Wiadomości Żródło: pixabay.com/kyasarin

Tragiczna śmierć sportowca na oczach widzów. Miał tylko 30 lat

15 Marzec 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Wiadomości, które napłynęły z zawodów skydivingu w Australii w poniedziałkowe popołudnie, są niesamowicie smutne. Podczas rozgrywania zawodów w miejscowości Jurien Bay doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł doświadczony zawodnik Dmitrij Didenko. Zalediwe 30-letni sportowiec spadł z wysokości 6 tys. metrów, a wszystko działo się na oczach widzów. Policja bada przyczyny tej tragedii.

  • Do niewyobrażalnej tragedii doszło podczas zawodów skydivingu w Australii
  • Podczas imprezy Wingsuit Diving Championship życie stracił 30-letni Dmitrij Didenko
  • Rosjanin był doświadczonym zawodnikiem, jednak prawdopodobnie jego spadochron nie otworzył się
  • Tragiczne sceny miały miejsce na oczach widzów obserwujących zawody

Wiadomości o wielkiej tragedii, do której doszło podczas mistrzostw Australii w skydivingu, obiegły cały świat i wstrząsnęły sympatykami tej dyscypliny. W trakcie zawodów zginął doświadczony sportowiec Dmitrij Didenko, który spadł z wysokości 6 tys. metrów. Najprawdopodobniej jego spadochron się nie otworzył.

Wiadomości o tragicznym wypadku w Australii wstrząsnęły fanami sportu

Zatrważające informacje nadeszły do nas z Australii, gdzie w miejscowości Jurien Bay odbywały się mistrzostwa kraju w skydivingu. Efektowna konkurencja, choć może wydawać się bardzo niebezpieczna, rzadko obfituje w wypadki. Niestety tym razem było inaczej i doszło do prawdziwej tragedii.

W trakcie zawodów śmierć poniósł doświadczony zawodnik Dmitrij Didenko. 30-latek z Rosji był cenionym w środowisku zawodnikiem i popularną osobą. W trakcie imprezy wyskoczył z samolotu, który wzniósł się na 6 tysięcy metrów i spadł z impetem na ziemię.

Jan Tomaszewski dobitnie skomentował powołania Paulo SousyJan Tomaszewski dobitnie skomentował powołania Paulo SousyCzytaj dalej

Didenko zginął na miejscu, a tragedia wydarzyła się na oczach widzów, wśród których byli podobno także bliscy mężczyzny. Z relacji świadków wynika, że widok upadającego sportowca był straszny.

- Pierwsi ratownicy i świadkowie musieli zastać absolutnie mrożący krew w żyłach widok - powiedział w rozmowie z ABC News burmistrz hrabstwa Leslee Holmes.

Dmitrij Didenko zginął podczas zawodów skydivingu


- Do zdarzenia doszło pomiędzy godziną 13 a 14:30. Najprawdopodobniej jego spadochron nie rozłożył się prawidłowo. Doznał poważnych obrażeń i niestety zmarł na miejscu zdarzenia- przekazała miejscowa policja, której słowa cytuje portal o2.pl.

Dmitrij Didenko był bardzo popularną postacią w świecie skydivingu. W swojej karierze wykonał ponad 6 tysięcy skoków ze spadochronem. W konkursie w Australii skakał natomiast w kategorii specjalnych kombinezonów, tzw. wingsuit.

Przyczyny wypadku ma zbadać teraz Australijski Urząd Bezpieczeństwa Lotnictwa cywilnego, a także Australijska Federacja Spadochronowa. Na ten moment pojawiają się jedynie spekulacje, że sprzęt Didenki nie zadziałał prawidłowo.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł