Swiatsportu.pl > Sporty walki > Tomasz Adamek otrzymał propozycję walki na gołe pięści od byłego rywala
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:30

Tomasz Adamek otrzymał propozycję walki na gołe pięści od byłego rywala

Tomasz Adamek
ROBERT ZALEWSKI/East News
  • Tomasz Adamek został wyzwany na pojedynek

  • Bobby Gunn, legendarny pięściarz i niegdysiejszy rywal Polaka chce walki na gołe pięści

  • Kanadyjczyk został zapamiętany, jako jeden z najtwardszych zawodników w historii boksu

Tomasz Adamek przez wiele lat był jak niegdyś Andrzej Gołota. Dla niego również Polacy wstawali w nocy, aby oglądać jego walki. Pięściarz był mistrzem świata federacji IBF i IBO w wadze junior ciężkiej oraz mistrzem świata federacji WBC w wadze półciężkiej.

Od 2018 roku zawodnik z Żywca nie pojawił się ponownie w ringu, czyli od przegranego pojedynku z Jarrellem Millerem. Teraz pojawiła się okazja na to, aby powrócić do ringu, gdyż Bobby Gunn złożył 45-latkowi wyjątkową propozycję.

Tomasz Adamek zawalczy podczas gali Gromdy?

Gromda jest organizacją, pod której szyldem odbywają się walki na gołe pięści. Mariusz Grabowski w filmie opublikowanym na kanale organizacji GROMDA w serwisie YouTube przyznał, iż prowadzone były rozmowy na temat organizacji walki Tomasza Adamka z Bobbym Gunnem podczas gali GROMDA 5.

- Nie dogadaliśmy się finansowo. Myślę, że jak Bobby Gunn zmniejszy swoje wymagania lub ewentualnie my się dogadamy w Ameryce, to być może zostanie twarzą tamtej gali i na niej wystąpi – powiedział szef Tymex Boxing Promotions.

Grabowski dodał również, że Kanadyjczyk jest bardzo chętny do walki z zawodnikiem z Żywca. Ponadto Gunn podkreślił, iż jest przyjacielem Adamka, kocha Polskę i Polaków i nie ma wątpliwości, że ich starcie byłoby wielkim show.

Obaj pięściarze spotkali się już w ringu

Tomasz Adamek i Bobby Gunn stoczyli jedyną wspólną walkę w 2009 roku w Prudential Center w Newark. Polak obronił wówczas pas mistrza świata IBF w wadze junior ciężkiej, ponieważ jego rywal nie wyszedł do ringu na piątą rundę.

Podobnie jak Adamek, Gunn również po raz ostatni w ringu stanął w 2018 roku. Jego rywalem był Irineu Beato Costa Jr., ale w przeciwieństwie do zawodnika z Żywca, Kanadyjczyk wygrał swoje starcie i to zaledwie.... po 41 sekundach.

Mający już 47-lat Bobby Gunn do dziś uznawany jest za jednego z najtwardszych i najbardziej nieustępliwych zawodników w historii boksu i wielu uważa go za legendarnego pięściarza, mimo braku największych sukcesów.

Niewykluczone, iż do pojedynku dojdzie w Stanach Zjednoczonych, co mogłoby wpłynąć na lepszą ofertę finansową dla Gunna, o czym donoszą medialne spekulacje. Ciekawie byłoby zobaczyć dwóch tak twardych zawodników w tej niezwykle brutalnej formule.

Źródła: sport.pl, Gromda

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane