Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Hitowy transfer Adama Buksy coraz bliżej. Mateusz Borek zdradził szczegóły
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:55

Hitowy transfer Adama Buksy coraz bliżej. Mateusz Borek zdradził szczegóły

EN 01492276 0114
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Adam Buksa już w styczniowym oknie transferowym może stać się bohaterem głośnego transferu. Napastnik notuje świetny sezon w barwach New England Revolution i przyciąga zainteresowanie silnych europejskich firm. Nowe informacje na temat sytuacji 25-latka podał Mateusz Borek. 

  • Adam Buksa za sprawą swojej rewelacyjnej skuteczności znalazł się na celowniku silnych europejskich klubów

  • Buksa zdobył już 16 bramek w aktualnym sezonie amerykańskiej ligi MLS

  • Mateusz Borek zdradził w programie "Moc Futbolu", jakie kluby interesują się reprezentantem Polski

Adam Buksa imponuje skutecznością w rozgrywkach amerykańskiej ligi MLS. Zdaniem mediów napastnik reprezentacji Polski wkrótce podzieli los swojego kolegi z kadry Przemysława Frankowskiego i przeniesie się do Europy. Zainteresowane są nim podobno kluby z Anglii i Francji.

Adam Buksa bohaterem hitowego transferu?

Adam Buksa rozgrywa fantastyczny sezon w barwach New England Revolution. Polak w 31 spotkaniach MLS zdobył aż 16 goli. To momentalnie wzbudziło zainteresowanie ze strony silnych drużyn ze Starego Kontynentu.

Media już od kilku tygodni spekulują na temat przyszłości bramkostrzelnego 25-latka. Na temat Buksy rozmawiali także goście programu “Moc Futbolu” emitowanego przez Kanał Sportowy na YouTube. W studiu zagościł m.in. dziennikarz ESPN Janusz Michalik. Potwierdził on, że transfer Buksy jest już niemal przesądzony.

- To już koniec Buksy w MLS. Wkrótce kończy się sezon, nie zostanie na kolejny. To będzie to samo, co z Przemkiem Frankowskim. Nie chcę jednak za dużo zdradzić - powiedział dziennikarz. 

Borek ujawnia, silne ekipy z Francji i Anglii chcą Buksę

Więcej informacji na temat sytuacji napastnika reprezentacji Polski zdradził Mateusz Borek. Współtwórca Kanału Sportowego ujawnił, że Adam Buksa może trafić do Premier League lub francuskiej Ligue 1. W grę wchodzą takie kluby, jak Leicester City i AS Monaco.

- Są potwierdzone dwa kierunki, Francja i Anglia. Myślę, że on jest dzisiaj na takim etapie samoświadomości i pewności siebie, że jak strzelasz 16 bramek w New England Revolutions i jesteś liderem konferencji, to czego on się ma bać, Patsona Daki albo starszego Vardy'ego? - pytał retorycznie Borek. 

- Z tego co słyszę, to zainteresowanie AS Monaco jest naprawdę potężne i nie wykluczam, że tam trafi Adam Buksa. To się w tej chwili waży, mamy dostać dokładny cynk od teamu Zahaviego, gdzie on ostatecznie zagra - dodał. 

Źródło: "Moc Futbolu"

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

 

 

Powiązane