Tomasz Adamek Żródło: ROBERT ZALEWSKI/East News

Tomasz Adamek otrzymał propozycję walki na gołe pięści od byłego rywala

4 Maj 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Tomasz Adamek w ringu nie pojawił się już od 2018 roku. Pięściarz wielokrotnie zapowiadał, że prawdopodobnie zorganizuje jakąś walkę pożegnalną. Tej do tej pory się nie doczekaliśmy, choć dla Polaka pojawiła się wyjątkowa szansa. Były mistrz świata wagi półciężkiej otrzymał propozycję pojedynku na gołe pięści od swojego byłego rywala i legendarnego zawodnika, Bobby'ego Gunna.

  • Tomasz Adamek został wyzwany na pojedynek
  • Bobby Gunn, legendarny pięściarz i niegdysiejszy rywal Polaka chce walki na gołe pięści
  • Kanadyjczyk został zapamiętany, jako jeden z najtwardszych zawodników w historii boksu

Tomasz Adamek przez wiele lat był jak niegdyś Andrzej Gołota. Dla niego również Polacy wstawali w nocy, aby oglądać jego walki. Pięściarz był mistrzem świata federacji IBF i IBO w wadze junior ciężkiej oraz mistrzem świata federacji WBC w wadze półciężkiej.

Od 2018 roku zawodnik z Żywca nie pojawił się ponownie w ringu, czyli od przegranego pojedynku z Jarrellem Millerem. Teraz pojawiła się okazja na to, aby powrócić do ringu, gdyż Bobby Gunn złożył 45-latkowi wyjątkową propozycję.

Tomasz Adamek zawalczy podczas gali Gromdy?

Gromda jest organizacją, pod której szyldem odbywają się walki na gołe pięści. Mariusz Grabowski w filmie opublikowanym na kanale organizacji GROMDA w serwisie YouTube przyznał, iż prowadzone były rozmowy na temat organizacji walki Tomasza Adamka z Bobbym Gunnem podczas gali GROMDA 5.

- Nie dogadaliśmy się finansowo. Myślę, że jak Bobby Gunn zmniejszy swoje wymagania lub ewentualnie my się dogadamy w Ameryce, to być może zostanie twarzą tamtej gali i na niej wystąpi – powiedział szef Tymex Boxing Promotions.

Ashleigh Barty biła brawo Idze Świątek po zwycięskim dla niej spotkaniuAshleigh Barty biła brawo Idze Świątek po zwycięskim dla niej spotkaniuCzytaj dalej

Grabowski dodał również, że Kanadyjczyk jest bardzo chętny do walki z zawodnikiem z Żywca. Ponadto Gunn podkreślił, iż jest przyjacielem Adamka, kocha Polskę i Polaków i nie ma wątpliwości, że ich starcie byłoby wielkim show.

Obaj pięściarze spotkali się już w ringu

Tomasz Adamek i Bobby Gunn stoczyli jedyną wspólną walkę w 2009 roku w Prudential Center w Newark. Polak obronił wówczas pas mistrza świata IBF w wadze junior ciężkiej, ponieważ jego rywal nie wyszedł do ringu na piątą rundę.

Podobnie jak Adamek, Gunn również po raz ostatni w ringu stanął w 2018 roku. Jego rywalem był Irineu Beato Costa Jr., ale w przeciwieństwie do zawodnika z Żywca, Kanadyjczyk wygrał swoje starcie i to zaledwie.... po 41 sekundach.

Mający już 47-lat Bobby Gunn do dziś uznawany jest za jednego z najtwardszych i najbardziej nieustępliwych zawodników w historii boksu i wielu uważa go za legendarnego pięściarza, mimo braku największych sukcesów.

Niewykluczone, iż do pojedynku dojdzie w Stanach Zjednoczonych, co mogłoby wpłynąć na lepszą ofertę finansową dla Gunna, o czym donoszą medialne spekulacje. Ciekawie byłoby zobaczyć dwóch tak twardych zawodników w tej niezwykle brutalnej formule.

Źródła: sport.pl, Gromda

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł