Swiatsportu.pl > Siatkówka > Tak wygląda sytuacja polskich siatkarzy w tabeli Ligi Narodów
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:38

Tak wygląda sytuacja polskich siatkarzy w tabeli Ligi Narodów

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy siatkarze w czwartkowy wieczór odnieśli kolejne zwycięstwo w Lidze Narodów. Tym razem “Biało-Czerwoni” nie dali szans Holandii. Dzięki tej wygranej Polska umocniła się na prowadzeniu w tabeli turnieju. Nasi reprezentanci są coraz bliżej zakwalifikowania się do final four prestiżowych rozgrywek.

 • Polscy siatkarze pokonali w czwartek Holandię 3:0

 • Była to już siódma wygrana naszych reprezentantów w ośmiu rozegranych do tej pory spotkaniach

 • Dzięki kolejnej efektownej wygranej Polacy umocnili się na pozycji lidera rozgrywek

Polscy siatkarze kontynuują zwycięską serię w Lidze Narodów. W czwartek odnieśli już siódme zwycięstwo w rozgrywkach. Dzięki temu utrzymali prowadzenie w tabeli i pewnie zmierzają po awans do final four.

Polscy siatkarze demolują kolejnych rywali w Lidze Narodów

Trwa fantastyczna seria polskich siatkarzy w Lidze Narodów. W czwartkowy wieczór podopieczni Vitala Heynena odnieśli już siódme zwycięstwo w Rimini. Tym razem Holendrzy nie mieli nic do powiedzenia w starciu z naszymi siatkarzami (więcej TUTAJ) 

Polacy wygrali gładko w trzech setach (25:14, 25:17, 25:16). Polacy w ośmiu rozegranych do tej pory meczach przegrali tylko raz. Musieliśmy uznać wyższość Słowenii (1:3). 

Polacy dzięki wygranej z Holendrami umocnili się na pozycji lidera tabeli Ligi Narodów. Tuż za naszymi plecami z takim samym dorobkiem punktowym jest Brazylia. “Biało-Czerwoni” mogą jednak pochwalić się lepszym bilansem setów.

Nasi siatkarze w ośmiu spotkaniach oddali rywalom tylko pięć setów! Trzy wspomnianej Słowenii, a także po jednym Serbii i Rosji. Polacy rozbili natomiast do zera ekipy Australii, Włoch, Bułgarii i Holandii.

Hitowe starcie Polska - Brazylia już dzisiaj

W piątek czeka nas hitowe starcie z udziałem “Biało-Czerwonych”. Zmierzą się oni właśnie z depczącą im po piętach Brazylią. Mecz odbędzie się w piątek o godzinie 21:00, a jego stawką będzie prymat w turnieju.

Po tym spotkaniu naszych siatkarzy czekają znów trzy dni odpoczynku. Później Polacy zagrają jeszcze z Kanadą, Japonią, Niemcami, Argentyną, Iranem i Francją. 

Francuzi to kolejna drużyna, która znajduje się tuż a plecami Polaków. “Trójkolorowi” są na trzecim miejscu w tabeli. W czwartek stoczyli pasjonujące spotkanie ze Słoweńcami. Ostatecznie po tie-breaku zwyciężyli jedyni pogromcy “Biało-Czerwonych”.

I to właśnie Słowenia znajduje się w tej chwili na czwartym miejscu. Gdyby w tym momencie zakończyć rozgrywki grupowe, do final four awansowałyby właśnie Polska, Brazylia, Francja i Słowenia. 

Tabela Ligi Narodów siatkarzy, Rimini 2021

 1. Polska        

 2. Brazylia

 3. Francja

 4. Słowenia

 5. Serbia

 6. Iran

 7. Rosja

 8. Japonia

 9. USA

 10. Niemcy

 11. Włochy

 12. Argentyna

 13. Kanada

 14. Bułgaria

 15. Holandia

 16. Australia

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane