Swiatsportu.pl
Antoine Griezmann FC Barcelona

LLUIS GENE/AFP/East News

Wielka wymiana na linii Atletico-FC Barcelona. Szykuje się wielki powrót Griezmanna

15 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Szykuje się wielka wymiana na linii Atletico Madryt-FC Barcelona. Jak podają hiszpańskie media w najbliższym czasie dojdzie do wielkiego powrotu do stolicy Hiszpanii Antoine Griezmanna, którego przejście do "Barcy" okazało się wielkim rozczarowaniem. W przeciwnym kierunku ma za to powędrować Saul Niguez.

  • Atletico Madryt i FC Barcelona szykują wielką wymianę

  • Do "Rojiblancos" ma wrócić Antoine Griezmann, a do "Barcy" przejdzie Saul Niguez

  • Katalończycy tym samym chcą pozbyć się zawodnika, którego pensja mocno obciąża budżet

FC Barcelona ma już niemal na pewno zatrzymać Leo Messiego, o czym dokładniej pisaliśmy dla Was tutaj. To oznacza, że klub musi szukać oszczędności, aby móc opłacić pensję swojego najlepszego piłkarza, bowiem kłopotów finansowy "Blaugrana" nie pozbędzie się jeszcze przez długi czas.

Dlatego Joan Laporta postanowił oddać jednego z najlepiej opłacanych zawodników w swoim zespole, czyli Antoine Griezmanna. Transfer Francuza do stolicy Katalonii okazał się sporym rozczarowaniem, dlatego w ramach wymiany ma on wrócić do Atletico Madryt, a do "Barcy" przejdzie za to Saul Niguez.

Thomas Pekhart Legia Warszawa

Wiemy z kim Legia Warszawa może zagrać w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

CZYTAJ DALEJ

Leo Messi zostanie w FC Barcelonie, ale klub musi walczyć o pieniądze na jego pensję

Pozostanie Leo Messiego w FC Barcelonie jest znakomitą wieścią dla jej kibiców, ale stwarza to klubowi inne problemy. Aby Argentyńczyk mógł zostać w zespole, a "Barca" była w stanie zmieścić się w Finansowym Fair Play trzeba pozbyć się niektórych piłkarzy.

Dlatego Joan Laporta jest gotów oddać niektórych zawodników nawet za darmo, a także coraz poważniej myśli o sprzedaży Antoine Griezmanna. Najnowsze doniesienia hiszpańskich mediów wskazują, że Francuz ma być częścią wielkiej wymiany z Atletico Madryt.

Wszystko dlatego, że napastnik za grę w "Dumie Katalonii" inkasuje ponoć 35 milionów euro rocznie, co jest bardzo wysoką pensją. Saul Niguez powinien mieć zdecydowanie niższe żądania, bowiem w barwach "Rojiblancos" może liczyć na roczne wynagrodzenie w wysokości około 14 milionów euro.

Wielki powrót Antoine Griezmanna do Atletico Madryt wydaje się być blisko

Różne hiszpańskie źródła podają różne informacje na temat tego, na jakich zasadach ma dojść do tej wymiany. Według radia "COPE" żadna ze stron nie będzie dopłacała do swoich nowych zawodników, co byłoby kolejnym dowodem na fatalną sytuację finansową FC Barcelony.

Z kolei dziennik "Sport" podaje, że "Barca" oczekuje 15-milionowej dopłaty od Atletico za Antoine Griezmanna. Jeśli do takowej nie dojdzie, to według tamtejszych mediów "Blaugrana" straci na tej wymianie 72 miliony euro, ale ważniejsze byłoby pozbycie się zawodnika z bardzo wysoką pensją.

Sugerując się danymi z portalu Transfermarkt, kwota 72 milionów jest nieco na wyrost. Serwis wycenia bowiem Francuza na 60 milionów euro, a Saula Nigueza na 40. Zatem różnica wynosi 20 milionów, co należałoby uznać w tym przypadku za stratę.

Według dobrze poinformowanego włoskiego dziennikarza Fabrizio Romano, oba kluby byłyby bardzo chętne na taką wymianę, a równie optymistycznie do tematu mają podchodzić sami piłkarze. Zarówno Griezmann, jak i Saul mieli możliwość gry w Anglii, ale obaj woleliby pozostać w Hiszpanii, dlatego ich przenosiny wydają się być bardzo realne.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: