Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Trzęsienie ziemi w reprezentacji Anglii. Pięciu piłkarzy nie pojedzie na mundial?
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:51

Trzęsienie ziemi w reprezentacji Anglii. Pięciu piłkarzy nie pojedzie na mundial?

Projekt bez tytułu (5)
LAURENCE GRIFFITHS/AFP/East News

Anglia jest na prostej drodze, aby wywalczyć miejsce na mistrzostwach świata w katarze, ale już teraz kadra Garetha Southgate'a może mieć problemy. Brytyjskie media informują, że aż pięciu zawodników reprezentacji Anglii może nie wystąpić na katarskim mundialu, a wszystko przez to, że odmawiają przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19.

Anglia może być już niemal pewna wywalczenia miejsca na mistrzostwach świata w Katarze. Wicemistrzowie Europy prowadzą w grupie I z dorobkiem 16. punktów po sześciu kolejkach. Punkty zdołała odebrać im jedynie reprezentacja Polski, która 8 września zremisowała z nimi na Stadionie Narodowym 1:1.

Anglia potężnie osłabiona na mundialu w Katarze?

Choć do turnieju w Katarze został jeszcze rok, to Gareth Southgate już teraz może mieć problem z selekcją kadry na mundial. Wszystko przez postawę pięciu zawodników reprezentacji, którzy nie chcą przyjąć szczepionki przeciw COVID-19.

Całą sprawę nagłośnił brytyjski "The Sun", który jednak nie podaje nazwisk wspomnianych piłkarzy. Wiadomo jedynie, że trzech z nich należy do tzw. starszyzny i w lipcu świętowało wywalczenie wicemistrzostwa Europy.

Tabloid podaje także przyczyny takiej decyzji zawodników. Jeden z nich miał stwierdzić, że jest zbyt młody i sprawny, żeby obawiać się wirusa. Na pozostałych wpływ miały mieć partnerki i ich antyszczepionkowe poglądy.

Władze zadziwione postawą piłkarzy

Postawa wspomnianych piłkarzy nie jest spójna tym, co prezentuje sam selekcjoner. Southgate był jedną z gwiazd akcji promocyjnej szczepienia w Anglii. - Nie ma wątpliwości, że ten program jest naszym najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem - przekonywał na nagraniu.

Szkoleniowiec w późniejszych wywiadach podkreślał, że wziął udział w programie, ponieważ czuł, że jest to potrzebne. Jednocześnie wyznał, że po tym spotkał go największy hejt z jakim zmagał się w swoim życiu.

Choć oficjalne decyzje jeszcze nie zapadły, to kilka dni temu brytyjski "Mirror" informował, że organizatorzy mistrzostw świata w Katarze chcą, aby wszyscy uczestnicy turnieju byli zaszczepieni, aby zminimalizować rozprzestrzeniania się wirusa.

"The Sun" informuje, że teorie antyszczepionkowe są coraz popularniejsze wśród piłkarzy Premier League, nad czym ubolewają władze Wielkiej Brytanii. Winę na taki stan rzeczy zrzucają na dezinformację w internecie.

- To rozczarowujące, że piłkarze nie chcą się szczepić. Być może to wpływ propagandy w internecie - powiedział Nigel Huddleston, minister sportu. Sama federacja angielska nie odpowiedziała na pytania dziennikarzy "Mirror" w tej sprawie".

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane