Swiatsportu.pl > Siatkówka > Vital Heynen ogłosił skład na Argentynę, zabraknie naszego lidera
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:39

Vital Heynen ogłosił skład na Argentynę, zabraknie naszego lidera

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTERvh1
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polscy siatkarze w poniedziałek wracają do gry w Lidze Narodów. Naszym reprezentantom pozostały do rozegrania już tylko trzy mecze w fazie grupowej. Dzisiaj podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z Argentyną, a selekcjoner ogłosił już skład, w jakim zespół przystąpi do meczu. Na boisku nie zobaczymy dziś m.in. Wilfredo Leona.

  • W poniedziałek polscy siatkarze wracają do rywalizacji w Lidze Narodów

  • Tym razem “Biało-Czerwoni” zmierzą się w Rimini z reprezentacją Argentyny

  • Trener Vital Heynen ogłosił nazwiska siatkarzy, którzy znaleźli się w kadrze na to spotkanie

  • Na parkiecie tym razem zabraknie m.in. gwiazdy i lidera polskiej drużyny Wilfredo Leona

Polscy siatkarze wracają do rywalizacji w Lidze Narodów. W poniedziałek “Biało-Czerwoni” zagrają z Argentyną. Vital Heynen ogłosił skład, w jakim nasza drużyna przystąpi do tego spotkania.

Polscy siatkarze wracają do rywalizacji w Lidze Narodów

Po trzech dniach przerwy do gry w Lidze Narodów wracają polscy siatkarze. Podopieczni Vitala Heynena mają do rozegrania jeszcze trzy mecze fazy grupowej. W poniedziałek, wtorek i środę naszych zawodników czekają mecze kolejno z Argentyną, Iranem i Francją.

Polacy są jedną z najlepszych drużyn turnieju rozgrywanego w Rimini. W 12 rozegranych do tej pory meczach “Biało-Czerwoni” wygrali aż dziesięć razy. Musieli uznać wyższość jedynie Słoweńców i Brazylijczyków. 

Wynik Polaków jest jeszcze bardziej imponujący, jeśli spojrzymy na bilans setów. Poza wspominanymi porażkami, podopieczni Vitala Heynena w dziesięciu zwycięskich meczach oddali rywalom zaledwie dwa sety! Dzięki świetnej grze plasują się na drugim miejscu w tabeli.

W poniedziałek “Biało-Czerwoni” rozpoczną walkę o zagwarantowanie sobie awansu do półfinału turnieju. Pierwszym rywalem na ostatniej prostej ku awansowi będą Argentyńczycy. Ekipa z Ameryki Południowej to aktualnie ósmy zespół tabeli Ligi Narodów.

Argentyńczycy wygrali sześć spotkań i zanotowali taką samą liczbę porażek. Do spotkania z Polakami przystąpią jednak w dobrych nastrojach, gdyż udało im się ostatnio niespodziewanie ograć Serbię. 

Vital Heynen ogłosił skład na mecz z Argentyną

W poniedziałkowy poranek trener Vital Heynen ogłosił skład, w jakim Polacy przystąpią do spotkania. W meczu z Argentyną na pewno nie zobaczymy lidera i gwiazdy naszego zespołu, czyli Wilfredo Leona. Szansę odpoczynku dostaną także Maciej Muzaj, Marcin Komenda, Norbert Huber i Jakub Kochanowski. 

Do składu powraca natomiast Damian Wojtaszek, którego nie oglądaliśmy w ostatnich trzech meczach naszej reprezentacji. Mecz Polaków z Argentyną rozpocznie się o godzinie 19:30. .

Kadra reprezentacji Polski na mecz z Argentyną:

Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Michał Kubiak, Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Kamil Semeniuk, Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Karol Kłos.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane