Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Szalone wieści z Hiszpanii, Real Madryt chce grać w Premier League. Stanowczy komunikat klubu
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:59

Szalone wieści z Hiszpanii, Real Madryt chce grać w Premier League. Stanowczy komunikat klubu

A. Perez MecaImago Sport and NewsEast News
A. Perez Meca/Imago Sport and News/East News

Real Madryt chce zagrać w Premier League. Tak sensacyjną wiadomość podały dzisiaj hiszpańskie media. Prezes “Królewskich” Florentino Perez jest podobno wściekły na szefa La Liga Javiera Tebasa i chce wycofać swoją drużynę z ligi hiszpańskiej. Madrycki klub podobno rozpoczął poszukiwania kraju, w którego rozgrywkach mógłby uczestniczyć. Real wydał oficjalne stanowisko na temat tych pogłosek.

  • Hiszpańskie media podały w sobotę sensacyjną informację, z której wynika, że Real Madryt chce się przenieść do Premier League

  • Wszystko przez konflikt Florentino Pereza z szefem La Liga Javierem Tebasem

  • Real Madryt wydał pilny komunikat, w którym odniósł się do rewelacji mediów

Real Madryt opuści La Liga i przeniesie się do Premier League? Zdaniem dziennika “Mundo Deportivo” taki jest plan Florentino Pereza, który pozostaje w konflikcie z szefem ligi hiszpańskiej Javierem Teabasem. “Królewscy” wydali zdecydowany komunikat.

Real Madryt przeniesie się do Premier League?

W sobotni poranek prawdziwie sensacyjne informacje opublikował hiszpański dziennik “Mundo Deportivo”. Wynika z nich, że Real Madryt chce wycofać się z La Liga i przenieść się do Premier League! Wszystko z powodu konfliktu Florentino Pereza z szefem hiszpańskich rozgrywek Javierem Tebasem.

Panowie od wielu miesięcy pozostają w chłodnych stosunkach. Wszystko przez komentarze Tebasa, który krytykował Real Madryt i Florentino Pereza za pomysł utworzenia Superligi. “Królewscy” są wściekli także dlatego, że nie zostali wcześniej poinformowani o planach La Liga dotyczących współpracy z funduszem inwestycyjnym CVC.

CVC Capital Partners chce pomóc hiszpańskim klubom w zamian za udziały w zyskach z praw do transmisji telewizyjnych. Umowa miałaby obowiązywać przez kolejnych 50 lat. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiają się właśnie Real Madryt, ale także FC Barcelona. 

- Nie mogą wspierać przedsięwzięcia, które przekazuje przyszłość 42 klubów Primera i Segunda Division grupie inwestorów, nie wspominając o przyszłości tych klubów - przekazano w oświadczeniu klubu. 

Zdaniem “Mundo Deportivo” Florentino Perez bardzo poważnie zaczął rozważać wystąpienie z La Liga. Jego współpracownicy mieli zacząć poszukiwania kraju, w którym Real Madryt mógłby występować. Pod uwagę brano Bundesligę i Serie A, jednak to Premier League jest najbardziej atrakcyjną opcją. 

- Z powodu konfliktu z prezesem Tebasem pojawił się zamiar Realu Madryt, by zbadać możliwość zaprzestania rywalizacji w Hiszpanii i gry w innych rozgrywkach. Ruch, który początkowo byłby prawdziwą bombą, mógłby być pozytywny zarówno dla ligi, jak i "Los Blancos". Na Bernabeu uważa się, że Premier League jest najbardziej konkurencyjna i odpowiada oczekiwaniom Realu ze względu na siłę angielskich klubów, ich renomę oraz wielkie korzyści ekonomiczne płynące z praw telewizyjnych - piszą dziennikarze “Mundo Deportivo”.

Zdecydowana reakcja Realu na medialne doniesienia

Wystarczyło kilka godzin, by na rewelacje hiszpańskiej prasy zareagował Real Madryt. “Królewscy” wydali specjalny komunikat, w którym odnieśli się do pogłosek o przeniesieniu zespołu do Premier League. Klub zdecydowanie zaprzeczył takim planom. 

- Odnosząc się do wiadomości przekazywanej przez "Mundo Deportivo" dotyczącej tego, że Real Madryt chce przenieść się do Premier League, pragniemy zaznaczyć, że jest to informacja fałszywa i absurdalna, a ma na celu jedynie zakłócenie codzienniej pracy naszego klubu - napisał Real Madryt w oświadczeniu. 

Wszystko zostanie zatem po staremu, przynajmniej na razie. Już dzisiaj o godzinie 22:00 Real rozegra pierwszy mecz nowego sezonu. Rywalem piłkarzy Carlo Ancelottiego będzie Deportivo Alaves. 

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane