Swiatsportu.pl
Michał Kubiak

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Słoweńcy skomentowali zachowanie Michała Kubiaka. "Postradał rozum"

19 Września 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Michał Kubiak podczas wczorajszego meczu ze Słowenią wdał się agresywną wymianę zdań przy siatce z Tine Urnautem. Media naszych wczorajszych rywali nie omieszkały skomentować tej sytuacji. Dziennikarze ze Słowenii stwierdzili, że nasz kapitan "postradał rozum", a siatkarze nie omieszkali też "wbić szpilki" Vitalowi Heynenowi, którego wcześniejsze słowa uznali za prowokację.

  • Słoweńskie media rozpływają się po wczorajszym zwycięstwie nad swoim zespołem

  • Tamtejsi dziennikarze jednak ostro komentuję wczorajsze wydarzenia

  • Pomyłka z hymnem ich zdaniem była prowokacją, a gra Słowenii była "dobrym pokazem karmy" dla Vitala Heynena

Widać, że rywalizacji reprezentacji Polski ze Słowenią w ostatnich latach towarzyszą coraz większe emocje. Słoweńcy stali się naszym "katem", ale i nie bez powodu odgrażali się przed wczorajszym meczem, że "zleją Polskę 3:0" (więcej tutaj).

Napięcie przy okazji tych spotkań jest już ogromne. Każde słowa ze strony Polaków, albo wczorajsza pomyłka z hymnem, od razu traktowane są jako prowokacja. Na dodatek tamtejsze media piszą, że Michał Kubiak "postradał rozum", co tylko dolewa "oliwy do ognia".

Vital Heynen selekcjoner reprezentacji Polski

Łukasz Kadziewicz o Vitalu Heynenie: po meczu ze Słowenią wątpliwości chyba już nie ma

CZYTAJ DALEJ

Słoweńcy triumfują, że odergrali się na Vitalu Heynenenie

Podgrzewanie atmosfery zaczęło się od nadinterpretacji słów Vitala Heynena przez Słoweńców. Selekcjoner reprezentacji Polski po ćwierćfinale z Rosją został zapytany, o to z kim jego zespół zmierzy się w półfinale. Belg odparł dyplomatycznie, że "nie wie".

Te słowa zostały przez słoweńskich zawodników uznane za prowokację. "No bo jak to tak? My nie pokonamy Czechów" - pomyśleli zapewne siatkarze i odpowiedzieli Heynenowi "że zleją Polskę 3:0". Teraz nasi rywale chełpią się, że "karma wróciła".

- To był dobry pokaz karmy, po tym jak polski trener stwierdził, że nie jest zainteresowany tym, z kim zagrają w półfinale - powiedział po spotkaniu lider reprezentacji Słowenii Klemen Cebulj.

Michał Kubiak "postradał rozum"

Tamtejsze media skomentowały także ostre starcie Michała Kubiaka z Tine Urnautem, do którego doszło w trzecim secie. Dziennikarze podkreślili jednak, że ta sytuacja "napędziła polski zespół".

- Kubiak postradał rozum, stracił panowanie nad sobą i po drugiej stronie siatki kłócił się ze swoim słoweńskim kapitanem Urnautem. Ale tym samym pozytywnie napędził też Polskę - czytamy na łamach serwisu Delo.si.

Słoweńscy dziennikarze wspomnieli także o "skandalu z powodu złego hymnu", pisali o "o wielkiej walce w meczu z Polską" i walce, która czeka ich w finale. Reprezentacji Polski przypadnie za to mecz o brąz. Biało-Czerwoni zmierzą się dziś z Serbią o 17:30.

To oni przez lata swoimi występami zachwycali Polskich kibiców. Zobaczmy, czy ich pamiętasz.

Pytanie 1 z 7

Przez lata był miał na swoim koncie najwięcej występów jako kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, a wynik ten dopiero niedawno pobił Robert Lewandowski. Oczywiście był to:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Bartosz Kurek mocno o sędziach po meczu ze Słowenią. "Dużo by można było dzisiaj opowiadać"

  • Vital Heynen zabrał głos po porażce ze Słowenią. Wskazał przyczyny porażki, "to przestało funkcjonować"

  • Znamy rywali Polaków w meczu o brąz. Znakomite widowisko w drugim półfinale, Włosi nie dali szans Serbom