Swiatsportu.pl
Vital Heynen

JURE MAKOVEC/AFP/East News

Vital Heynen otrzymał dwie oferty pracy w Korei. Belg podjął decyzję

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Vital Heynen z dużym powodzeniem prowadzi reprezentację Polski w siatkówce od 2018. Belgijski szkoleniowiec zakończył niedawno pracę we włoskiej Perugii, ale na brak ofert nie może narzekać. Nasz selekcjoner otrzymał niedawno propozycję objęcia jednego z czołowych klubów i podjął w tej sprawie konkretną decyzję.

  • Vital Heynen otrzymał propozycję objęcia dużego koreańskiego klubu

  • Szkoleniowiec dwukrotnie miał szansę na pracę w Korei Południowej

  • Za pierwszym razem Belg postawił ostatecznie na pracę we Włoszech

  • Teraz również postanowił odrzucić ofertę

Vital Heynen jest w Polsce bardzo lubianą postacią. Belgowi udało się poprowadzić reprezentację Polski w siatkówce do obrony tytułu mistrzów świata oraz brązowego medalu na mistrzostwach Europy w 2019 roku. Wówczas również byliśmy bliscy wygrania tego turnieju.

Kariera szkoleniowa naszego selekcjonera mogła wyglądać jednak nieco inaczej, bowiem dwa lata oraz kilka tygodni temu otrzymał on oferty z ligi koreańskiej. Za pierwszym Heynen zdecydował się postawić na Włochy, a przy swoim wyborze kierował się przede wszystkim dobrem naszej kadry. Teraz było podobnie.

Vital Heynen miał szansę pracować w czołowym koreańskim klubie

Najpierw w 2019 roku, a ostatnio w tym roku Vital Heynen otrzymał propozycje pracy w Korei Południowej. Belg miał objąć Korean Air Jumbos, który w tym sezonie do mistrzostwa poprowadził Włoch, Roberto Santilli.

Szkoleniowiec po tym sukcesie pożegnał się z koreańskim zespołem i to właśnie w jego miejsce włodarze mistrzów kraju chcieli sprowadzić selekcjonera reprezentacji Polski, który postanowił ponownie odmówić.

Ostatecznie Korean Air Jumbos kilka dni temu zatrudniło 34-letniego Fina, TommiegoTiilikainena, którego zagorzali kibice siatkówki mogą kojarzyć jako dotychczasowego opiekuna Wolf Dogs Nagoja – japońskiego klubu Bartosza Kurka.

Heynen w wywiadzie dla „Super Expressu” wyjaśnił, dlaczego odrzucił propozycję w 2019 roku i wybrał włoską Perugię oraz tę z ostatnich miesięcy. Ze słów Belga wynika, iż przede wszystkim liczy się dla niego dobro naszej kadry.

"Liczy się tylko reprezentacji Polski"

Vital Heynen w rozmowie z "Super Expressem" zdradził, że rozmowy z Koreańczykami były bardzo rzeczowe, bowiem byli oni bardzo zdeterminowani, aby zatrudnić Belga.

- Nie chodzi tylko o obecny rok, Koreańczycy w ostatnich dwóch latach kontaktowali się ze mną w tej sprawie. Odbyłem z nimi niezwykle przyjemne rozmowy, wyczułem po drugiej stronie ogromny profesjonalizm - przyznał selekcjoner reprezentacji Polski. 

Kiedy pierwszy raz mnie zapytali, powiedziałem, że w tym momencie to nie jest dla mnie właściwy wybór. Zatrudnienie się w Korei, kiedy w perspektywie mam igrzyska olimpijskie, nie wydawało mi się dobrym pociągnięciem. Uważałem wówczas, że praca we Włoszech lepiej mi posłuży, byłem bliżej Polski, widziałem więcej meczów podopiecznych z kadry. To był wybór podyktowany troską o jak najlepsze przygotowanie się do olimpijskiego wyzwania. A dzisiaj naprawdę nie mam nawet pojęcia, co będę robił w przyszłym sezonie, bo teraz liczy się tylko reprezentacja Polski - dodał na łamach "Super Expressu" belgijski trener. 

Takie podejście Vitala Heynana nas może tylko cieszyć. Miejmy nadzieję, iż jego determinacja oraz poświęcenie się dla dobra kadry, pomogą naszym siatkarzom w odniesieniu sukcesu na zbliżających się igrzyskach olimpijskich. 

Źródło: Super Express

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Lewandowski przerwał milczenie w sprawie transferu. Jest jasne stanowisko Polaka, wiadomo, gdzie zagra

  • Nagły zwrot akcji w sprawie Szczęsnego. Wiadomo, gdzie zagra w przyszłym sezonie, sensacyjne doniesienia włoskich mediów

  • Jerzy Brzęczek może otrzymać nową posadę. Niespodziewana informacja, Jakub Błaszczykowski zadecyduje?

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Reprezentacja Polski Vital Heynen Andrea Anastasi

Siatkówka

Nowe informacje ws. przyszłości Vitala Heynena. Dostał zaskakującą ofertę

Czytaj więcej >
Małgorzata Glinka

Siatkówka

Małgorzata Glinka ostro kandydaturze Heynena. "Znowu jesteśmy kopciuszkami"

Czytaj więcej >
Trener Alberto Giuliani

Siatkówka

Były trener Słoweńców kandydatem na trenera reprezentacji Polski

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski mistrzostwa świata

Siatkówka

Polacy poznali rywali mistrzostw świata. To z nimi powalczą o kolejne złoto

Czytaj więcej >
Vital Heynen reprezentaca Polski

Siatkówka

Wybitny Włoch poprowadzi Polaków? Zaskakujące doniesienia mediów

Czytaj więcej >
Michał Kubiak

Siatkówka

Polscy siatkarze bronią Michała Kubiaka i zarzucają TVP "gó***burzę"

Czytaj więcej >