Swiatsportu.pl > Inne sporty > Wielkie zwycięstwo Polaków nad Niemcami. Kapitalna druga połowa dała zwycięstwo
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:56

Wielkie zwycięstwo Polaków nad Niemcami. Kapitalna druga połowa dała zwycięstwo

Polska Niemcy Rugby
screen transmisja TVP Sport

Polska w sobotnie popołudnie zaliczyła wielkie zwycięstwo nad reprezentacją Niemiec w turnieju Rugby Europe Trophy. Bialo-Czerwoni, choć fatalnie rozpoczęli spotkanie w Gdańsku, to zdołali wygrać 21:16 (3:13). Tym samym kadra awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

Polska zaliczyła bardzo udany weekend w rywalizacji z drużynami Niemiec. W piątek młodzieżowa reprezentacja U-21 w piłkę nożną pokonała naszych zachodnich sąsiadów 4:0 w meczu eliminacji mistrzostw Europy, a w sobotę w Gdańsku z Niemcami mierzyli się nasi rugbyści.

Polska pokonała Niemcy w Gdańsku

Biało-Czerwoni do sobotniego spotkania Rugby Europe Trophy przystępowali z dorobkiem czterech punktów wywalczonych w inauguracyjnym meczu przeciwko Ukrainie. Przed spotkaniem taki sam dorobek punktowy miała kadra Niemiec, która w swoim pierwszym spotkaniu pokonała Litwę 46:16.

Dopingowani przez komplet kibiców w Gdańsku Polacy znakomicie weszli w spotkanie. Biało-Czerwoni błyskawicznie wywalczyli rzut karny, ale Wojciech Piotrowicz pomylił się przy pierwszej próbie. W dziewiątej minucie już się nie pomylił i wyprowadził Polaków na prowadzenie.

Pięć minut później goście wykorzystali rzut karny, doprowadzili do wyrównania i czasem zaczęli przejmować kontrolę nad wydarzeniami na boisku. W 33 minucie nasi zachodni sąsiedzi prowadzili już 6:3 i tylko się rozpędzali.

Tuż przed końcem pierwszej połowy przyłożenie dla Niemców zaliczył Hassan Rayan, wynik podwyższył jeszcze Edoardo Stella i do przerwy Niemcy zasłużenie prowadziły aż 13:3 i wszystko wskazywało na to, że wywiozą z Gdańska gładkie zwycięstwo.

Kapitalna druga połowa Biało-Czerwonych

Po przerwie Polacy energicznie ruszyli do odrabiania strat i w pierwszych dziesięciu minutach Piotrowski wykorzystał trzy rzuty karne. W odpowiedzi Niemcy tylko raz punktowali i ich strata stopniała do czterech punktów.

Polacy prowadzeni przez trenera Christiana Hitta nie przestawali napierać i krok po kroku, za sprawą kolejnych kopnięć Piotrowicza zbliżali się do rywali. W 69. minucie Biało-Czerwoni przegrywali już tylko 15:16. Już osiem minut później, za sprawą kolejnych punktów zawodnika Ogniwa Sopot Polacy wygrywali już 18:16.

W ostatnich minutach Niemcy rzucili się do odrabiania strat, ale nie potrafili wydostać się choćby z własnej połowy. Do tego zaczęli uciekać się do przewinień i sędzia po raz kolejny podyktował rzut karny. Ten znów wykorzystał Piotrowicz i sędzia zakończył spotkanie, a Polacy ostatecznie wygrali 21:16.

Tym samym Biało-Czerwoni z kompletem punktów awansowali na fotel lidera tabeli Rugby Europe Trophy. Poza Polakami oraz wspomnianymi Niemcami, Ukraińcami i Litwinami w stawce rywalizują jeszcze Belgowie i Szwajcarzy. Następny mecz nasza kadra zagra 20 listopada z ostatnimi w tabeli Helwetami.