Swiatsportu.pl
ronaldo mu fb

facebook.com/Manchester United

Wiadomo, z jakim numerem Cristiano Ronaldo zagra w Manchesterze United

3 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Cristiano Ronaldo tydzień temu przeniósł się z Juventusu Turyn do Manchesteru United. Jedną z najbardziej interesujących kibiców kwestii było to, z jakim numerem będzie grał Portugalczyk w angielskim klubie. Numer “7”, który Ronaldo nosił przed laty grając dla United należy bowiem aktualnie do Edinsona Cavaniego. Klub i piłkarze znaleźli wyjście z sytuacji. 

  • Cristiano Ronaldo będzie mógł w Manchesterze United ponownie występować ze swoim ulubionym numerem

  • Edinson Cavani, który do tej pory grał w angielskim klubie z "7" na plecach, zrzekł się tego numeru na rzecz Portugalczyka

  • Ronaldo podziękował swojemu nowemu koledze za ten piękny gest

Cristiano Ronaldo ponownie będzie mógł założyć koszulkę Manchesteru United z numerem “7”. Wszystko dzięki pięknemu gestowi Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk zrzekł się tego numeru na rzecz słynnego Portugalczyka.

Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik ma pauzować jeszcze dłużej, niż przypuszczano

CZYTAJ DALEJ

Cristiano Ronaldo będzie znów występował z numerem “7”

Cristiano Ronaldo w ubiegły piątek zmienił klub. Portugalczyk rozstał się z Juventusem Turyn i został zawodnikiem Manchesteru United (więcej TUTAJ). 36-latek tym samym wraca do klubu, w którym rozpoczęła się jego wielka kariera. 

Na początku tygodnia Manchester United poinformował oficjalnie, że zostały sfinalizowane wszelkie formalności i Ronaldo jest już zawodnikiem klubu. Podpisał z nim dwuletni kontrakt. Na konto Juventusu w zamian za doświadczonego gracza powędruje 15 milionów euro, plus kolejne 8 milionów zawartych w bonusach (więcej TUTAJ).

Sam piłkarz nie krył zadowolenia z ponownego dołączenia do Manchesteru United. Pozostała jednak jedna bardzo ważna kwestia. Z jakim numerem na koszulce będzie występował on w Premier League.

Numer “7”, z którym kojarzony jest Ronaldo i który nosi zarówno w kolejnych klubach, jak i reprezentacji Portugalii, jest bowiem w Manchesterze zajęty. Występuje z nim Edinson Cavani. Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Ronaldo będzie być może musiał występować z “21” na plecach, gdyż przydziały numerów na ten sezon zostały już zatwierdzone przez Premier League.

Manchester United postanowił pójść za przykładem Paris Saint-Germain, które po transferze Lionela Messiego złożyło do francuskiej federacji oficjalną prośbę na przydzielenie mu numeru “30”. We Francji z tym właśnie numerem występują bramkarze, jednak dla Argentyńczyka uczyniono wyjątek.

Cavani bohaterem kibiców United

Bohaterem kibiców “Czerwonych Diabłów” w tej sytuacji został jednak przede wszystkim Edinson Cavani. Urugwajczyk postanowił zrzec się numeru “7” na rzecz Cristiano Ronaldo. Sam przejmie natomiast “21”, z którym od lat występuje w reprezentacji narodowej. “CR7” podziękował swojemu nowemu koledze za ten piękny gest.

- Nie byłem pewien, czy będę w stanie odzyskać ten numer w Manchesterze United, więc chciałbym bardzo podziękować Ediemu za ten niesamowity gest - powiedział Ronaldo, którego słowa cytuje profil Manchesteru United na Twitterze.

Cristiano Ronaldo pierwszą okazję do występu ze swoim nowym/starym numerem będzie miał już 11 września. Wówczas Manchester United zmierzy się w ligowym pojedynku z Newcastle United.

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?


Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: