Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Skandaliczne zachowanie Marko Arnautovicia na oczach milionów
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 08:00

Skandaliczne zachowanie Marko Arnautovicia na oczach milionów

Frank HoermannSVEN SIMON via www.imago-images.deImago Sport an
Frank Hoermann/SVEN SIMON via www.imago-images.de/Imago Sport an

Austria pokonała w niedzielę Macedonię Północną 3:1 w swoim pierwszym meczu na Euro 2020. Po spotkaniu więcej niż o wyniku mówi się jednak o skandalicznym zachowaniu strzelca trzeciego gola Marko Arnautovicia. Napastnik po zdobyciu bramki zaczął wykrzykiwać coś w kierunku jednego z rywali. Jak się okazuje, były to wyjątkowo oburzające obelgi.

  • W niedzielę rozpoczęła się rywalizacja w grupie C Euro 2020

  • Austriacy pokonali Macedonię Północną 3:1

  • Po spotkaniu wybuchł skandal, gdy na jaw wyszło, co Marko Arnautović krzyczał po strzeleniu zwycięskiego gola

Austria wygrała z Macedonią Północą 3:1, ale po pierwszym meczu na Euro 2020 w drużynie może pozostać wielki niesmak. Wszystko przez Marko Arnautovicia, który zaczął obrażać rywala. Wiadomo, co powiedział i aż trudno w to uwierzyć.

Austria pokonuje Macedonię Północną. Wynik w cieniu skandalu

W niedzielę odbyły się pierwsze spotkania grupy C na mistrzostwach Europy. Holendrzy po emocjonującym meczu, obfitującym w piękne bramki, pokonali Ukrainę 3:2 (więcej TUTAJ). Wcześniej odbył się mecz Austrii z Macedonią Północną, który także wzbudził mnóstwo emocji, ale niestety mniej czysto sportowych.

Austriacy wygrali 3:1 po bramkach Lainera, Gregoritscha i Arnautovicia. Honorowe trafienie dla Macedonii zanotował Goran Pandev. Wynik spotkania zszedł na drugi plan, bowiem wszyscy mówią o sytuacji, która miała miejsce po tym, jak Marko Arnautović strzelił bramkę na 3:1.

Zawodnik chińskiego Shanghai Port zaczął wykrzykiwać coś w stronę Ezgjana Alioskiego. Sytuacja była o tyle zastanawiająca, że koledzy z drużyny momentalnie starali się uciszyć i uspokoić Arnautovicia. Świat obiegły obrazki, jak David Alaba łapie napastnika za szczękę, by ten nie mógł mówić.

Wygląda na to, że koledzy chcieli powstrzymać Arnautovicia przed palnięciem czegoś naprawdę głupiego, co sprowadzi na niego kłopoty. Ich misja jednak się nie powiodła, gdyż 32-latek zdążył wypowiedzieć szokujące słowa. Austriak obraził Alioskiego i jego matkę!

Arnautović obraził rywala i jego matkę. Oburzający czyn gwiazdora

Serbski portal mondo.rs podaje, że Marko Arnautović znieważył matkę macedońskiego obrońcy. Dziennikarze dokładnie przyjrzeli się nagraniom z incydentu i rozczytali co powiedział wzburzony gracz reprezentacji Austrii. Arnautović miał krzyczeć: "Pie***ę twoją matkę".

Dlaczego austriacki gwiazdor wziął sobie na celownik Alioskiego i jego matkę? Aranutović miał być poirytowany jednym z wcześniejszych starć, w którym Macedończyk go sfaulował. 

Niezależnie od tego, co wydarzyło się na boisku w walce o zwycięstwo, Marko Arnautović zachował się skandalicznie. To, co powiedział, nie przystoi piłkarzowi, sportowcowi, ani żadnemu szanującemu się człowiekowi. Jeśli faktycznie potwierdzi się, że Austriak wypowiedział tak oburzające słowa, może go czekać sroga kara od UEFA.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane