Swiatsportu.pl
Fitness otwarcie

Biblioteka Canva/starush

Rząd przyspiesza luzowanie obostrzeń w sporcie

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Fitness w Polsce w końcu wróci do funkcjonowania. Rząd w środę ogłosił, że w niektórych branżach obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zostaną zniesione szybciej, niż zakładano. Amatorzy będą mogli wrócić na siłownie, baseny i klubów fitness pod koniec maja.

  • Fitness w Polsce wróci do funkcjonowania szybciej niż zakładano

  • Amatorzy wrócą na siłownie, baseny i do klubów fitness 28 maja

  • Rząd przedstawił nowy plan znoszenia obostrzeń

Fitness w Polsce wraca do funkcjonowania. Rząd przedstawił nowy plan znoszenia obostrzeń w kolejnych branżach. Pierwotnie siłownie, baseny i kluby fitness miały zostać otwarte w sobotę 29 maja.

W środę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili zmiany w luzowaniu obostrzeń. Zmiany dotknęły także siłownie, baseny i kluby fitness.

Fitness w Polsce wraca do funkcjonowania

- Zdecydowaliśmy z panem ministrem zdrowia o dokonaniu pewnych korekt w planie znoszenia obostrzeń na miesiąc maj. On obowiązuje - przekazał premier. - O jeden dzień przyspieszamy otwarcia branż, które miało nastąpić 29 maja. Chodzi o m.in. siłownie, kluby fitness i baseny - dodał.

Oznacza to, że wszyscy korzystający z tych obiektów będą mogli na nie wrócić 28 maja. Dalej jednak będą musiały być zachowane zasady sanitarne, które rząd zapowiedział w pierwotnym planie luzowania obostrzeń, przedstawionym pod koniec kwietnia.

Z kolei w klubach fitness i siłowniach limit wynosi jedną osobę na 15 m2. Do tego musi być przestrzegani reżim sanitarny, który obowiązywał od początku trwania pandemii koronawirusa.

Otwarte zostaną także dla kibiców zadaszone obiekty. Fani będą mogli wziąć udział w imprezach sportowych rozgrywanych w halach, basenach itp., ale maksymalne obłożenie może wynieść 50%.

Rząd luzuje obostrzenia w sporcie

- Otwarte zostaną również solaria, aquaparki i obiekty sportowe zamknięte przy zachowaniu maks. 50 proc. obłożenia obiektu oraz udostępnia się publiczności nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla widzów, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc - przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami - czytamy na stronie rządu.

Na taką decyzję amatorzy sportu czekali od dawna. Siłownie, baseny i kluby fitness dla nich zostały zamknięte w październiku. Na tych obiektach mogli trenować jedynie członkowie kadry w sportach olimpijskich.

To kolejny etap luzowania obostrzeń w sporcie. Od 15 maja kibice będą mogli wrócić na stadiony. Fani pojawią się już podczas ostatniej kolejki Ekstraklasy, która zaplanowana jest na najbliższą niedzielę. Widzowie będą mogli zająć 25% pojemności trybun.

- Już teraz możemy korzystać z obiektów sportowych na świeżym powietrzu przy zachowaniu limitu 50 osób. Obiekty kryte są dostępne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży przy maksymalnie 50 proc. obłożeniu - czytamy w rządowym komunikacie.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Lewandowski przerwał milczenie w sprawie transferu. Jest jasne stanowisko Polaka, wiadomo, gdzie zagra

  • Nagły zwrot akcji w sprawie Szczęsnego. Wiadomo, gdzie zagra w przyszłym sezonie, sensacyjne doniesienia włoskich mediów

  • Jerzy Brzęczek może otrzymać nową posadę. Niespodziewana informacja, Jakub Błaszczykowski zadecyduje?

Łukasz Kowalski

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Kamila Lićwinko Koniec kariery

Inne sporty

Kamila Lićwinko zakończyła karierę. Wzruszające sceny w Opolu

Czytaj więcej >
Robert Kubica Formuła 1 Grand Prix Włoch Hamilton Verstappen

Inne sporty

Kapitalny występ Roberta Kubicy w GP Włoch. Dramatyczny wypadek Hamiltona i Verstappena

Czytaj więcej >

Inne sporty

Robert Kubica zareagował na obraźliwe słowa Tsunody

Czytaj więcej >
Robert Kubica Formuła 1 Grand Prix Włoch

Inne sporty

Rywal wjechał w Roberta Kubicę i nie wytrzymał. "Ten pie****ny Kubica"

Czytaj więcej >
Rajd Śląski wypadek Agnieszka Pyra

Inne sporty

Tragiczny wypadek na Rajdzie Śląskim. Nie żyje zawodniczka, zginęła na miejscu

Czytaj więcej >

Inne sporty

Genialny występ Roberta Kubicy przed GP Włoch

Czytaj więcej >