Swiatsportu.pl > Rugby

Rugby

Rugby - grupa sportów drużynowych o wspólnym pochodzeniu. Trzema najpopularniejszymi rodzajami rozgrywek są: rugby union, rugby 7, rugby league.

Faul
19.03.2022 07:58 Niezwykle brutalny faul w meczu ligi francuskiej w rugby (WIDEO)

Świadkami nadzwyczaj brutalnego faulu byli obserwatorzy meczu rugby pomiędzy Castres Olympique a Bordeaux Begles. W trakcie wczorajszego spotkania rozgrywanego w ramach ligi francuskiej jeden z zawodników w bestialski sposób zaatakował rywala. Kibice aż przecierali oczy ze zdumienia. Wczoraj w ramach trzeciej kolejki ligi francuskiej w rugby Castres Olympique podejmował u siebie zespół Bordeaux Begles. Faworytem byli gospodarze, ale ostatecznie padł remis. Po zakończeniu tego meczu jednak niewiele mówiło się o samym wyniku, a raczej o skandalicznym faulu z drugiej połowy.

Polska Niemcy Rugby
19.03.2022 07:56 Wielkie zwycięstwo Polaków nad Niemcami. Kapitalna druga połowa dała zwycięstwo

Polska w sobotnie popołudnie zaliczyła wielkie zwycięstwo nad reprezentacją Niemiec w turnieju Rugby Europe Trophy. Bialo-Czerwoni, choć fatalnie rozpoczęli spotkanie w Gdańsku, to zdołali wygrać 21:16 (3:13). Tym samym kadra awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.Polska zaliczyła bardzo udany weekend w rywalizacji z drużynami Niemiec. W piątek młodzieżowa reprezentacja U-21 w piłkę nożną pokonała naszych zachodnich sąsiadów 4:0 w meczu eliminacji mistrzostw Europy, a w sobotę w Gdańsku z Niemcami mierzyli się nasi rugbyści.