Swiatsportu.pl
Vital Heynen

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Vital Heynen wskazał najlepszą siódemkę zawodników, z którymi miał okazję pracować

20 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Vital Heynen rozmawiał z oficjalnym kanałem CEV i został poproszony o wskazanie siódemki najlepszych siatkarzy, z którymi miał okazję pracować. Co ciekawe selekcjoner reprezentacji Polski wymienił tylko jednego Polaka, ale wybór akurat tego zawodnika nie może dziwić.

  • Vital Heynen wybrał najlepszą siódemkę zawodników, z którymi pracował

  • W tym gronie znalazł się tylko jeden Polak

  • Belg wybrał Michała Kubiaka, którego nazwał kapitanem przez duże "K"

Reprezentacja Polski w siatkówce na igrzyskach olimpijskich w Tokio powalczy u upragniony medal olimpijski, który po raz ostatni nasi siatkarzy wywalczyli w 1976 roku na olimpiadzie w Montrealu. Zespół rzecz jasna poprowadzi Vital Heynen.

Nasz selekcjoner był ostatnio gościem na oficjalnym kanale CEV, gdzie został poproszony o wybranie najlepszej siódemki zawodników, z którymi przyszło mu pracować. Belg jednak nie ograniczył się tylko do wyboru umiejętności, ale wziął także pod uwagę fakt, czego nauczyli go poszczególni gracze.

Dariusz Szpakowski

TVP podała listę komentatorów na IO w Tokio. Jest Dariusz Szpakowski

CZYTAJ DALEJ

Michał Kubiak w najlepszej siódemce Vitala Heynena

Belgijski selekcjoner reprezentacji Polski w trakcie swej 16-letniej kariery trenerski ma i miał okazję współpracować z najlepszymi siatkarzami świata. Wydawało się, że z plejady gwiazd, którą mamy w naszej kadrze, Vital Heynen wybierze kilku zawodników.

Szkoleniowiec postawił tylko na Michała Kubiaka, ale nie szczędził wspaniałych słów na temat naszego kapitana.

- To mój kapitan. Kapitan przez duże "K". On nie jest zbyt rozmowny, nie rozmawiamy zbyt wiele, ale jest prawdziwym przykładem dla innych. Czasem zdarza nam się porozmawiać przez dwie minuty, ale się wspieramy i to on musi być kapitanem mojej drużyny - mówił Heynen o naszym przyjmującym.

"Wybrałem najlepszych i tych, którzy mnie czegoś nauczyli"

Polskich kibiców może dziwić, że Vital Heynen nie wskazał np. Wilfredo Leona lub Mateusza Bieńka, czy któregokolwiek z naszych innych siatkarzy, ale miał on ku temu ważny powód.

- Wybrałem najlepszych zawodników, których prowadziłem i którzy mnie czegoś nauczyli. To nie było łatwe zadanie, bo prowadziłem bardzo wielu siatkarzy i mógłbym stworzyć nawet dwie lub trzy takie drużyny - podkreślił Belg, zanim jeszcze ogłosił swój "dream team".

Dlatego decyzję Heynena można jak najbardziej zrozumieć, bo przecież przez tyle lat miał okazją pracować naprawdę z najbardziej wybitnymi graczami świata.

Oprócz Michała Kubiaka w najlepszej siódemce naszego selekcjonera znaleźli się: Amerykanie Richard Lambourne i David Smith, Kameruńczyk Nathan Wounembaina, dwaj Niemcy Lukas Kampa i Gyorgy Grozer oraz Belg Simon Van der Voorde.