Skoczkowie Puchar Świata Żródło: Fotostand / Wagner via www.imago-images.de/Imago Sport and News/

Coraz większa strata w Pucharze Narodów, Niemcy gonią Polaków

20 Luty 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Skoczkowie reprezentacji Polski w sobotę zajęli siódme miejsce w konkursie mieszanych. Po wielkich emocjach wygrała drużyna z Norwegii przed Słowenią i Austrią. Tym samym Norwegowie umocnili się na prowadzeniu w Pucharze Narodów. Polska zajmuje drugie miejsce, ale nasza przewaga nad trzecimi Niemcami stopniała.

  • Skoczkowie reprezentacji Polski w sobotnim konkursie mieszanym zajęli siódme miejsce
  • Tym samym stopniała przewaga Biało-Czerwonych nad Niemcami w Pucharze Narodów
  • Na prowadzeniu pozostają Norwegowie, którzy wygrali sobotnie zawody

Skoczkowie w sobotę na skoczni w Rasnovie po raz trzeci w historii rywalizowali w konkursie mieszanym w ramach Pucharu Świata. Reprezentacja Polski bez zaskoczenia zajęła siódme miejsce, na dziewięć drużyn, które stanęły na starcie.

Biało-Czerwoni wystartowali w składzie Anna Twardosz, Kamil Stoch, Kamila Karpiel i Dawid Kubacki. Bardzo dobrze zaprezentowali się panowie, którzy indywidualnie zajęli odpowiednio trzecie i piąte miejsce.

Skoczkowie reprezentacji Polski z coraz większą startą do Norwegii w Pucharze Narodów

Tak dobrze nie poradziły sobie panie, ale ich występ i tak trzeba zaliczyć na plus. Obie w tym sezonie Pucharu Świata wywalczyły w sumie dziewięć punktów, ale w sobotnim konkursie zaprezentowały się przyzwoicie.

Po wielkich emocjach wygrali Norwegowie. Po siedmiu skokach mieli taką samą notę co Słoweńcy, ale w ostatniej grupie zwycięstwo przypieczętował Halvor Egner Granerud. Podium uzupełniła drużyna Austrii.

Polacy na siódmym miejscu po konkursie miksta w RasnoviePolacy na siódmym miejscu po konkursie miksta w RasnovieCzytaj dalej

Zwycięstwo Norwegów powoduje, że umocnili się oni na prowadzeniu w Pucharze Narodów. Za sobotnią wygraną drużyna mężczyzn i kobiet otrzymała po 200 punktów do klasyfikacji cyklu. Drużyna panów powiększyła prowadzenie nad drugą Polską, natomiast panie o 25 punktów zmniejszyły stratę do Słowenii.

W klasyfikacji mężczyzn Biało-Czerwoni tracą do Norwegów już 628 punktów i nic nie wskazuje na to, żeby podopieczni Michala Doleżala mogli tę stratę zniwelować. Do tego po sobotnim konkursie zmniejszyła się przewaga Polaków nad trzecimi Niemcami.

Niemcy gonią Polaków w Pucharze Narodów

Sobotni konkurs podopieczni trenera Stefana Horngahera zajęli piąte miejsce i dopisali sobie 100 punktów do Pucharu Narodów. Ich strata do Biało-Czerwonych zmniejszyła się o 50 "oczek" i wynosi obecnie 946.

50 punktów zdobyte przez Polskę w sobotnim konkursie stanowi niemal połowę całego dorobku Pań w obecnym Pucharze Narodów. Biało-Czerwone po zawodach w Rasnovie mają na koncie 110 punktów i zajmują dziewiąte miejsce.

Konkursy w rumuńskim Rasnovie były próbą generalną przed mistrzostwami świata w Oberstdorfie. Skoczkowie w najbliższych dniach stawią się w niemieckiej miejscowości. Pierwszy konkurs indywidualny zaplanowano na sobotę 27 lutego.

Już po ubiegłotygodniowych zawodach w Zakopanem trener Michal Doleżal wyjawił, że na imprezę pojedzie drużyna w składzie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Jakub Wolny. Z kolei trener kadry żeńskiej, Łukasz Kruczek na mistrzostwa świata zabiera Twardosz, Karpiel, a także Kingę Rajdę, Joannę Szwab i Nicole Konderlę.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu

Następny artykuł