionym pod koniec kwietnia.

Z kolei w klubach fitness i siłowniach limit wynosi jedną osobę na 15 m2. Do tego musi być przestrzegani reżim sanitarny, który obowiązywał od początku trwania pandemii koronawirusa.

Otwarte zostaną także dla kibiców zadaszone obiekty. Fani będą mogli wziąć udział w imprezach sportowych rozgrywanych w halach, basenach itp., ale maksymalne obłożenie może wynieść 50%.

Rząd luzuje obostrzenia w sporcie

- Otwarte zostaną również solaria, aquaparki i obiekty sportowe zamknięte przy zachowaniu maks. 50 proc. obłożenia obiektu oraz udostępnia się publiczności nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla widzów, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc - przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami - czytamy na stronie rządu.

Na taką decyzję amatorzy sportu czekali od dawna. Siłownie, baseny i kluby fitness dla nich zostały zamknięte w październiku. Na tych obiektach mogli trenować jedynie członkowie kadry w sportach olimpijskich.

To kolejny etap luzowania obostrzeń w sporcie. Od 15 maja kibice będą mogli wrócić na stadiony. Fani pojawią się już podczas ostatniej kolejki Ekstraklasy, która zaplanowana jest na najbliższą niedzielę. Widzowie będą mogli zająć 25% pojemności trybun.

- Już teraz możemy korzystać z obiektów sportowych na świeżym powietrzu przy zachowaniu limitu 50 osób. Obiekty kryte są dostępne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży przy maksymalnie 50 proc. obłożeniu - czytamy w rządowym komunikacie.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Inne sporty

Paweł Fajdek zachwyca formą przed igrzyskami (WIDEO)

Czytaj więcej >
Mistrzostwa europy w pływaniu na zdjęciu Alicja Tchórz

Inne sporty

Mistrzostwa Europy w pływaniu: Polacy blisko medalu, rekord świata 16-latki

Czytaj więcej >

Inne sporty

Wielki wieczór Polaków w Diamentowej Lidze

Czytaj więcej >
Zmarł

Inne sporty

Nie żyje Andre Riberio, trzykrotny zwycięzca wyścigów IndyCar

Czytaj więcej >
Nie żyje

Inne sporty

Nie żyje Max Mosley, były prezydent FIA

Czytaj więcej >
Nie żyje Jason Dupasquier.

Inne sporty

Zmarł Jason Dupasquier. Szwajcar zginął na torze, podczas weekendu serii Moto3

Czytaj więcej >