Swiatsportu.pl
Skoki narciarskie mistrzostwa świata

facebook.com/Berkutschi.Skijumping

Udane skoki Polaków w niedzielnym mikście w Oberstdorfie

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Skoki narciarskie w niedzielę poznały swoich nowych mistrzów świata w konkursie mieszanym. Jeszcze przed startem wiadomo było, że do większych szans na medale nie ma reprezentacja Polski. Ostatecznie Biało-Czerwoni zajęli siódme miejsce. Niespodziewanie w

  • Skoki narciarskie w Oberstdorfie poznają swoich nowych mistrzów świata

  • W niedzielę zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w konkursie mieszanym

  • Reprezentacja Polski w składzie Anna Twardosz, Piotr Żyła, Kamila Karpiel i Dawid Kubacki zajęła szóste miejsce

  • Wygrała drużyna Niemiec przed

Skoki narciarskie od kilku dni rywalizują na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Na razie Polacy mają wielkie powody do zadowolenia. W sobotę na skoczni normalnej mistrzem świata został Piotr Żyła.

W niedzielę na tym samym obiekcie rywalizowano w konkursie drużyn mieszanych. Po sobotnim konkursie zaszła jedna zmiana w składzie reprezentacji Polski na te zawody. Kamila Stocha zastąpił Żyła, świeżo upieczony mistrz świata.

Skoki narciarskie: znamy mistrzów świata drużyn mieszanych

Poza 34-latkiem w składzie reprezentacji Polski znaleźli się Anna Twardosz, Kamila Karpiel i Dawid Kubacki. Jeszcze przed zawodami było wiadomo, że Bialo-Czerwoni nie mają większych szans na walkę o medale.

O ile Polska wśród mężczyzn zalicza się do światowej czołówki, to skoki narciarskie pań w naszym kraju dopiero się rozwijają. Twardosz z Karpiel razem w obecnym sezonie Pucharu Świata zdobyły zaledwie 9 punktów.

Te dysproporcje były bardzo dobrze widoczne w niedzielnym konkursie. W pierwszej serii Twardosz, która w obecnym sezonie niespodziewanie jest liderką kadry pań, skoczyła 85 metrów. Wynik reprezentacji Polski poprawił Żyła, który wylądował na setnym metrze.

Słabiej zaprezentowała się z kolei Karpiel. 19-latka wróciła do skakania w tym sezonie po poważnej kontuzji kolana. Polka w pierwszej serii skoczyła zaledwie 78 metrów. Zamykający rywalizację dla Biało-Czerwonych Kubacki poleciał 97 metrów.

Solidne skoki Polaków, niespodziewana wygrana Niemców 

Po pierwszej serii Polska drużyna zajmowała szóste miejsce, które odpowiadało jej potencjałowi. Niespodziewanie prowadzili Niemcy, którzy wyprzedzali faworyzowane drużyny z Norwegii i Austrii.

Sytuacja nie zmieniła się w drugiej serii. Twardosz ponownie skoczyła 85 metrów i trzeba ocenić jej występ jako przyzwoity. Słabszy skok w drugiej serii zaliczył za to Żyła, który poleciał 93 metry, ale na jego usprawiedliwienie trzeba dodać, że miał silny wiatr w plecy.

Gorsze warunki nie wypłynęły tak mocno na skok 19-letniej Karpiel. Polka skoczyła 82 metry, ale po jej skoku Biało-Czerwoni spadli na siódme miejsce. Dzięki skokowi Kubackiego na 103 metry Polska wróciła na szóste miejsce.

Złoty medal nieoczekiwanie zdobyła reprezentacja Niemiec, która nie była typowana do zdobycia tytułu. Nasi zachodni sąsiedzi wyprzedzili drużyny z Norwegii i Austrii, które przed konkursem były wskazywane jako główni kandydaci do zwycięstwa. Niemcy tym samym obronili tytuł wywalczony dwa lata temu w Seefeld.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Piotr Żyła mistrzem świata w skokach narciarskich. Polak triumfuje w Niemczech

  • Mistrz świata Piotr Żyła nie kryje radości przed kamerami TVP

  • Zlatan Ibrahimović wybrał najlepszego piłkarza w historii

Łukasz Kowalski

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Skoki narciarskie

Dramat syna byłego trenera polskich skoczków. "Nie czułem nóg"

Czytaj więcej >
Kamil Stoch kontuzja skoki narciarskie

Skoki narciarskie

Kamil Stoch wraca do formy. Po kontuzji niemal nie ma już śladu

Czytaj więcej >
Tuomo Ylipulli

Skoki narciarskie

Nie żyje Tuomo Ylipulli, mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata w skokach narciarskich

Czytaj więcej >
Kamil Stoch Letnie Grand Prix Kubacki Żyła

Skoki narciarskie

Stoch, Żyła i Kubacki poza reprezentacją Polski

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dawid Kubacki wygrywa zawody Letniego Grand Prix w Wiśle

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Kamil Stoch pokazał zdjęcie kontuzjowanej nogi. "Serce pęka"

Czytaj więcej >