Swiatsportu.pl
TVP

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

TVP podjęła decyzję, kto skomentuje mecze Polaków na Euro 2020

26 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

TVP podjęła bardzo ważną decyzję dotyczącą meczów Polaków na Euro 2020. Telewizja Publiczna, która przeprowadzi transmisje z całej imprezy, miała już zadecydować, kto będzie komentował mecze z udziałem Biało-Czerwonych. WP SportoweFakty podaje, że zdecydo

TVP ma prawa do transmisji z piłkarskich Mistrzostw Europy 2020. Zdaniem dziennikarzy WP SportoweFakty Telewizja Polska podjęła już bardzo ważną dla wszystkich kibiców decyzję, o tym, kto będzie komentował mecze naszej kadry. Zdecydowano się na dość zaskakujące rozwiązanie.

TVP wybrała komentatorów na mecze Polski podczas Euro 2020

Wielkimi krokami zbliżają się finały piłkarskich Mistrzostw Europy 2020. Impreza przeniesiona z powodu pandemii koronawirusa na 2021 rok, odbędzie się po raz pierwszy na terenie kilku państw całego kontynentu. Weźmie w niej udział oczywiście reprezentacja Polski.

Grupowymi rywalami Biało-Czerwonych będą Słowacja, Hiszpania oraz Szwecja. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Polacy swoje mecze rozegrają w Sewilli i Sankt-Petersburgu. Pierwotnie nasi zawodnicy mieli grać w Bilbao i Dublinie, ale te miasta straciły prawa organizatorów Euro 2020.

Teraz wygląda na to, że poznaliśmy kolejną istotną dla kibiców informację. Jak donosi portal WP SportoweFakty, Telewizja Publiczna podjęła już decyzję, kto będzie komentował poszczególne mecze Polaków w fazie grupowej Euro 2020. Co ciekawe, każde spotkanie relacjonować będzie inny komentator, co może być zaskakujące dla wielu kibiców.

Zdaniem dziennikarzy WP SportoweFakty pierwszy mecz Polaków ze Słowacją, który rozegrany zostanie 14 czerwca w Sankt-Petersburgu, skomentuje Mateusz Borek. Jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy sportowych w kraju od kilku miesięcy współpracuje z TVP i okazjonalnie komentuje spotkania na antenie kanałów do niej należących.

Mateusz Borek, Jacek Laskowski i Dariusz Szpakowski skomentują grupowe mecze Biało-Czerwonych

Następny mecz Biało-Czerwonych odbędzie się 19 czerwca. Nasi piłkarze zmierzą się w Sewilli z Hiszpanią. Za relację z tego starcia odpowiadać będzie Jacek Laskowski, wieloletni dziennikarz i komentator TVP.

WP SportoweFakty ujawnia, że ostatni mecz Polaków w fazie grupowej przypadnie absolutnej legendzie polskiego i światowego dziennikarstwa. Chodzi oczywiście o Dariusza Szpakowskiego. To właśnie on skomentuje potyczkę reprezentacji Polski ze Szwedami w ostatnim meczu grupowym.

Szpakowski to jedyny na świecie, wciąż aktywny komentator, który relacjonował przebieg tak wielu imprez rangi mistrzowskiej, jeśli chodzi o futbol. WP SportoweFakty podaje także, że to właśnie Dariusz Szpakowski otrzyma zaszczyt skomentowania finału Euro 2020.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >