Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Ujawniono zarobki Kamila Stocha. Polak wzbogacił się o miliony
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:31

Ujawniono zarobki Kamila Stocha. Polak wzbogacił się o miliony

Kamil Stoch
CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Kamil Stoch okazuje się być najlepiej zarabiającym polskim skoczkiem narciarskim. Z ustaleń dziennikarzy WP SportoweFakty wynika, że 34-latek w ciągu kilku ostatnich lat zainkasował miliony złotych. Co ciekawe, czyni go to najlepiej opłacanym zawodnikiem skoków narciarskich na świecie!

Kamil Stoch zarabia na skoczni miliony złotych

Za nami kolejny sezon z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Polscy kibice ponownie mogli przeżywać wspaniałe chwile za sprawą naszych skoczków. Wielkie sukcesy po raz kolejny odnieśli przede wszystkim Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Po przeciętnych startach na początku sezonu Kamil Stoch przeciwstawił się rosnącej dominacji Halvora Egnera Graneruda i na przełomie 2020 i 2021 roku triumfował w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. Był to dla niego już trzeci triumf w tej legendarnej imprezie.

Końcówka lutego należała natomiast do Piotra Żyły, który ku zaskoczeniu wszystkich, został mistrzem świata na skoczni normalnej w Oberstdorfie. Obaj zawodnicy przyczynili się natomiast do wywalczenia przez Polskę brązowego medalu MŚ w rywalizacji drużynowej. 

Dziennikarze WP SportoweFakty postanowili sprawdzić, który z naszych najlepszych skoczków ostatniego sezonu zarobił więcej pieniędzy w ostatnich latach dzięki fantastycznej sportowej postawie. Zarobki Piotra Żyły robią kolosalne wrażenie, gdyż wzbogacił się on od 2016 roku aż o ponad dwa miliony złotych!

To jednak nic w porównaniu z pieniędzmi, które trafiły na konto Kamila Stocha. Okazuje się bowiem, że idol milionów Polaków, jest w ostatnich pięciu latach nie tylko najlepiej zarabiającym polskim skoczkiem, ale także zarobił najwięcej ze wszystkich skoczków Pucharu Świata!

Stoch najlepiej zarabiającym skoczkiem narciarskim na świecie

Kamil Stoch od 2016 do 2021 roku zarobił bowiem aż cztery miliony złotych! Skoczek z Zębu  w tym czasie osiągnął szczyt formy i zapisał na swoim koncie wielkie sukcesy, jak właśnie trzykrotny triumf w Turnieju Czterech Skoczni, złoty medal olimpijski, czy też wygraną w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W parze z tymi prestiżowymi tytułami idą oczywiście także wielkie nagrody finansowe. Tylko w sezonie 2020/2021, który oprócz wygrania TCS, nie był najlepszy pod względem indywidualnych osiągnięć, Stoch wzbogacił się o 600 tysięcy złotych.

Zdecydowanie najwięcej nasz mistrz zarobił jednak w sezonie 2017/2018. Wówczas zdobył złoto igrzysk olimpijskich, Kryształową Kulę za Puchar Świata, oraz TCS. Jego konto powiększyło się wtedy aż o 1,1 mln złotych.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane