Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Skandal podczas meczu Legii. Kibic rzucił butelką w piłkarza Napoli, będzie kara?
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:55

Projekt bez tytułu - 2021-11-05T112741.240

Legia Warszawa w czwartek na własnym stadionie przegrała z Napoli 1:4. Mistrzowie Polski po pierwszej połowie prowadzili 1:0 po bramce Mahira Emreliego. Kłopoty Legii zaczęły się w drugiej połowie, a negatywne emocje za mocno udzieliły się jednemu z kibiców, który rzucił szklaną butelką we włoskich zawodników. Mistrzowie Polski za ten incydent mogą zostać poważnie ukarani.

Legia Warszawa w czwartek podejmowała na własnym stadionie Napoli w rewanżowym meczu fazy grupowej Ligi Europy. Dwa tygodnie temu w Neapolu mistrzowie Polski przegrali 0:3, a wszystkie bramki stracili w ostatnim kwadransie gry.

Legia Warszawa: skandaliczne zachowanie jednego z kibiców

Tym razem piłkarze ze stolicy Polski już w dziesiątej minucie wyszli na prowadzenie. Po składnej akcji w pole karne gości wpadł Filip Mladenović, który obsłużył podaniem Mahira Emreliego, a Azer precyzyjnym strzałem pokonał Alexa Mereta.

Legionistom udało się utrzymać korzystny wynik do końca pierwszej połowy. Problemy zaczęły się tuż po przerwie. Okazję do podwyższenia wyniku miał Yuri Ribeiro, ale trafił w słupek. Chwilę później Josue w polu karnym faulował Piotra Zielińskiego i sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany, który zamienił rzut karny na gola. Była dopiero 51 minuta spotkania.

Niecały kwadrans później portugalski pomocnik ponowie sprokurował rzut karny. Tym razem sfaulował Matteo Politano, a gola ze stojącej piłki strzelił Dries Mertens, który wszedł na boisko zaledwie chwilę wcześniej.

Legię mogą czekać poważne problemy

Po tym trafieniu wielkie emocje udzieliły się kibicom zebranym na stadionie Legii. Jeden z kibiców odreagowując swoją złość, cisnął w kierunku włoskich piłkarzy pustą szklaną butelkę po tzw. małpce. Na szczęście nie trafił w żadnego z graczy.

Cały incydent nie uszedł uwadze sędziemu tego spotkania Lawrcence'owi Visserowi, który podniósł butelkę i pokazał ją obecnemu na spotkaniu delegatowi UEFA. To oznacza, że incydent został zapisany w raporcie meczowym.

Najprawdopodobniej oznacza to także, że UEFA ukarze Legię za ten incydent. Do tego UEFA może ukarać mistrzów Polski za race, których użyli fani warszawskiego zespołu tuż przed rozpoczęciem spotkania. To byłaby już kolejna kara nałożona na mistrzów Polski w tym sezonie. Łącznie Legia w obecnym sezonie musiała zapłacić już ok. 115 tysięcy euro kary za zachowanie kibiców.