Swiatsportu.pl > Sporty walki > UFC 267: Gdzie oglądać walkę Jan Błachowicz - Glover Teixeira? Transmisja TV, stream, online
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:54

UFC 267: Gdzie oglądać walkę Jan Błachowicz - Glover Teixeira? Transmisja TV, stream, online

Projekt bez tytułu - 2021-10-30T150259.490
screen youtube.com/ UFC Brasil

Gala UFC 267 w Abu Zabi zbliża się wielkimi krokami. To właśnie tam Jan Błachowicz zmierzy się z Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą w walce wieczoru o pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Wcześniej do oktagonu wejdą m.in. Marcin Tybura i Michał Oleksiejczuk. Gdzie oglądać pojedynek Błachowicz - Teixeira? Transmisja TV, stream online.

UFC 267 będzie jedną z najważniejszych z punktu widzenia polskiego kibica. W oktagonie zobaczymy aż trzech Polaków. W klatce zawalczą Michał Oleksiejczuk, który zmierzy się z Shamilem Gamzatovem, oraz Marcin Tybura, którego rywalem będzie Alexander Volkov.

UFC 267: Gdzie oglądać walkę Jan Błachowicz - Glover Teixeira? Transmisja TV

Jednak wydarzeniem wieczoru będzie kolejna walka o obronę pasa mistrzowskiego Jana Błachowicza. Po raz pierwszy "Cieszyński Książę" bronił mistrzostwa kategorii półciężkiej w marcu tego roku.

Polak po pasjonującym boju pokonał stawianego przez część ekspertów w roli faworyta Israela Adesanyę. Błachowicz pięciorundowy pojedynek wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Było to już dziewiąte zwycięstwo Polaka w dziesięciu ostatnich walkach, z czego piąte z rzędu.

Tym razem naprzeciwko "Cieszyńskiego Księcia" stanie Glover Teixeira. Brazylijczyk w czwartek obchodził 42. urodziny, ale w ostatnim czasie przeżywa drugą młodość. Wygrał pięć swoich ostatnich walk, w tym z pretendentami do tytułu takimi jak: Thiago Santos, czy Anthony Smith.

UFC 267: Gdzie oglądać walkę Jan Błachowicz - Glover Teixeira? Stream, online

W lipcu w rozmowie z naszym portalem Błachowicz zapowiedział, że będzie przygotowany na najlepszą wersję Brazylijczyka. - To może być jego ostatnia szansa do walki o pas mistrzowski. Być może to być nawet jego ostatnia walka w karierze, bo wiadomo, że jest już doświadczony - mówił wtedy Polak.

Teraz już przed pojedynkiem "Cieszyński Książę" jest przekonany, że znokautuje rywala, a w niedawnej rozmowie z "Przeglądem Sportowym" zastanawiał się tylko którą ręką pogrąży rywala. Zresztą Teixeira odgraża się Polakowi tym samym.

Obaj panowie darzą się wzajemnym szacunkiem czego przykład dali już na konferencji prasowej. Na niej Błachowicz razem z zebranymi na sali zaśpiewał "Sto lat" rywalowi, który w czwartek obchodził urodziny. Już po niej podszedł do rywala i wręczył mu butelkę piwa z rodzimego Cieszyna.

Gala UFC 267 rozpocznie się w sobotę o godzinie 17. Darmową transmisję przeprowadzi Polsat Sport, a gala będzie także dostępna dla wszystkich abonentów Polsat Box Go, a internecie walkę Błachowicza z Teixeirą będzie można śledzić w serwisie Ipla TV, który jest dostępny także w wersji mobilnej.

Pojedynek o pas mistrzowski kategorii półciężkiej jest anonsowany jako walka wieczoru. To oznacza, że Błachowicz i Teixeira pojawią się w oktagonie dopiero ok. godziny 22:30.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane