Swiatsportu.pl
ks mazur pisz fb

facebook.com/KS Mazur Pisz

Tragiczna śmierć 14-letniego polskiego piłkarza. Zginął próbując uratować życie dwójce dorosłych

12 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Do wielkiej tragedii doszło we wtorek w Piszu. 14-letni piłkarz lokalnego klubu KS Mazur Pisz Ernest Banach ruszył na ratunek dwójce dorosłych, którzy zostali porażeni prądem. Bohaterski nastolatek niestety sam oddał życie w trakcie akcji ratunkowej, jednak dzięki niemu przeżyły dwie osoby. 

  • Do prawdziwej tragedii doszło we wtorek w Piszu. Zginął 14-letni piłkarz miejscowej drużyny KS Mazur Pisz

  • Nastoletni Ernest Banach próbował uratować życie porażonych prądem dwóch osób

  • Niestety młody chłopiec sam również został porażony. Sam oddał życie, ale uratował dwie dorosłe osoby

  • Burmistrz miasta ogłosił trzydniową żałobę po śmierci bohaterskiego Ernesta

Nie żyje 14-letni piłkarz klubu KS Mazur Pisz Ernest Banach. Nastolatek zginął śmiercią prawdziwego bohatera. Młody zawodnik ruszył na ratunek dwójce osób, które zostały porażone prądem. Niestety sam stracił życie. 

PAU BARRENAAFPEast News (4)

Messi i Ronaldo razem w PSG? Francuzi szykują transfer "CR7", "decyzja została już podjęta"

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje 14-letni piłkarz polskiego klubu. Zginął ratując innych

Wstrząsające informacje o śmierci zaledwie 14-letniego piłkarza klubu KS Mazur Pisz Ernesta Banacha obiegły Polskę. Młody zawodnik został bohaterem, gdyż ruszył na pomoc dwójce ludzi porażonych prądem. Dramat rozegrał się na jednej z łodzi na rzece Pisie. 

Łódź zahaczyła o linie wysokiego napięcia. W wyniku porażenia prądem do wody wpadły dwie osoby, sternik oraz jeden z członków załogi. Inne osoby, które znajdowały się na łodzi, zaczęły wzywać pomocy. Na wezwania zareagował właśnie Ernest Banach.

Jak podaje portal sport.pl, chłopiec zdołał odwrócić jednego z poszkodowanych twarzą do góry i ułożył go na kamizelkach ratunkowych. Wówczas doszło do kolejnego wyładowania elektrycznego, w wyniku którego 14-latek również został porażony i zniknął pod taflą wody. Niestety godzinę później ratownicy znaleźli ciało martwego nastolatka.

Po tych tragicznych wydarzeniach burmistrz miasta ogłosił żałobę, która będzie obowiązywać od środy do godziny 12:00 w piątek. Dzielny Ernest Banach uratował życie dwojga dorosłych osób, ale niestety sam zapłacił najwyższą cenę.

- Flagi na masztach zostały przepasane kirem i opuszczone do połowy. W taki sposób składamy hołd naszemu młodemu bohaterowi, z którego jesteśmy dumni. Chłopiec oddał życie za innych, uratował dwoje dorosłych ludzi, a sam zginął - powiedział burmistrz Pisza Andrzej Szyborski, cytowany przez sport.pl

- Mamy w mieście także zaszczytny tytuł "Zasłużony dla miasta Pisza". Tytuł istnieje od 2001 roku, ale mają go dotąd tylko trzy osoby. Wystąpię do rady miasta, by tym tytułem uhonorować zmarłego młodego człowieka, który jest wzorem dla nas wszystkich - dodał.

Ernest Banach oddał życie ratując innych

Ernest Banach był zawodnikiem i kapitanem młodzieżowej drużyny KS Mazur Pisz. Klub opublikował na Facebooku specjalny post, w którym pożegnał swojego zawodnika. 

- Zawodnik naszego klubu Ernest Banach zagrał swój ostatni mecz, bohatersko ruszając na ratunek poszkodowanym w wypadku żaglówki tracąc przy tym życie. Łączymy się w bólu, smutku i cierpieniu z najbliższymi Ernesta - napisano. 


Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Paris Saint-Germain ma poważny problem, gwiazdor chce odejść przez Messiego. “Ostrzegał, że nie chce z nim grać"

  • Reprezentant Polski zagra w Interze Mediolan? Mistrzowie Włoch podjęli decyzję, wszystko jasne

  • Jakub Błaszczykowski uderzył w Wojciecha Szczęsnego? Jeden wpis o Fabiańskim wywołał burzę, wymowny komentarz